Koronawirus w powiecie zamojskim. Dwie osoby zakażone

  • 17.03.2020, 10:09
  • ak
Koronawirus w powiecie zamojskim. Dwie osoby zakażone Fot. pixabay.com
Trzy nowe przypadki koronawirusa w województwie lubelskim, w tym dwa w powiecie zamojskim.

O sytuacji epidemiologicznej w regionie poinformowała właśnie Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego.

Z przesłanej mediom informacji wynika, że od wczoraj na Lubelszczyźnie badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne trzy przypadki zakażenia (w sumie jest ich już 21). Koronawirusem SARS-CoV-2 zakażona została osoba dorosła z powiatu zamojskiego w przedziale wieku 60-70 lat, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym, a także osoba w wieku 40-50 lat z powiatu zamojskiego, która również zaraziła się od kogoś już w Polsce. 

Trzeci z pacjentów, o których dzisiaj informują służby wojewody to osoba małoletnia z powiatu janowskiego.

Podobno stan wszystkich tych pacjentów jest dobry.

Przypomnijmy, że w weekend koronawirusa potwierdzono również u mieszkańców powiatu tomaszowskiego i biłgorajskiego.

Od poniedziałkowego wieczoru w Polsce przybyło 28 przypadków zakażeń – poinformowało ministerstwo zdrowia.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lechj
lechj 22.03.2020, 14:31
chore Państwo!!! :((( powinni konkretnie informować w jakiej miejscowości wykryto wirusa ! może wtedy społeczeństwo bardziej zdołało się uchronić od zarażeń !!!!
mokka
mokka 27.03.2020, 10:01
Zgadzam się z lechj, że dane o zakażeniach powinne dotyczyć gmin i miejscowości, wetedy bardziej precyzyjnie każdy określiłby stan zagrożenia. Podawajcie precyzyjne dane
Staszek
Staszek 19.03.2020, 18:27
Boje sie koronawirusa i traktuje to powaznie bardzo, jednak Mam wrazenie, ze ten koronawirus to jest w ludzkich umysłach -wykreowany przez media. Ciagle podaja, ze zmarlo tyle tysiecy ludzi na koronawirusa- jakie mieli choroby wspolistniejace? A ile zmarlo nnp naa raka? Wiele jest tu niewiadomych, pytan bez odpowiedzi wookol tego zamieszania. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale obawiam sie ze koronawirus jest obecnie czyms w rodzaju wojny, a wlasciwie wojna, ktora moze zmienic stosunki gospodarcze na swiecie i wywrocic wszystko do gory nogami, jest narzedziem... chociaz moze siemyle. W 39 tez byli tacy ktorzy nie wierzyli, ze wojna wybuchnie... zreszta co my szarzy ludzie mozsmy wiedziec, kto za te sznureczki pociaga i jaka jest prawda...
teżcoś
teżcoś 22.03.2020, 18:44
To, że iluś tam zmarło na raka pociesza mnie średnio..
Ewela
Ewela 18.03.2020, 20:05
Czy wiadomo gdzie pracuje i czy ma duzy kontakt z ludźmi ten x białobrzeg
sanepid
sanepid 18.03.2020, 12:19
Bodaczów i Białobrzegi - potwierdzone 17.03
Ewela
Ewela 18.03.2020, 20:02
Białobrzegi to koło Zamościa
mieszkaniec
mieszkaniec 18.03.2020, 13:14
Bodaczów nie też potwierdzone
Xmiejscowy
Xmiejscowy 18.03.2020, 08:08
Powinni zabronić jeździć ciężarówkami tylko artykuły spożywcze a nie że jeździ wszytko i nadal wirus się przenosi
Ad
Ad 17.03.2020, 16:19
Drogi Kimicic, tu chodzi o bezpieczenstwo. Mysle ze nie chcialbys aby to bylo u cuebie u sąsiada.a
kmicic
kmicic 17.03.2020, 15:34
wiedza a raczej niewiedza niektórych poraża mnie, zastanawiają się kim są osoby zarażone, gdzie mieszkają i pracują, pytam po co to wam, czy chcecie traktować tych ludzi jak trędowatych, stygmatyzować ich? zastanówcie się raczej jak ulegacie bijącej telewizora nachalnej panice, zamiast tego proponuję lekturę Orwella lub Camusa... czy zastanawialiście się w ogóle, że tak naprawdę w tym samym okresie więcej ludzi zmarło na zwykłą grypę niż na COVID, spójrzcie sobie ile co roku umiera w Polsce ludzi na powikłania grypowe i dlaczego wtedy nikt nie zamyka szkół ani zakładów pracy
Anonim
Anonim 21.03.2020, 22:44
Ludzi interesują te osoby zarażone raczej ze względów własnego bezpieczeństwa , tak myślę ...
Zdrówka
Zdrówka 17.03.2020, 16:05
Zobacz co się dzieje we Włoszech a po tem się wypowiadaj.....ponad 2500 zgonów 300 jednej doby... Włącz myślenie nie zaszkodzi
A123
A123 17.03.2020, 22:55
Ale w np. 2018 roku we Wloszech zmarlo ok. 650000 ludzi. Dla statystyki to nie jest jednak jakis wyjatkowy procent.
gość
gość 17.03.2020, 12:13
Łatwo tak pisać,gdy samemu nie jest się w podobnej sytuacji.Najgorsze co może nas jeszcze spotkać to nienawiść do drugiego człowieka.
###
### 24.03.2020, 17:12
zgadzam się... co już widać ta nienawiść jest okropna ludzie zagubili człowieczeństwo zachowujemy się gorzej niż zwierzęta...rozpacz ajjjj:( człowiek jest taki pusty ...:(
gosc
gosc 29.03.2020, 17:28
tak, zgadzam się z tym napisane wyżej
Zmc
Zmc 17.03.2020, 11:41
Jak śmierć koło d..y to wracają do PL. I po co, tam pracują, niech tam leczą a nie teraz Polska za nasze pieniądze ma leczyć...
karl
karl 22.03.2020, 18:49
Pieniądz pieniądzem. Ale już widzimy jak lawina ruszyła. Niedługo spowodują nam drugie Włochy. Zamknąć granice i nikogo nie przepuszczać POD ŻADNYM POZOREM.
...
... 18.03.2020, 23:04
Egoizm nie zna granic. Karma wraca. Brak słów.
Ona
Ona 17.03.2020, 11:20
Dalej sciagajcie Polaków do Polski przeciez oni wracają i rozprzestrzeniaja koronawirusa a tym sposobem usmiercają swoich rodziców i najblizszych !!!!!
Gościnnie
Gościnnie 18.03.2020, 23:13
Może gdyby ktoś z Twoich bliskich był za granicą, to miałabyś inne myślenie. Sam powrót do kraju wiąże sie z 14-dniowa kwarantanną, wiec kazdy musi sie jej poddac i nie ma sposobu, żeby zarazic rodziców, sąsiada, psa czy kota. Włączcie myślenie i spróbujcie czasami postawic sie w sytuacji drugiego człowieka. Więcej empatii! Zwłaszcza w tak trudnej sytuacji.
Czytelnik
Czytelnik 17.03.2020, 10:52
W jakich gminach, to piwinnismy wiedziec. Zeby byc bardziej czujnym
Kuma
Kuma 18.03.2020, 08:55
Żeby okupować Biedronki, makaron, ryż i ziemniaki, papier do du.. Kiedyś sr. ali za stodoła i liść kapusty wystarczył, ziemniaki sadzili, świnie bili, chleb piekli, a teraz Audi z przyczepka i wio do Biedry.
redakcja
redakcja 17.03.2020, 10:58
Opieramy się jedynie na informacjach, jakie przekazują służby wojewody, a te nie podają żadnych szczegółów dotyczących osób zakażonych. Czujni powinniśmy być w dzisiejszych czasach wszyscy i wszędzie.
Wertty
Wertty 17.03.2020, 10:30
Szkoda że nie ma informacji gdzie ta osoba w ostatnim czasie przebywała
Znam
Znam 17.03.2020, 11:21
Zamość i okolice Bortatycz
Melman
Melman 17.03.2020, 13:15
Wiadomo gdzie pracowała?
Butterfly
Butterfly 17.03.2020, 13:25
Gdzie ta osoba pracowała?

Pozostałe