Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 11:34
Reklama

Koronawirus 2020

Już o nim zapomnieliśmy, ale COVID-19 wraca. Wzbiera kolejna fala
Już o nim zapomnieliśmy, ale COVID-19 wraca. Wzbiera kolejna fala

Włochy, Niemcy, Izrael. W tych krajach przybywa nowych zakażeń koronawirusem. Również premier Polski ostrzega przed kolejną falą.

22.06.2022 11:00
Skandal z polskim lekiem na COVID-19! Szybko został wycofany
Skandal z polskim lekiem na COVID-19! Szybko został wycofany

Bez badań i w ekspresowym tempie został dopuszczony do użycia polski lek na COVID-19. Wystarczył jeden dzień, żeby producent otrzymał zgodę na podawanie go pacjentom. Nie działał.

01.06.2022 10:15    1
Dziś koniec stanu epidemii. Jak wpłynęła na jakość opieki zdrowotnej? [SONDAŻ]
Dziś koniec stanu epidemii. Jak wpłynęła na jakość opieki zdrowotnej? [SONDAŻ]

W ciągu ponad dwóch lat pandemii opieka zdrowotna w Polsce mierzyła się z poważnymi wyzwaniami. Odczuwali to zarówno pacjenci, jak i personel medyczny.

16.05.2022 11:00    1
Polska zamówiła miliony szczepionek, których nie wykorzysta
Polska zamówiła miliony szczepionek, których nie wykorzysta

67 milionów dawek szczepionek ma w tym roku trafić do Polski. Problem w tym, że nie zużyjemy takiej liczby wakcyn, a pieniędzy potrzebujemy na inne cele.

11.04.2022 11:15    2
Czwarta dawka szczepionki  przeciwko COVID-19 dla większej liczby osób. Polski rząd jest na „tak”
Czwarta dawka szczepionki przeciwko COVID-19 dla większej liczby osób. Polski rząd jest na „tak”

Europejska agencja zaleca podawanie czwartej dawki szczepionki seniorom. Ministerstwo Zdrowia poważnie myśli o takim rozwiązaniu. Od niedawna kolejną dawkę mogą przyjmować przewlekle chorzy.

08.04.2022 09:01    2
Od 1 kwietnia koniec testowania na COVID-19. To nie żart!
Od 1 kwietnia koniec testowania na COVID-19. To nie żart!

Na początku tygodnia rząd ogłosił koniec obowiązkowego noszenia maseczek i kwarantanny. Teraz z aptek i punktów wymazowych znikną też darmowe testy.

01.04.2022 08:15    1
Bubel w prawie. Nos i usta nadal trzeba zakrywać
Bubel w prawie. Nos i usta nadal trzeba zakrywać

Maseczki już w śmietniku? To nie najlepszy pomysł. Niefortunnie sformułowane przepisy wymagają ich noszenia w niektórych miejscach publicznych.

30.03.2022 13:00    5
Evusheld dopuszczony! Dla kogo nowy lek na COVID-19?
Evusheld dopuszczony! Dla kogo nowy lek na COVID-19?

Po dwóch latach walki z pandemią doczekaliśmy się odstąpienia od wszelkich restrykcji związanych koronawirusem. Nie oznacza to jednak, że zagrożenie już minęło.

29.03.2022 11:11    1
Koniec z maseczkami. Jest decyzja. Kiedy można zdjąć?
Koniec z maseczkami. Jest decyzja. Kiedy można zdjąć?

Minister Zdrowia ogłosił luzowanie obostrzeń covidowych. Oznacza to, że zdejmiemy maseczki. Adam Niedzielski podał datę.

24.03.2022 10:00    4    9
Koniec z noszeniem maseczek. Jest konkretna data
Koniec z noszeniem maseczek. Jest konkretna data

Rząd zdecydował o zmianie stanu epidemii w Polsce na stan zagrożenia epidemią. Oznacza to, że jesteśmy krok bliżej do zdjęcia maseczek.

23.03.2022 12:00    4    1
Jest nowy wariant koronawirusa. Czy to dobry moment na ogłoszenie końca pandemii?
Jest nowy wariant koronawirusa. Czy to dobry moment na ogłoszenie końca pandemii?

Naukowcy alarmują, że to jeszcze nie koniec zmagań z koronawirusem. Potwierdzony został właśnie jego nowy wariant. Tymczasem dzisiaj (18 marca) Ministerstwo Zdrowia podało informację o 11 660 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19.

18.03.2022 11:15    1
Koronawirus: Najmniej zakażeń od początku tego roku!
Koronawirus: Najmniej zakażeń od początku tego roku!

Dzisiaj, 7 marca, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5 587 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. To najniższa dzienna liczba zakażeń od końca grudnia 2021 r.!

07.03.2022 11:49
Tragiczne dane: Polska fatalnie wyróżnia się na tle Europy
Tragiczne dane: Polska fatalnie wyróżnia się na tle Europy

Nadmiarowe zgony – to temat najnowszej analizy Eurostatu. Polska wypada w niej dramatycznie źle.

19.02.2022 10:41    5    2
Szczepienia medyków. Nikt nic nie wie, ale kary mają sypać
Szczepienia medyków. Nikt nic nie wie, ale kary mają sypać

Od 1 marca pracować powinni wyłącznie medycy, którzy się zaszczepili przeciwko COVID-19. Taki sam wymóg stawiany jest studentom uczelni medycznych. Tyle że nie ma żadnych przepisów nakazujących przyjęcie preparatu ochronnego.

17.02.2022 07:37    3
Od dziś kolejne zmiany dotyczące kwarantanny i izolacji. O czym warto wiedzieć?
Od dziś kolejne zmiany dotyczące kwarantanny i izolacji. O czym warto wiedzieć?

Przed tygodniem zmieniły się zasady kwarantanny i izolacji. Część z nich weszła w życie w ubiegły piątek. Od dziś (wtorek 15 lutego) obowiązują kolejne. Co się zmienia?

15.02.2022 10:04