Zamość: Nauczyciele Ósemki mają programowanie w paluszku

  • 06.09.2019, 13:06
  • ak
Zamość: Nauczyciele Ósemki mają programowanie w paluszku Fot. SP nr 8 Zamość
Już od roku w Szkole Podstawowej nr 8 w Zamościu realizowany jest projekt unijny "Programowanie jako narzędzie do efektywnego nauczania". Zaangażowani w niego nauczyciele kształcą się z zakresu programowania i nowych aplikacji. Skorzystają na tym uczniowie, bo zastosowanie innowacji na lekcjach pomoże młodzieży w funkcjonowaniu w przyszłości na rynku pracy.

W ramach projektu edukują się nauczycielki: Marzena Mazurek, Maria Trześniowska, Agnieszka Bratkowska, Katarzyna Morawska i Monika Kaznowska. W czasie wakacji, na przełomie lipca i sierpnia wzięły udział w tygodniowym kursie na Malcie. Wiodące trendy w nauce programowania poznały podczas szkolenia Computational Thinking Teaching Through Coding & Robotics. Na zakończenie kursu odebrały certyfikaty.

W trakcie wyjazdu nauczycielki miały też okazję rozwijać swoje umiejętności językowe poprzez pracę w międzynarodowej grupie oraz zapoznawały się z kulturą i zabytkami kraju.

Koordynatorkami projektu w SP nr 8 są Marzena Mazurek i Justyna Babiarz-Furmanek.

Wakacyjny wyjazd był już kolejnym w ramach projektu. Wcześniej grupa pedagogów z Ósemki jeździła na podobny kurs do Irlandii. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

ak

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janek
Janek 08.09.2019, 21:01
Rodzice się cieszą, ze Pani dyrektor się dokształca na Malcie i teraz będzie mogła uczyć dzieci. Super.

Pozostałe