Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 11:26
Reklama

Biłgoraj

Pow. biłgorajski: Pieniądze dla strażaków ochotników
Pow. biłgorajski: Pieniądze dla strażaków ochotników

Na terenie powiatu biłgorajskiego jest ponad 100 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Z roku na rok mają coraz to nowocześniejszy sprzęt i wyposażenie. Wszystko po to, aby mieszkańcy mogli liczyć na ich fachową pomoc w momencie zagrożenia. Sprawdzamy na jakim poziomie kształtuje się ekwiwalent pieniężny jaki otrzymują druhowie poszczególnych jednostek.

Dzisiaj, 09:24
Potok Górny: Bitwa na najsmaczniejsze potrawy
Potok Górny: Bitwa na najsmaczniejsze potrawy

6 sierpnia Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia z terenu powiatu biłgorajskiego spotkało się w "Bitwie Regionów" - powiatowym etapie konkursu kulinarnego. Wydarzenie odbyło się w Potoku Górnym.

Dzisiaj, 05:53
Józefów: Będą nowe place zabaw
Józefów: Będą nowe place zabaw

W sześciu kolejnych miejscowościach gminy Józefów mieszkańcy będą mieć do dyspozycji nie tylko place zabaw, ale również siłownie na świeżym powietrzu. Budowa placów zabaw jest na ukończeniu, a teraz samorząd wybrał firmę, która w tych samych lokalizacjach zamontuje elementy siłowni zewnętrznych.

Wczoraj, 20:47    1
Biłgoraj: Dyrektor bez zmian
Biłgoraj: Dyrektor bez zmian

Obecny dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, decyzją Zarządu powiatu, jeszcze przez co najmniej rok będzie zarządzał tą placówką. Taką decyzję 10 sierpnia br., podjął jednogłośnie Zarząd Powiatu, obradujący w pełnym - pięciu osobowym - składzie.

10.08.2022 13:17    1
Biłgoraj: Uczniowie z asystentem
Biłgoraj: Uczniowie z asystentem

W biłgorajskich szkołach realizowany będzie program dotyczący zatrudnienia asystenta osoby niepełnosprawnej. Pomagać ona będzie uczniom ze specjalnymi potrzebami.

10.08.2022 12:29
Tarnogród: Pamiętnik z powstania warszawskiego [ZDJĘCIA]
Tarnogród: Pamiętnik z powstania warszawskiego [ZDJĘCIA]

8 sierpnia na scenie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury miało miejsce wzruszające wydarzenie – inscenizacja "Pamiętnika z powstania warszawskiego" w reżyserii i interpretacji cenionej aktorki teatralnej i filmowej Dominiki Ostałowskiej.

10.08.2022 09:37
Dużo nowych w Straży Granicznej. Są jeszcze miejsca
Dużo nowych w Straży Granicznej. Są jeszcze miejsca

Służba na nowoczesnym sprzęcie. Młody i dynamiczny zespół oraz możliwości rozwoju zawodowego. Tak Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie zachęca do dołączenia do straży. W tym roku chce przyjąć jeszcze 50 nowych osób. Zarobki są całkiem atrakcyjne.

10.08.2022 06:28    1
Biszcza: Ulga dla parafii
Biszcza: Ulga dla parafii

Powiatowi radni udzielili sporej bonifikaty parafii w Biszczy. Chodzi o zakup działek z przeznaczeniem na budowę kaplicy. Nikt nie był przeciwny, jednak głosowanie poprzedziła spora dyskusja.

09.08.2022 18:27    1
Wola Różaniecka: Bus wypchany tytoniem
Wola Różaniecka: Bus wypchany tytoniem

Biłgorajscy kryminalni zatrzymali do kontroli samochód marki Peugot, którym kierował 47-latek obywatel Węgier. Jak się okazało podczas kontroli mężczyzna przewoził ponad 250 kilogramów nielegalnego tytoniu. Gdyby kontrabanda trafiła na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby prawie 130 tys. zł.

09.08.2022 11:23
Różaniec Drugi: Wszystkiego było za dużo
Różaniec Drugi: Wszystkiego było za dużo

35-letni mieszkaniec gminy Adamówka, kierował mazdą mając ponad 1 promil w organizmie, przewoził o jednego pasażera za dużo oraz przekroczył dozwoloną prędkość. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

08.08.2022 10:20
Górecko Kościelne: Śpiewali na chwałę Maryi
Górecko Kościelne: Śpiewali na chwałę Maryi

7 sierpnia w Górecku Kościelnym odbył się XXV Festiwal Pieśni Maryjnej. Na scenie zaprezentowało się kilkadziesiąt zespołów z terenu województwa lubelskiego.

07.08.2022 19:07
Luchów Górny: Najechał na leżącego mężczyznę
Luchów Górny: Najechał na leżącego mężczyznę

Biłgorajscy kryminalni zatrzymali 23-latka kierującego mercedesem, który po najechaniu na leżącego na jezdni 36-latka nie udzielił mu pomocy i odjechał z miejsca wypadku. Mężczyzna w wyniku obrażeń zmarł na miejscu.

07.08.2022 12:22    1
Biłgoraj: Ulica gotowa, ale czy bezpieczna?
Biłgoraj: Ulica gotowa, ale czy bezpieczna?

Zakończył się remont jednej z ważniejszych dróg w Biłgoraju, drogi powiatowej – ulicy Nadstawnej. Inwestycja pochłonęła ponad 2 mln zł. Zakończenie prac i oddanie wyremontowanej nawierzchni do użytku było okazją do dyskusji nad bezpieczeństwem i sposobem oznakowania ulic.

07.08.2022 10:59
Biłgoraj: Oręż Niepodległej w Nowym Jorku
Biłgoraj: Oręż Niepodległej w Nowym Jorku

31 lipca br. amerykański lotniskowiec USS Intrepid gościł bezprecedensowe wydarzenie kulturalne – uroczysty wernisaż wystawy fotografii „Oręż Bohaterów Niepodległej”, kończący czwartą edycję Międzynarodowej Olimpiady Historycznej.

07.08.2022 09:14
Turobin: Setne urodziny pana Stanisława
Turobin: Setne urodziny pana Stanisława

Wyjątkowe, bo setne urodziny obchodził mieszkaniec gminy Turobin Stanisław Graboś. Jubileusz był okazją do świętowania nie tylko w gronie rodziny.

06.08.2022 10:09
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PfffTreść komentarza: Większych bzdur dawno nie słyszałem, aż jakoś ciężko mi to nawet skomentować, lepiej przemilczeć głupotę władz....Data dodania komentarza: 12.08.2022, 11:14Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: XyzTreść komentarza: Ortografia u pani leży, pani Kasiu ;)Data dodania komentarza: 12.08.2022, 11:12Źródło komentarza: Pride of Poland 2022. Jakie konie idą na sprzedaż podczas sławnej aukcji. ZdjęciaAutor komentarza: NiepoprawnyTreść komentarza: Znowu zoo zawitało do Zamościa jak nie z lewa to z prawaData dodania komentarza: 12.08.2022, 10:20Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Wypowiedziała się fachowiec Miziuk. Szlag mnie trafia niekompetencja rządzących. Aby wyprowadzić ruch po za miasto trzeba dobudować dwa zjazdy z obwodnicy na Ulchówek i Łaszczówke, dopiero wtedy można myśleć o zamknięciu ronda.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:03Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: JannowakaTreść komentarza: nikt nie zauważa że obwodnica jest dla mieszkańców nie korzystna.... z niektórych punktów to trzeba jechać albo m8 kim do Bełżca lub z 6 na ul. Łaszczowiecką a do centrum z każdego zakątka miasta jest maks 3 do 4 km... brak wlotów na ulicy Listopadowej i ściegiennego zamknęło funkcjonalność dla mieszkańców i tyle... obwodnica nie służy miastu... obwodnica służy Tranzytowi...Data dodania komentarza: 12.08.2022, 09:12Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: PatrioTreść komentarza: Zniszczenie elewacji? Wybryk chuligański ale trzeba dorabiać ideologię. Bigoteria pełną gębą. W Polsce naprawdę jedt spokój i lepiej nie wnerwiać ludzi bo jak przyjdą problemy to ludzie będą wiedzieć co zrobić. Dlaczego Dworczyka nie ścigają za publikowanie matki boskiej z bronią...z tzw. piorunem. Obłuda i zakłamanieData dodania komentarza: 12.08.2022, 09:09Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”
Reklama
Reklama