Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 10:47
Reklama

Tylko u nas

Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystać
Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystać

Miasto Tomaszów Lubelski szykuje się do dużej zmiany wizerunkowej i społecznej. Jej częścią ma być likwidacja ronda na Rynku i stworzenie tam miejsca o charakterze reprezentacyjnym i rozrywkowym. Taki pomysł nie wszystkim się podoba. Są osoby, które obawiają się, że ruch samochodów przeniesie się na wąskie uliczki okalające rynek i zakłóci spokój.

10.08.2022 06:20    2    2
Gm. Horodło: Bronią jedynej poczty w gminie
Gm. Horodło: Bronią jedynej poczty w gminie

Na przełomie sierpnia i września placówka pocztowa w Horodle zostanie zamknięta - takie pogłoski coraz częściej było słychać w różnych tamtejszych środowiskach. Póki co Poczta Polska nie potwierdziła oficjalnie zamiaru likwidacji tej placówki. Mimo to wójt gminy Horodło Krzysztof Bożek i rada tej gminy wystosowały protestacyjne pisma do kierownictwa Poczty Polskiej i parlamentarzystów w obronie horodelskiej placówki pocztowej.

09.08.2022 07:00    4
Piłka nożna: Gryf stanął na wysokości zadania
Piłka nożna: Gryf stanął na wysokości zadania

Gryf Gmina Zamość miał liczne przedstawicielstwo w rozegranym w Wielkopolsce krajowym finale europejskich rozgrywek amatorów UEFA Regions' Cup 2022. Reprezentacja woj. lubelskiego, prowadzona przez trenerów tego klubu Sebastiana Luterka i Damiana Koszela, z dziewięcioma ich klubowymi podopiecznymi, zajęła trzecie miejsce – najlepsze w kilkunastoletniej historii tych rozgrywek. Wygrała kadra Dolnośląskiego ZPN, która będzie broniła tytułu mistrza Europy amatorów, wywalczonego w poprzedniej edycji Pucharu Regionów UEFA w 2019 r.

06.08.2022 07:07
Wólka Panieńska: Piłkarki z Areny Truskawkowej robią postępy
Wólka Panieńska: Piłkarki z Areny Truskawkowej robią postępy

Dziewczęcy zespół Under-15 Suchowiczteam Wólka Panieńska wywalczył na boiskach przy ul. Droga Męczenników Rotundy w Zamościu brązowe medale mistrzostw krajowego zrzeszenia LZS „Piłkarska Kadra Czeka”. Ale to nie jedyny w tym roku sukces zawodniczek z gminy Zamość, szkolonych przez trenera Wojciecha Suchowicza.

06.08.2022 06:30    1
Bełżec: Będziemy protestować do skutku – zapowiada wójt gminy Bełżec
Bełżec: Będziemy protestować do skutku – zapowiada wójt gminy Bełżec

Gmina Bełżec nie ustaje w bojach o zmianę przebiegu linii kolejowej prowadzącej do Centralnego Portu Komunikacyjnego. W drugiej połowie lipca do miejscowego urzędu wpłynęła odpowiedź z ministerstwa infrastruktury na postulaty lokalnego samorządu. Entuzjazmu nie słychać. – Będziemy dalej pisać, protestować aż do skutku. Dopóki ktoś nam powie, że przyjmujemy inne rozwiązanie – mówi stanowczo wójt gminy Bełżec Andrzej Adamek.

05.08.2022 06:38    7    2
Zarzecze: Trudna agroturystyka. Całą nadzieja w ministerstwie
Zarzecze: Trudna agroturystyka. Całą nadzieja w ministerstwie

Mieszkaniec Zarzecza w gminie Zamość postawił na agroturystykę. Gdy postanowił rozwinąć skrzydła, zaczęły się problemy z przekształceniem gruntów pod budownictwo. Gdy po 10 latach odbijania się od drzwi urzędu gminy w końcu uzyskał zgodę, czerwone światło włączył Roztoczański Park Narodowy.

05.08.2022 06:07    1
Zamość: Eurofolk potraktowany "po macoszemu". Dlaczego miasto dało tak mało? - dopytuje zamojski radny
Zamość: Eurofolk potraktowany "po macoszemu". Dlaczego miasto dało tak mało? - dopytuje zamojski radny

W zakończonym niedawno festiwalu wzięły udział cztery zespoły folklorystyczne z Chile, Turcji, Bułgarii i Macedonii. Według radnego Janusza Kupczyka, miasto w tym roku dało za mało pieniędzy na organizację Eurofolku. Władze Zamościa odpierają zarzuty.

02.08.2022 08:24    2
Tomaszów Lubelski przyćmi inne miasta. Ma innowacyjne plany [ZDJĘCIA]
Tomaszów Lubelski przyćmi inne miasta. Ma innowacyjne plany [ZDJĘCIA]

Miasto ma się diametralnie zmienić. Z zapyziałego centrum, w którym jest gwarno za sprawą samochodów i które kojarzone jest z ubóstwem, ma się stać prestiżowym miejscem spotkań zawodowych i kulturalnych. A jego obrzeża mają być atrakcyjnym miejscem do życia i inwestowania. Taki plan zakłada program rewitalizacji obszarów zdegradowanych w mieście.

15.07.2022 12:15    2
Hrubieszów: Za dużo trudnych pytań do Rady Powiatu
Hrubieszów: Za dużo trudnych pytań do Rady Powiatu

Bez odpowiedzi pozostaje pytanie: "czy nadal potrzebny jest etatowy członek zarządu powiatu hrubieszowskiego, którego prawie 2 lata temu powołano do spraw przeciwdziałania pandemii COVID-19?". To pytanie w końcówce ostatniej sesji Rady Powiatu Hrubieszowskiego zadała hrubieszowianka Marta Wierzbicka, a przewodniczący rady Józef Kuropatwa znienacka zakończył obrady powiatowego samorządu.

13.07.2022 07:22    44    11
Kadry ocalone od niepamięci
Kadry ocalone od niepamięci

Fotografie z albumów Róży i Jana Zamojskich są nie tylko bezcennym dokumentem życia rodziny ostatnich Ordynatów Zamoyskich, to także niezmiernie ważne ślady życia społecznego, politycznego na Zamojszczyźnie, a nawet w całej Drugiej Rzeczypospolitej.

08.07.2022 07:28    4
Zamość/Mokre: Zawalczmy o Mokre i Centrum Modernizacji Śmigłowców!
Zamość/Mokre: Zawalczmy o Mokre i Centrum Modernizacji Śmigłowców!

Powinniśmy zewrzeć szeregi i walczyć o to, żeby w Mokrem k. Zamościa powstała warta 120 mln zł inwestycja. Z takim apelem zwrócił się na ostatniej sesji zamojski radny Sławomir Ćwik, nawiązując m.in. do imposybilizmu. Chodzi uruchomienie Centrum Modernizacji Śmigłowców, gdzie pracę mogłoby znaleźć 3 tys. osób.

07.07.2022 07:00    9    2
Mamy zwycięzców plebiscytu Najsympatyczniejsza Para Zamojszczyzny!
Mamy zwycięzców plebiscytu Najsympatyczniejsza Para Zamojszczyzny!

Kilkanaście tygodni trwała rywalizacja par, które zgłosiły się do naszego dorocznego plebiscytu, w którym wybieramy „Najsympatyczniejszą Parę Zamojszczyzny”. Zbieraliśmy głosy na kuponach, liczyliśmy skrupulatnie punkty SMS-owe. Głosowanie zostało zakończone 1 lipca. Znamy już wyniki.

05.07.2022 05:55
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NiepoprawnyTreść komentarza: Znowu zoo zawitało do Zamościa jak nie z lewa to z prawaData dodania komentarza: 12.08.2022, 10:20Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Wypowiedziała się fachowiec Miziuk. Szlag mnie trafia niekompetencja rządzących. Aby wyprowadzić ruch po za miasto trzeba dobudować dwa zjazdy z obwodnicy na Ulchówek i Łaszczówke, dopiero wtedy można myśleć o zamknięciu ronda.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:03Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: JannowakaTreść komentarza: nikt nie zauważa że obwodnica jest dla mieszkańców nie korzystna.... z niektórych punktów to trzeba jechać albo m8 kim do Bełżca lub z 6 na ul. Łaszczowiecką a do centrum z każdego zakątka miasta jest maks 3 do 4 km... brak wlotów na ulicy Listopadowej i ściegiennego zamknęło funkcjonalność dla mieszkańców i tyle... obwodnica nie służy miastu... obwodnica służy Tranzytowi...Data dodania komentarza: 12.08.2022, 09:12Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: PatrioTreść komentarza: Zniszczenie elewacji? Wybryk chuligański ale trzeba dorabiać ideologię. Bigoteria pełną gębą. W Polsce naprawdę jedt spokój i lepiej nie wnerwiać ludzi bo jak przyjdą problemy to ludzie będą wiedzieć co zrobić. Dlaczego Dworczyka nie ścigają za publikowanie matki boskiej z bronią...z tzw. piorunem. Obłuda i zakłamanieData dodania komentarza: 12.08.2022, 09:09Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Rozumiem, nie oceniam. Ale dobrze byłoby w Twoim przypadku wrócić do szkoły i tym razem chodzić na zajęcia z języka polskiego.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:57Źródło komentarza: Polak w pętli zadłużenia. Na kłopoty ma jeden sposób: kolejna pożyczkaAutor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Paście się, paście. Hipokryci.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:54Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”
Reklama
Reklama