Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 23:19
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Zamość

Reklama
Uroczyste podsumowanie projektu „Czytanie – to odkrywanie!” odbyło się 29 listopada w Książnicy Zamojskiej.
Zamość: Młodzi czytają i odkrywają. Podsumowanie projektu
W projekcie „Czytanie – to odkrywanie!” brała udział Biblioteka Główna Oddział dla Dzieci i Młodzieży oraz biblioteki filialne. Jego celem projektu jest promocja zdrowego stylu życia, wolnego od uzależnień wśród młodych mieszkańców Zamościa. 12.12.2023 09:00
W budynku jednorodzinnym przy ul. Grunwaldzkiej w Zamościu najprawdopodobniej doszło do podtrucia czadem.
Zamość: 33-latka podtruła się czadem. Trafiła do szpitala
W budynku jednorodzinnym przy ul. Grunwaldzkiej w Zamościu najprawdopodobniej doszło do podtrucia czadem. Pomoc przyszła w porę i 33-latka trafiła do szpitala. 12.12.2023 08:30
Reklama
Bocian stał się w zimie atrakcją turystyczną gminy Miączyn.
Bocian nie poleciał do ciepłych krajów. Na zimę został w gminie Miączyn
W ciągu dnia żeruje na pobliskich łąkach w dolinie rzeki Siniochy, na noc wraca do gniazda. Mowa o bocianie, który nie odleciał do ciepłych krajów, tylko został na zimę w miejscowości Miączyn-Stacja. 12.12.2023 08:00    2
1 800 mieszkańców gminy Radecznica może już korzystać z wodociągu w Czarnymstoku.
Gm. Radecznica: Kranówka już zdatna do picia
Działania naprawcze zakończyły się sukcesem. Od 7 grudnia ponad 1 800 mieszkańców gminy Radecznica może już korzystać z wodociągu w Czarnymstoku. 12.12.2023 06:00
Pomnik Powstania Zamojskiego składa się z dwóch płyt kamiennych ściętych pod skosem, których najwyższy punkt jest „podrywany przez orły”.
Bondyrz: Pomnik Powstania Zamojskiego odsłonięty. Niech każdy pamięta o historii
6 grudnia na terenie Muzeum Historycznego Inspektoratu Zamojskiego AK im. Stanisława Prusa „Adama” w Bondyrzu (gm. Adamów) odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika Powstania Zamojskiego. 11.12.2023 12:24
Nielisz: Wigilia Nieliska z aktorami krakowskich scen
Nielisz: Wigilia Nieliska z aktorami krakowskich scen
17 grudnia spotkajcie się przy altanie obok Hotelu Marina i Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu na Wigilii. 11.12.2023 12:19
Kobieta zauważyła, że na zaśnieżonym chodniku w Nieliszu leży mężczyzna. Zawiadomiła policjantów.
Nielisz: Pijany leżał na śniegu. Ratunek przyszedł w porę
Dzięki reakcji mieszkanki powiatu zamojskiego, a następnie funkcjonariuszy Policji, prawdopodobnie udało się uniknąć tragedii. 11.12.2023 10:33
Wkrótce przed sądem odpowiedzą 25 i 48-latka, które dokonały kradzieży artykułów spożywczo-przemysłowych w pięciu sklepach na terenie Zamościa.
Zamość: Ze sklepów znikała markowa kawa i kapsułki do prania. To ich robota
Kradły głównie markowe kawy i kapsułki do zmywarek, ale inne artykuły spożywczo-przemysłowe też cieszyły się ich zainteresowaniem. W sumie towar skradziony z pięciu sklepów na terenie Zamościa ma wartość ponad 6,5 tys. zł. Panie, które są o kradzież podejrzane, zostały już zatrzymane i trafiły do aresztu. Spędzą tam na razie trzy miesiące. 11.12.2023 10:25    4
Ponad 55 tys. zł stracił mieszkaniec powiatu zamojskiego, który chciał przez Internet kupić samochód ciężarowy.
Samochodu nie będzie. Mieszkaniec pow. zamojskiego stracił 55 tys. zł
Ponad 55 tys. zł stracił mieszkaniec powiatu zamojskiego, który chciał przez Internet kupić samochód ciężarowy. Podpisał umowę, wpłacił zaliczkę i czekał. Niestety, okazało się, że oferta sprzedaży była pułapką. 11.12.2023 10:13
Pierwszy narciarz, który zjechał ze stoku Białą Góra otrzymał gadżety i upominki z rąk Wójt Gminy Tomaszów Lubelski Marzeny Czubaj-Gancarz oraz Skarbnika Gminy Grzegorza Gałana.
Stok na Białej Górze koło Tomaszowa Lubelskiego wreszcie otwarty! To nowa atrakcja w Lubelskiem
Rewitalizacja stoku na Białej Górze w Justynówce, której podjęła się gmina Tomaszów Lubelski, trwała ponad dwa lata. W ostatnich dniach czekano już tylko na sprzyjającą pogodę. Wreszcie w piątek 8 grudnia stok został otwarty. Pierwsi narciarze oddali się białemu szaleństwu. 09.12.2023 10:18    8    2
Gryf Gmina Zamość zawiódł jesienią w kilku meczach, zwłaszcza tych na własnym stadionie w Zawadzie.
Trener Gryfa Gmina Zamość: Liczyliśmy na lepsze wyniki, brakowało nam szczęścia
Trener Sebastian Luterek rozkłada ręce, pytany o dokonania Gryfa Gmina Zamość w 2023 r. Nie może swojego zespołu potępić w czambuł, ale też nie ma zbyt wielu powodów do zadowolenia. 09.12.2023 10:06
Jury konkursu Zdjęcie Roku, organizowanego przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne i Zamojski Dom Kultury, wybrało najlepsze prace.
Zamość: Selfie w gabinecie luster, wiewiórka w lesie. Najlepsze zdjęcia roku wybrane
140 autorów autorów złożyło ponad 360 fotografii. Jury konkursu Zdjęcie Roku, organizowanego przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne i Zamojski Dom Kultury, wybrało najlepsze prace. 08.12.2023 10:26
Drużyna Padwy Zamość ma apetyt na kolejne zwycięstwa.
Padwa Zamość górą w szalonym meczu!
Żółto-czerwoni nie mają dość! W sobotę w Żukowie pokonali gospodarzy 40:38 (19:16), odnosząc piąte z rzędu zwycięstwo w Lidze Centralnej. Zamościanie siedzą więc wygodnie w fotelu wicelidera, a taka pozycja na koniec rozgrywek oznacza grę w barażu o Superligę. 08.12.2023 09:58
W Zamościu miejska wigilia będzie 17 grudnia.
Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu. „Bądźmy wszyscy razem”
„Bądźmy wszyscy razem” – to hasło wigilii dla mieszkańców, która już po raz 16. odbędzie się na Rynku Wielkim w Zamościu. Każdy będzie mógł skosztować wigilijnych potraw, pokolędować i przełamać się opłatkiem. Do wspólnego stołu mieszkańców Hetmańskiego Grodu zapraszają w niedzielę (17 grudnia) Zamojski Dom Kultury, restauratorzy, piekarze i cukiernicy. 08.12.2023 09:25    1
W taki sposób ilustracji w Zamościu jeszcze nie przedstawiano.
Zamość: Animacje na ratuszu. Ich autorami są studenci ASP w Warszawie
Na fasadzie zamojskiego ratusza wyświetlano ilustracje ze zbiorów BWA Galerii Zamojskiej oraz animacje stworzone na ich podstawie przez studentów i absolwentów Instytutu Sztuki Mediów ASP w Warszawie. Był to kulminacyjny punkt projektu „Multimedia dla Ilustracji. Program edukacyjny.” 08.12.2023 09:17    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Drań niszczy nasze miasto. Nic się nie dzieje, scena nie była nawet ani razu rozłożona a on się chwali jakie to on inwestycje robi. Dokańcza tylko inwestycje zaczęte przed jego kadencją a osoby które nie mieszkają w tym mieście a tylko widzą jego osiągnięcia na znanym portalu widzą wielkie poczynania. Niestety mieszkańcy nie mają żadnej rozgrywki, miasto się sypie a on osiąga wykonanie budżetu gdzie wszelka promocja miasta ulega w gruzach. Ale rośnie nie turystyka i promocja miasta a jego pycha i brzuch. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 20:11 Źródło komentarza: "Czuje się pan jak Bóg Słońce". Burmistrz Szczebrzeszyna po raz drugi bez wotum zaufania Autor komentarza: donald trup, donald trump Treść komentarza: A czego można oczekiwać od Nawrockiego, "Pamiętajcie, że jestem jednym z was "!!!! ( cyt. do kiboli), dziwne ,że odebrał ten medal zaraz po powrocie z USA, czyżby Trump chciał zrobić przyjemność Putinowi ???? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:51 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Żurek Treść komentarza: Mundurek będzie ale w paski . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:37 Źródło komentarza: Wojna o tablice adresowe w Zadębcach. Dlaczego inwestycja z Funduszu Sołeckiego obrasta kurzem? Autor komentarza: Obserwatorka Treść komentarza: Naprawdę nie umiesz samodzielnie myśleć? To jest problem systemowy. W 2009 dyrektor ze szpitala w Krośnie wprowadził w szpitalu dla personelu (również lekarzy) czytnik wejść i wyjść personelu. Lekarze ! tak się wściekli, że będą kontrolowani kiedy zaczynają i kiedy kończą pracę, że wszyscy napisali wypowiedzenia i postawili warunek, że albo czytnik zniknie, albo oni odchodzą. Dyrektor tej placówki się poddał i odszedł ze szpitala a nowy dyrektor usunął czytnik. Twój pis oczywiście popierał protest lekarzy. Teraz ty zarzucasz Tuskowi, że to wina jego rządów? To głupi jesteś Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:54 Źródło komentarza: Pacjenci mieli być przyjmowani poza kolejką. Sprawa będzie wyjaśniana „do spodu” Autor komentarza: Franz Kafka Treść komentarza: Bo wyraził żal za grzechy, skruchę, podniósł dwa palce i dał słowo harcerza, że więcej już po pijaku nie będzie jeździć. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:42 Źródło komentarza: Trzeszczany: Jaguarem taranował radiowóz. Grozi mu wieloletnie więzienie Autor komentarza: Katastrofa Treść komentarza: Dlaczego Kronika Tygodnia boi się opisać największą aferę POKOmuny mafijną ministerialno- szpitalną to pytanie prowokacyjne odwagi jeśli jesteście NEO czy PALEO dziennikarzami Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:09 Źródło komentarza: Noc Świętojańska w Hrubieszowie. Wianki, ognisko i śpiew nad Huczwą [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama
Reklama