Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 22:17
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Zamość

Reklama
Łącznie na X Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Biografie Codzienności” zaprezentowano 30 referatów, w których przedstawiono sylwetki przeróżnych postaci.
Zamość: X Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Biografie Codzienności”. Miała wielu bohaterów
Działacze społeczni, żeglarze Epoki Wielkich Odkryć Geograficznych, lekarze, pedagodzy, pisarze, żołnierze, duchowni oraz bokser – to bohaterowie referatów wygłoszonych podczas X Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Biografie Codzienności”. Tematem przewodnim wydarzenia była „Niezłomność zapisana w biografiach”. 21.12.2023 14:00    1
Ekspres do kawy.
Zamość: Ekspres zgubił kapitana. Za łapówkę miał załatwić kwaterunek w hotelu
W zamian za załatwienie właścicielowi zamojskiego hotelu umowy na zakwaterowanie żołnierzy, 37-letni oficer z Koszalina przyjął od niego w kilku ratach kilkanaście tysięcy złotych oraz warty 5 tys. zł. ekspres do kawy. Sprawa się rypła, a amatorowi dobrej kawy grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności. 21.12.2023 10:45    1
Reklama
Członkinie Stowarzyszenia Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” z panią wiceprezydent Zamościa.
Wolontariat w Zamościu odbudowuje się po pandemii i wojnie
W Osiedlowym Domu Kultury „Okrąglak” odbyła się 15 grudnia podwójna impreza: Gala Wolontariatu oraz Gala Inicjatyw Społecznych. – Pandemia, zdalne nauczanie, ciągłe zawirowania w oświacie, a później wojna na wschodzie miały niewątpliwie negatywny wpływ na stabilny, profesjonalnie zorganizowany wolontariat – powiedziała Krystyna Rybińska-Smyk z Zamojskiego Centrum Wolontariatu. 21.12.2023 10:05
Psy, które pozostawiła mieszkanka Zamościa.
Zamość: Właścicielka zmarła, zostawiając 37 psów. Co się z nimi stało?
Po śmierci mieszkanki Zamościa, zabezpieczeniem i przewozem 37 czworonogów do zamojskiego schroniska zajęły się działające tam wolontariuszki. 20 grudnia 36 psów rasowych i kundelek trafiło pod opiekę lubelskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce. 21.12.2023 08:00
Do bierzmowania przystąpiło ośmiu osadzonych w Zakładzie Karnym w Zamościu.
Zamość: Bierzmowanie osadzonych w Zakładzie Karnym
Do bierzmowania przystąpiło ośmiu osadzonych, ale uroczystość zorganizowana w więziennej kaplicy zgromadziła też ich bliskich oraz funkcjonariuszy i dyrekcję Zakładu Karnego w Zamościu. 20.12.2023 16:00
Moneta oraz kordzik znalezione na terenie gminy Miączyn.
Gmina Miączyn: Ciekawe odkrycie archeologiczne. 3 grosze sprzed 4 wieków
„Trojak” koronny i ostrze kordzika myśliwskiego, a także łuski karabinowe, medaliki, guziki – takich ciekawych odkryć dokonano na terenie gminy Miączyn. Znaleziska powiększą zasoby Muzeum Zamojskiego oraz Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał” w Zamościu. 20.12.2023 13:00    2
Miłosz Bączek imponował w Mielcu rzutami z drugiej linii, zdobywając siedem bramek.
Padwa Zamość i zwycięstwo pod choinkę
Padwa Zamość sprawiła swoim kibicom świetny świąteczny prezent, wygrywając w Mielcu ze Stalą 35:29 (14:16). Zespół trenera Zbigniewa Markuszewskiego spędzi więc miesięczną przerwę w rozgrywkach na pozycji wicelidera tabeli Ligi Centralnej. 20.12.2023 12:00    3
Księgarnia w Domu Centralnym przy ul. Żeromskiego 3 istniała przez 75 lat.
Zamość: Żal patrzeć. Księgarnia w Domu Centralnym świeci pustkami - to już koniec historii
„Dziękujemy, że byliście z nami”, „Dziękujemy za cudny czas”, „Dziękujemy za cudne wspólne lata”. Takie napisy znalazły się na pożegnalnych kartkach, które pojawiły się w połowie grudnia w witrynach dawnego Domu Książki przy ul. Żeromskiego 3 w Zamościu. To koniec księgarni. 19.12.2023 12:07    13
W zamojskim szpitalu „papieskim” otwarto 18 grudnia nową stację dializ.
Zamość: Nowa stacja dializ w "papieskim" szpitalu otwarta
Modernizacja obiektu kosztowała ponad 4 mln zł. W zamojskim szpitalu „papieskim” otwarto 18 grudnia nową stację dializ. 19.12.2023 09:00    11
Akademia Zamojska
Jak Akademii Zamojskiej przywracano blask? Zobaczysz na wystawie
Wystawa „Akademia Zamojska (historia rewitalizacji 2019 - 2023)” – to dokumentacja fotograficzna, przedstawiająca historię rewitalizacji budynku akademii. Projekt został zrealizowany przez zamojskiego artystę fotografika Mirosława Chmiela. Ekspozycję można oglądać w Muzeum Zamojskim. 19.12.2023 08:01
Rusza XXIV Plebiscyt Piłkarski „Kroniki Tygodnia” - głosowanie czas zacząć!
Rusza XXIV Plebiscyt Piłkarski „Kroniki Tygodnia” - głosowanie czas zacząć!
Rozpoczynamy XXIV Plebiscyt Piłkarski „Kroniki Tygodnia”. Czytelnicy mogą już oddawać głosy na najlepszych i najpopularniejszych w 2023 r. przedstawicieli środowiska piłki nożnej na Zamojszczyźnie. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w głosowaniu za pomocą systemu SMS i papierowych kuponów, wyciętych z gazety. Wyniki plebiscytu ogłosimy podczas uroczystej gali. 19.12.2023 00:00    2
67-latkowi z gminy Zamość na giełdzie w Mokrem ktoś ukradł portfel.
Mokre: Z giełdy do komendy policji. 67-latkowi skradziono z kieszeni portfel
Kieszonkowiec na terenie giełdy w podzamojskiej miejscowości Mokre z kieszeni kurtki 67-latka ukradł portfel z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 180 złotych. 18.12.2023 14:20
Pieniądze będą przeznaczone na wymianę 345 opraw oraz zakup i montaż systemu zarządzania oświetleniem. fot. UG Komarow-Osada
„Rozświetlamy Polskę”. Więcej światła dla gminy Komarów
Gmina Komarów wymieni oświetlenie uliczne, na co otrzyma dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych „Rozświetlamy Polskę”. 18.12.2023 07:05
Konferencję z udziałem pani Anity, pana Dawida i prezydenta Zamościa prowadziła Natalia Banasik, koordynatorka z Fundacji DKMS (druga z prawej strony).
Zamość/Tomaszów: Zostań dawcą, to nic nie boli. Pani Anita szuka bliźniaka genetycznego
Osiem lat temu przeszła pierwsze przeszczepienie szpiku. Wtedy dawcą był jej rodzony brat. W tym roku choroba powróciła, a brat 44-latki nie może być dla niej ponownie dawcą. Potrzebny jest „bliźniak genetyczny”, spoza rodziny. W mikołajki ruszyły akcje rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego dla pani Anity i innych pacjentów. 18.12.2023 06:08
Spotkanie z dr. Jackiem Feduszką (z prawej) poprowadził Dariusz Górny.
Rozmowy z drem Jackiem Feduszką o Zamościu
To jeden z najlepszych badaczy zajmujących się historią Zamościa i regionu, autor wielu cennych i wartościowych publikacji. Dr Jacek Feduszka, bo o nim mowa, opowiadał o swoich ostatnich książkach. 17.12.2023 15:34    2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Drań niszczy nasze miasto. Nic się nie dzieje, scena nie była nawet ani razu rozłożona a on się chwali jakie to on inwestycje robi. Dokańcza tylko inwestycje zaczęte przed jego kadencją a osoby które nie mieszkają w tym mieście a tylko widzą jego osiągnięcia na znanym portalu widzą wielkie poczynania. Niestety mieszkańcy nie mają żadnej rozgrywki, miasto się sypie a on osiąga wykonanie budżetu gdzie wszelka promocja miasta ulega w gruzach. Ale rośnie nie turystyka i promocja miasta a jego pycha i brzuch. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 20:11 Źródło komentarza: "Czuje się pan jak Bóg Słońce". Burmistrz Szczebrzeszyna po raz drugi bez wotum zaufania Autor komentarza: donald trup, donald trump Treść komentarza: A czego można oczekiwać od Nawrockiego, "Pamiętajcie, że jestem jednym z was "!!!! ( cyt. do kiboli), dziwne ,że odebrał ten medal zaraz po powrocie z USA, czyżby Trump chciał zrobić przyjemność Putinowi ???? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:51 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Żurek Treść komentarza: Mundurek będzie ale w paski . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:37 Źródło komentarza: Wojna o tablice adresowe w Zadębcach. Dlaczego inwestycja z Funduszu Sołeckiego obrasta kurzem? Autor komentarza: Obserwatorka Treść komentarza: Naprawdę nie umiesz samodzielnie myśleć? To jest problem systemowy. W 2009 dyrektor ze szpitala w Krośnie wprowadził w szpitalu dla personelu (również lekarzy) czytnik wejść i wyjść personelu. Lekarze ! tak się wściekli, że będą kontrolowani kiedy zaczynają i kiedy kończą pracę, że wszyscy napisali wypowiedzenia i postawili warunek, że albo czytnik zniknie, albo oni odchodzą. Dyrektor tej placówki się poddał i odszedł ze szpitala a nowy dyrektor usunął czytnik. Twój pis oczywiście popierał protest lekarzy. Teraz ty zarzucasz Tuskowi, że to wina jego rządów? To głupi jesteś Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:54 Źródło komentarza: Pacjenci mieli być przyjmowani poza kolejką. Sprawa będzie wyjaśniana „do spodu” Autor komentarza: Franz Kafka Treść komentarza: Bo wyraził żal za grzechy, skruchę, podniósł dwa palce i dał słowo harcerza, że więcej już po pijaku nie będzie jeździć. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:42 Źródło komentarza: Trzeszczany: Jaguarem taranował radiowóz. Grozi mu wieloletnie więzienie Autor komentarza: Katastrofa Treść komentarza: Dlaczego Kronika Tygodnia boi się opisać największą aferę POKOmuny mafijną ministerialno- szpitalną to pytanie prowokacyjne odwagi jeśli jesteście NEO czy PALEO dziennikarzami Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:09 Źródło komentarza: Noc Świętojańska w Hrubieszowie. Wianki, ognisko i śpiew nad Huczwą [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama
Reklama