Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 18:26
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Wiadomości

Reklama
Miały być w marcu, będą trochę później. Kamizelki nożo- i szpikulcoodporne dla ratowników medycznych trafią do karetek z opóźnieniem.
Miały być w marcu
Kamizelki nożoodporne dla ratowników medycznych z opóźnieniem. Kiedy trafią do karetek?
Miały być w marcu, będą trochę później. Kamizelki nożo- i szpikulcoodporne dla ratowników medycznych trafią do karetek z opóźnieniem. 19.03.2026 08:07
20 marca jest astronomiczną datą początku wiosny.
Pierwsza wiosna zacznie się 20 marca, druga dzień później
Dni są wyraźnie dłuższe. Bociany też już przyleciały. A więc… wiosna! 20 marca jest astronomiczną datą jej początku. Dzień później powitamy wiosnę kalendarzową. 19.03.2026 08:05    1
Reklama
Przegląd najciekawszych wiadomości, które opublikowaliśmy 18 marca na stronie internetowej Kroniki Tygodnia.
Przegląd wiadomości, 18 marca 2026. Zamość, Tomaszów Lubelski, Hrubieszów, Biłgoraj
Szukasz najnowszych informacji z Zamościa, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja i okolic? Oto przegląd najciekawszych wiadomości, które opublikowaliśmy 18 marca na stronie internetowej Kroniki Tygodnia. 18.03.2026 21:00
Ford Mustang GT od wczoraj oficjalnie służy w policji. To pierwszy radiowóz w Polsce, który wcześniej został skonfiskowany pijanemu kierowcy.
Sąd przekazał Mustanga policjantom
Sportowy Mustang będzie teraz ścigał piratów drogowych. Został skonfiskowany pijanemu kierowcy
Ford Mustang GT od wczoraj oficjalnie służy w policji. To pierwszy radiowóz w Polsce, który wcześniej został skonfiskowany pijanemu kierowcy. 18.03.2026 17:00    1
Do Sejmu trafił właśnie projekt ustawy „Stop patostreamerom”. Za żerowanie na patologii może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
Patostreaming pod lupą. Nowe prawo ma chronić dzieci i karać autorów
Do Sejmu trafił właśnie projekt ustawy „Stop patostreamerom”. Za żerowanie na patologii może grozić do 5 lat pozbawienia wolności. 18.03.2026 16:30
Straż Graniczna i policja rozbiły grupę fałszującą dokumenty dla cudzoziemców. Zatrzymano sześć osób, a ponad 100 musi opuścić Polskę.
Fałszywe studia, prawdziwy biznes. Służby rozbiły grupę legalizującą pobyt cudzoziemców
Straż Graniczna i policja rozbiły grupę fałszującą dokumenty dla cudzoziemców. Zatrzymano sześć osób, a ponad 100 musi opuścić Polskę. 18.03.2026 16:20
Zdrowie psychiczne młodego pokolenia w Polsce znajduje się w stanie kryzysu.
Depresja nie wybiera
Cichy krzyk zza szkolnych murów. Zamość w obliczu kryzysu zdrowia psychicznego młodych
Ostatnia sesja Rady Miasta Zamość rozpoczęła się w sposób, który na długo zapadnie w pamięć obecnym na sali. Zamiast rutynowego odczytywania porządku obrad, radni zmierzyli się z poruszającym reportażem przygotowanym przez uczennice. Materiał ten, będący bolesnym świadectwem lęku, depresji i osamotnienia, stał się punktem wyjścia do debaty o dramatycznym braku opieki psychiatrycznej dla dzieci w regionie. 18.03.2026 14:30
62-letnia mieszkanka Zamościa kierowała autem, mając ponad 2 promile.
Co rusz pijany kierujący!
Zamość: Prawie "wjechała w drzwi sklepu". 62-latka miała ponad 2 promile
62-latka prowadziła samochód, mimo że w organizmie miała ponad 2 promile alkoholu. Na jednej z ulic Zamościa została zatrzymana przez policjantów dzięki zgłoszeniu świadka. 18.03.2026 13:05    2    1
Rekrutację zaplanowano 26 marca od godz, 8.00 w 2. Hrubieszowskim Pułku Rozpoznawczym.
Hrubieszów: Zostań zwiadowcą. Wpisz do kalendarza termin rekrutacji!
Przygoda, adrenalina i prestiżowa służba wojskowa w zasięgu ręki! 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy otwiera swoje bramy dla nowych rekrutów. Jeśli masz charakter, nie boisz się wyzwań i chcesz dołączyć do elitarnego grona żołnierzy korpusu szeregowych wśród zwiadowców – wpisz do kalendarza termin rekrutacji! 18.03.2026 12:40
W Zamościu policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego hulajnogą, który miał przy sobie narkotyki.
Mężczyzna poniesie konsekwencje
Pijany Zamościanin z ziołem w kieszeni i strzykawkami z mefedronem mknął hulajnogą. Stanie przez sądem
Zamojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego hulajnogą elektryczną. W trakcie czynności okazało się, że 32-latek był nietrzeźwy i miał przy sobie marihuanę i mefedron. Mieszkaniec Zamościa stanie teraz przed sądem. 18.03.2026 11:47    1
Ula Woś, uczennica klasy 7a Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Bełżcu, została laureatką wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego.
Szkoła w Bełżcu dumna. Ula Woś laureatką konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego
To duży sukces i powód do dumy dla całej szkoły. Ula Woś, uczennica klasy 7a Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Bełżcu, została laureatką wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego. 18.03.2026 11:35
SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim zbliża się do końca realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa budynku szpitalnego dla centralnego bloku operacyjnego i oddziałów zabiegowych z przebudową istniejących budynków”. To powód do radości, ale rzeczywistość nie jest tak kolorowa, jak mogłoby się wydawać.
Czy pacjenci odczują kryzys?
Z jednej strony rozwój, a z drugiej „nóż na gardle”. Szpital w Tomaszowie Lubelskim czeka na zapłatę nadwykonań
Tomaszowski szpital powiatowy jest w trakcie realizacji największej w swojej historii rozbudowy i modernizacji. Warunki leczenia zdecydowanie się poprawiają, ale od wewnątrz placówka jednocześnie mierzy się z trudnościami finansowymi: rosnącymi kosztami działalności i niedoszacowanym finansowaniem świadczeń przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Czy pacjenci odczują kryzys? 18.03.2026 10:30    2    1
Sukces uczennicy tomaszowskiego liceum. Oliwia Makuch w finale „Abanico Musical”
Tomaszów Lubelski: Oliwia Makuch w finale „Abanico Musical”. Talent, odwaga i pasja do muzyki zapewniły jej sukces
Oliwia Makuch, uczennica klasy 2A I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim, zakwalifikowała się do finałowego koncertu IV Konkursu Piosenki Hiszpańskiej „Abanico Musical”. 18.03.2026 09:45
Organizatorem II edycji konkursu „Mistrz Ładnego Pisania” była Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej.
Kto pisze najładniej? Konkurs w Machnowie Nowym rozstrzygnięty
Staranność, cierpliwość i dbałość o każdy detal – to właśnie liczyło się podczas II edycji konkursu „Mistrz Ładnego Pisania”, który zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej. Wydarzenie odbyło się w Szkole Podstawowej w Machnowie Nowym. 18.03.2026 09:41
Emilia Sprzęczka, uczennica klasy 3a I LO w Tomaszowie Lubelskim, wywalczyła brązowy medal w grupie dziewcząt do lat 18 podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Klasycznych w Giżycku.
Szachowy sukces uczennicy Bartosza. Emilia Sprzęczka z medalem mistrzostw Polski
Duży sukces młodej szachistki z I LO im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim. Podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Klasycznych, które odbyły się w dniach 7-15 marca w Giżycku, na podium stanęła Emilia Sprzęczka, uczennica klasy 3a, była zawodniczka klubu UKS Gim Dwójka Tomaszów Lubelski przy Szkole Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. 18.03.2026 08:50
Reklama Drosed
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: To ilu biednym dzieciom już pomogłaś? Data dodania komentarza: 28.06.2026, 06:50 Źródło komentarza: Lekarze z Tomaszowa Lubelskiego mają dość hejtu. „Za każdym lekarskim fartuchem stoi człowiek” Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: A jak tam sprawy sądowe? Konkretnie chodzi mi o aferę z zakupem paliwa dla karetek. Nie po myśli dyrektora, że temat ucichł? Data dodania komentarza: 28.06.2026, 06:49 Źródło komentarza: Lekarze z Tomaszowa Lubelskiego mają dość hejtu. „Za każdym lekarskim fartuchem stoi człowiek” Autor komentarza: były prawownik Treść komentarza: Pan dyrektor na dzień dobry obciął premie pracownikom, to się na pensję uzbierało. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 06:47 Źródło komentarza: Zarząd Powiatu nie przyjął rezygnacji dyrektora szpitala w Tomaszowie. Cenią jego pracę Autor komentarza: teraz mądry ? Treść komentarza: Co zrobili dobrego ministrowie PIS w ciągu 8- miu lat.Radziwił, Szumowski, Cieszyński, Niedzielski, Sojka ??? Maseczki, agregatory, zastraszanie lekarzy, zwalnianie itd....... Data dodania komentarza: 27.06.2026, 15:13 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: znowu nagonka PISu Treść komentarza: Praca na 8 godzin, nagle przywożą na blok pacjenta z wypadku, operacja, ale juz 16.00, więc lekarze zbierają się do domu a pacjent ???? nie ma wyjścia ,musi czekać do jutra. TEGO CHCECIE ? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 15:05 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Najważniejszy pacjent Treść komentarza: Czy Przychodnię Rodzinną w Hrubieszowie też "przejmiecie"? przecież można być lekarzem rodzinnym jednocześnie na dyżurze w pogotowiu, Izbie przyjęć czy też na oddziele + dyżur telefonicznie nie mówiąc już o wizytach prywatnych. Ilu jest takich lekarzy? Najwyższy czas dać miejsca młodym lekarzom. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 13:54 Źródło komentarza: Lekarze z Tomaszowa Lubelskiego mają dość hejtu. „Za każdym lekarskim fartuchem stoi człowiek”
Reklama
Reklama
Reklama