Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 18:26
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Wiadomości

Reklama
Z okazji Dnia Kobiet w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu odbył się 12 marca niezwykły koncert „Muzyczny Bukiet Życzeń”.
Zamość: Muzyczny Bukiet Życzeń dla kobiet od Szkoły Podstawowej nr 7
Muzyka, poezja i taniec stworzyły niezwykłą opowieść o wdzięczności, pięknie i sile kobiecości. Z okazji Dnia Kobiet w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu odbył się 12 marca niezwykły koncert „Muzyczny Bukiet Życzeń”. 21.03.2026 08:00    1
Choć liczba spraw o zaprzeczenie ojcostwa w regionie wyraźnie spada, jedno pozostaje niezmienne – nawet gdy wszyscy wiedzą, kto jest biologicznym ojcem dziecka, sprawa musi trafić do sądu.
Między prawem a rzeczywistością
Nawet gdy wszyscy wiedzą, kto jest ojcem – i tak potrzebny jest wyrok. Sprawdziliśmy, jak wygląda to w regionie
Choć liczba spraw o zaprzeczenie ojcostwa w regionie wyraźnie spada, jedno pozostaje niezmienne – nawet gdy wszyscy wiedzą, kto jest biologicznym ojcem dziecka, sprawa musi trafić do sądu. W wielu przypadkach to tylko formalność, ale dla rodzin oznacza miesiące procedur, a dla dzieci niepotrzebny stres. 21.03.2026 07:30
Reklama
Reprezentacja Polski na Puchar Europy w rzutach w całej okazałości na słonecznym Cyprze. Aleksandra Śmiech pierwsza od lewej. Fot. PZLA
Lekkoatletyka: Dobry prognostyk. Agros Zamość w zawodach Pucharu Europy
Z bardzo dobrej strony pokazała się w Nikozji Aleksandra Śmiech. Zawodniczka Agrosu Zamość zajęła szóste miejsce w konkursie młociarek, w zawodach Pucharu Europy w rzutach. 21.03.2026 06:00
Przegląd najciekawszych wiadomości, które opublikowaliśmy 20 marca na stronie internetowej Kroniki Tygodnia.
Przegląd wiadomości, 20 marca 2026. Zamość, Tomaszów Lubelski, Hrubieszów, Biłgoraj
Szukasz najnowszych informacji z Zamościa, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja i okolic? Oto przegląd najciekawszych wiadomości, które opublikowaliśmy 20 marca na stronie internetowej Kroniki Tygodnia. 20.03.2026 21:00
Premier Donald Tusk zamierza zmienić skład swojego rządu. Ale – jak mówią politycy koalicji rządzącej – chodzi o „małą rekonstrukcję”. Żeby poprawić notowania.
Zmiany w rządzie jeszcze przed wakacjami. Na celowniku są te nazwiska
Premier Donald Tusk zamierza zmienić skład swojego rządu. Ale – jak mówią politycy koalicji rządzącej – chodzi o „małą rekonstrukcję”. Żeby poprawić notowania. 20.03.2026 15:29
Pia Skrzyszowska wywalczyła w sobotę, 28 lutego w Toruniu złoty medal halowych mistrzostw Polski. Przed nią rywalizacja w Kujawsko-Pomorskiej Arenie Toruń z reprezentantką Bahamów Devynne Charlton o złoto mistrzostw świata. Fot. Łukasz Szeląg (zespół medialny PZLA)
Lekkoatletyka
Toruń gotowy na mistrzostwa świata. W polskiej reprezentacji Dominik Kopeć, sprinter Agrosu Zamość
Od piątku do niedzieli (20-22 marca) „sportowe” oczy całego globu skierowane będą na Polskę. Przez te trzy dni w Kujawsko-Pomorskiej Arenie Toruń rozgrywane będą halowe mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Nasz kraj reprezentować będzie piętnastu zawodników i siedemnaście zawodniczek. W tym gronie znalazł się pochodzący z Łuszczacza (gm. Susiec) sprinter Agrosu Zamość Dominik Kopeć. 20.03.2026 15:20
Już po raz dziewiąty 24-letnia Monika Skinder została mistrzynią Polski w narciarskich biegach sprinterskich.
Dominatorka! Monika Skinder mistrzynią Polski w Kubalonce
Już po raz dziewiąty 24-letnia Monika Skinder została mistrzynią Polski w narciarskich biegach sprinterskich. Zawody rozegrane zostały w piątek, 13 marca na trasach biegowych na Kubalonce. Tego dnia zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski zwyciężyła wszystkie starty w ramach mistrzostw Polski w sprincie techniką klasyczną. Była najszybsza w kwalifikacjach, a także w kolejnych biegach – ćwierćfinałowym, półfinałowym i finałowym. 20.03.2026 15:03
Ścigany listem gończym 46-latek z powiatu hrubieszowskiego został zatrzymany na Mazowszu i już trafił do Zakładu Karnego, gdzie odsiedzi zasądzoną mu karę 3 lat więzienia za różne oszustwa.
Pętla zacisnęła się pod Warszawą
Dopadli go „łowcy głów”. Mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego miał na sumieniu serię oszustw
Koniec wielkiej ucieczki 46-latka z powiatu hrubieszowskiego. Mężczyzna, który od lipca 2025 r. wodził za nos organy ścigania, został namierzony na Mazowszu. Wpadł dzięki brawurowej współpracy hrubieszowskich kryminalnych, lubelskich „łowców głów” i stołecznych funkcjonariuszy policji. 20.03.2026 15:00
Uwagę mundurowego wzbudził bardzo zły stan techniczny Opla. Zatrzymali kierującego nim 20-latka w Jarczowie-Kol.
Ani samochód, ani kierowca do jazdy się nie nadawali
Gm. Łaszczów: Opel jak po wypadku. Za kierownicą 20-latek na sądowym zakazie
20-letni mieszkaniec gminy Łaszczów odpowie wkrótce za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu. Może uszłoby mu to na sucho, gdyby aż tak nie zwracał na siebie uwagi. Jechał bowiem "styranym" samochodem, z powybijanymi szybami i wgnieceniami. Zatrzymał go dzielnicowy w Jarczowie-Kolonii. 20.03.2026 13:40
Ogień rozprzestrzeniał się w terenie leśnym, stwarzając realne zagrożenie dla większego obszaru. Na szczęście dzięki czujnemu oku pilota samolotu pożar został szybko zlokalizowany, co pozwoliło na błyskawiczne skierowanie sił i środków oraz podjęcie działań gaśniczych” – relacjonują druhowie z OSP K
To mogła być czarna środa dla powiatu
Ogień pełzał w stronę lasu w Bononii! Pilot i strażacy uratowali gminę Goraj przed katastrofą
Podniebny patrol i strażacy uratowali gminę Goraj przed katastrofą. To mogła być czarna środa dla powiatu biłgorajskiego. Tylko dzięki czujności pilota samolotu i błyskawicznym działaniom strażaków z Radzięcina i Goraja udało się powstrzymać pożar, który trawił trawy i wdzierał się w głąb młodnika w okolicach Bononii (gmina Goraj). 20.03.2026 13:11
Nowy kącik wypoczynku szkoła zyskała dzięki udziałowi w projekcie współorganizowanym przez Muzeum Regionalne.
Tomaszów Lubelski: Bartosz i Muzeum Regionalne w jednym projekcie. Dzięki niemu szkoła ma kącik wypoczynku
Nie tylko nagrody i dyplomy, ale też coś, co zostanie z uczniami na dłużej. Dzięki udziałowi uczniów I LO im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim w konkursie pt. „Opowiadamy historię dla nas” szkoła zyskała kącik wypoczynku. 20.03.2026 11:31
20 marca 2026. Tomaszowskie Targi Pracy
Pod patronatem "Kroniki Tygodnia"
Tomaszów Lubelski: Rozpoczęły się Tomaszowskie Targi Pracy [ZDJĘCIA]
20 marca w godz. 9-13 w hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim odbywają się Tomaszowskie Targi Pracy pod hasłem „Edukacja – Praca – Służba”. 20.03.2026 10:16
Prace drogowe w Krzewicy i Wasylowie już trwają.
Będą utrudnienia, ale i lepsze drogi. Prace w gminie Ulhówek już rozpoczęte
Wiosenna pogoda sprzyja, więc w gminie Ulhówek rozpoczęły się długo zapowiadane inwestycje drogowe. Prace prowadzone są w miejscowościach Krzewica oraz Wasylów. Kierowcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami, ale efekty mają być odczuwalne przez lata. 20.03.2026 10:00
Obywatel Białorusi został wydalony z Polski. Był wcześniej zatrzymany i w Zamościu odbywał karę pozbawienia wolności za popełnione zabójstwo.
Karę odbywał w Zakładzie Karnym w Zamościu
Zamość: Skazany za zabójstwo Białorusin wydalony z Polski, bo był zagrożeniem. 10 lat zakazu wjazdu
Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadzili do wydalenia z Polski obywatela Białorusi, który wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za zabójstwo. Do zatrzymania doszło w Zamościu, tuż po opuszczeniu przez mężczyznę zakładu karnego. 20.03.2026 10:00
Budowa drogi ekspresowej między węzłem Piaski Wschód a granicą z Ukrainą w Hrebennem jest podzielona na 9 odcinków o łącznej długości 115 km.
Przetarg na ostatni odcinek S17 Lublin – Zamość
Aż 13 firm i konsorcjów chętnych na budowę obwodnicy Zamościa w ciągu S17
Dokładnie 13 firm i konsorcjów złożyło oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę północno-wschodniego obejścia Zamościa w ciągu S17, między węzłami Zamość Sitaniec a Zamość Wschód. 20.03.2026 09:00
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: To ilu biednym dzieciom już pomogłaś? Data dodania komentarza: 28.06.2026, 06:50 Źródło komentarza: Lekarze z Tomaszowa Lubelskiego mają dość hejtu. „Za każdym lekarskim fartuchem stoi człowiek” Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: A jak tam sprawy sądowe? Konkretnie chodzi mi o aferę z zakupem paliwa dla karetek. Nie po myśli dyrektora, że temat ucichł? Data dodania komentarza: 28.06.2026, 06:49 Źródło komentarza: Lekarze z Tomaszowa Lubelskiego mają dość hejtu. „Za każdym lekarskim fartuchem stoi człowiek” Autor komentarza: były prawownik Treść komentarza: Pan dyrektor na dzień dobry obciął premie pracownikom, to się na pensję uzbierało. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 06:47 Źródło komentarza: Zarząd Powiatu nie przyjął rezygnacji dyrektora szpitala w Tomaszowie. Cenią jego pracę Autor komentarza: teraz mądry ? Treść komentarza: Co zrobili dobrego ministrowie PIS w ciągu 8- miu lat.Radziwił, Szumowski, Cieszyński, Niedzielski, Sojka ??? Maseczki, agregatory, zastraszanie lekarzy, zwalnianie itd....... Data dodania komentarza: 27.06.2026, 15:13 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: znowu nagonka PISu Treść komentarza: Praca na 8 godzin, nagle przywożą na blok pacjenta z wypadku, operacja, ale juz 16.00, więc lekarze zbierają się do domu a pacjent ???? nie ma wyjścia ,musi czekać do jutra. TEGO CHCECIE ? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 15:05 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Najważniejszy pacjent Treść komentarza: Czy Przychodnię Rodzinną w Hrubieszowie też "przejmiecie"? przecież można być lekarzem rodzinnym jednocześnie na dyżurze w pogotowiu, Izbie przyjęć czy też na oddziele + dyżur telefonicznie nie mówiąc już o wizytach prywatnych. Ilu jest takich lekarzy? Najwyższy czas dać miejsca młodym lekarzom. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 13:54 Źródło komentarza: Lekarze z Tomaszowa Lubelskiego mają dość hejtu. „Za każdym lekarskim fartuchem stoi człowiek”
Reklama
Reklama
Reklama