Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 15:17
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Artykuły

Reklama
Kościoły otwarte na modlitwę i spowiedź
Kościoły otwarte na modlitwę i spowiedź
W związku z epidemią koronawirusa wierni w całej Polsce nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach. jednak w Dekanacie Zamość świątynie są dla nich otwarte. Każdego dnia w wyznaczonych godzinach można modlić się przed Najświętszym Sakramentem, a także przystępować do spowiedzi. 06.04.2020 09:43    3    1
Tomaszów Lubelski: Zrzutka na respirator dla szpitala
Tomaszów Lubelski: Zrzutka na respirator dla szpitala
Rycerze Kolumba z Tomaszowa Lubelskiego postanowili zebrać pieniądze na zakup respiratora dla oddziału zakaźnego przy miejscowym szpitalu. 06.04.2020 09:00
Reklama
Nie żyje ks. prałat Eugeniusz Goliński
Nie żyje ks. prałat Eugeniusz Goliński
W niedzielę, 5 kwietnia w Komarowie zmarł ks. prałat Eugeniusz Goliński, duchowny przez lata związany z zamojskimi parafiami Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła, a przede wszystkim św. Michała Archanioła. Msza pogrzebowa z udziałem biskupa diecezjalnego ma się odbyć we wtorek, 7 kwietnia o godz. 12 na cmentarzu parafialnym w Zamościu. Weźmie w nim udział jedynie najbliższa rodzina zmarłego. Nabożeństwo żałobne z udziałem innych kapłanów i wiernych zostanie odprawione w najszybszym możliwym terminie po ustaniu epidemii. 06.04.2020 08:10
Zamość: Komputery dla szkół. Czy miasto dostanie pieniądze
Zamość: Komputery dla szkół. Czy miasto dostanie pieniądze
W związku z epidemią i wprowadzeniem w całym kraju zdalnego nauczania, rząd uruchomił program "Komputery dla szkół". Samorządy mogą starać się o wsparcie przy zakupie sprzętu. Wiele chce z tej okazji skorzystać. Miasto Zamość złożyło wniosek o dotację na zakup 50 laptopów. 06.04.2020 06:53    1
Granica: Ukraińcy zamykają przejazd przez Hrebenne
Granica: Ukraińcy zamykają przejazd przez Hrebenne
Od wtorku, 7 kwietnia zamknięte zostanie przejście graniczne Hrebenne-Rawa Ruska. Taką decyzję podjęła strona ukraińska. 06.04.2020 05:48    1
Koronawirus w Polsce.  268 nowych zakażeń, na Lubelszczyźnie – 8. Kolejne ofiary śmiertelne
Koronawirus w Polsce. 268 nowych zakażeń, na Lubelszczyźnie – 8. Kolejne ofiary śmiertelne
O 268 powiększyła się w Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem. SARS-CoV-2 stwierdzono już u 4102 Polek i Polaków. W naszym województwie jest 8 nowych przypadków. Resort zdrowia poinformował o śmierci 10 pacjentów. 05.04.2020 17:37    1
Świąteczna Kronika Tygodnia – specjalne wydanie na Wielkanoc
Świąteczna Kronika Tygodnia – specjalne wydanie na Wielkanoc
Tego wydania nie może w Waszych domach zabraknąć. Jak co tydzień we wtorek ukaże się nowa Kronika Tygodnia. Najbliższy numer będzie wyjątkowy, przygotowany specjalnie na Wielkanoc. Znajdziecie w nim bardzo, bardzo wiele ciekawych artykułów. Będzie co czytać przez całe święta. Poza tradycyjną porcją aktualności znajdziecie w tym wydaniu mnóstwo tematów zrealizowanych specjalnie z okazji świąt. 05.04.2020 14:54    3
Gm. Hrubieszów: Nowe logo i hasło promocyjne
Gm. Hrubieszów: Nowe logo i hasło promocyjne
Gmina Hrubieszów doczekała się swojego hasła promocyjnego, ma też opracowany projekt logo, które po ostatecznym dopracowaniu stanie się jej znakiem rozpoznawczym. 05.04.2020 12:02    3    1
Kobieta z powiatu zamojskiego z koronawirusem
Kobieta z powiatu zamojskiego z koronawirusem
Od wczoraj w naszym województwie przybył tylko jeden przypadek zakażenia koronawirusem. Dotyczy mieszkanki powiatu zamojskiego. 05.04.2020 10:03    2
Gm. Komarów-Osada: #zostańwdomu – można robić zdalne zakupy
Gm. Komarów-Osada: #zostańwdomu – można robić zdalne zakupy
Wcale nie trzeba wychodzić z domu, żeby zrobić zakupy. Taką możliwość mają mieszkańcy gminy Komarów-Osada. Trzy tamtejsze sklepy wprowadziły możliwość zdalnego zamawiania sprawunków. 05.04.2020 09:00
Zamość: Trwa zbiórka pieniędzy dla szpitala im. Papieża Jana Pawła II
Zamość: Trwa zbiórka pieniędzy dla szpitala im. Papieża Jana Pawła II
Fundacja Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu rozpoczęła zbiórkę środków finansowych na konieczne potrzeby placówki związane z koronawirusem (SARS-CoV-2). 05.04.2020 08:00    4
Namysłowiacy online – Golgota Polska już dzisiaj
Namysłowiacy online – Golgota Polska już dzisiaj
W tym trudnym czasie Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu przygotowała wyjątkowy projekt. Chce przypomnieć kilka swoich koncertów, których nagrania posiada w kolekcji archiwalnej. W 15 rocznicę odejścia Jana Pawła II i 100-lecie jego urodzin 5 i 11 kwietnia udostępni za pośrednictwem Facebooka retransmisję koncertu pt. „Golgota Polska. Artyści polscy Janowi Pawłowi II w hołdzie”. 05.04.2020 07:26    1
Drodzy Czytelnicy Kroniki Tygodnia!
Drodzy Czytelnicy Kroniki Tygodnia!
To będą z wielu względów inne święta Wielkiej Nocy – inne niż te, do których do tej pory się przyzwyczailiśmy. 05.04.2020 06:43    5
Przebadają Gródek (TYLKO W GAZECIE)
Przebadają Gródek (TYLKO W GAZECIE)
Muzeum w Hrubieszowie otrzyma 140 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury na realizację dwóch projektów związanych z archeologią. 05.04.2020 06:00    2
Koronawirus na Lubelszczyźnie. Jeden nowy przypadek zakażenia
Koronawirus na Lubelszczyźnie. Jeden nowy przypadek zakażenia
Mieszkaniec powiatu lubelskiego miał styczność z kimś zakażonym koronawirusem. Teraz u niego badania wykazały obecność SARS-CoV-2. 04.04.2020 17:56
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Z Treść komentarza: I co w tym niebezpiecznego? Jeśli leżał ileś tam lat, to i dalej by sobie spokojnie leżał. A jeśli ktoś niedawno (co bardziej prawdopodobne - pozbył się akurat w tym miejscu kłopotliwego rekwizytu, to tym bardziej jest niegroźny. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:38 Źródło komentarza: Niebezpieczne zdarzenie nad Jeziorem Białym. Nurek natknął się na niewybuch Autor komentarza: Benia Treść komentarza: 1...dają to biorę, proste... czepiacie sie tych co mu płacą bo sam sobie poborów nie dał. Tak czy nie Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:17 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Z Treść komentarza: Skoro jeden lekarz pełni tyle dyżurów w miesiącu, to - tak na chłopski rozum - chyba na oddziałach jest za mało lekarzy. A dlaczego ich brakuje? Czy tylko dlatego, że brak funduszy na rezydentów, czy może brak funduszy na rezydentów wynika z tego, że dzięki temu "starzy" mogą aż tyle zarabiać (tak, tak, nie przeczę, ciężko pracując) na dobrze płatnych dyżurach i praktyce prywatnej? Czy ktoś znający procedury i układy mógłby to naświetlić? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: RENIA Treść komentarza: lekarz który pracuje więcej niż osiem godzin tak jak kierowca prowadzący TIRa powinien być odsuwny od zawodu z ogromną karą pieniężną tu chodzi o zdrowie i życie chorych dzieci kobiet POLAKÓW Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: grodzki tomaszek Treść komentarza: Biedaczek zarobiony !!! 864,6 tys za dyrektorowanie , czyli puszczanie baków ! Bo jak można nazwać pracę dyrektora jak w tym czasie wykonuje się obowiązki lekarza na oddziale i się leczy pacjentów ?! Ludzie pracują za 4,8 tyś. czyli 3,5 tyś, neto ( na łapę ) ale tacy to nie kradną !!! O kopertach coś wspomniał ???! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:02 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Zdzisław Treść komentarza: Pokazać gębę na portalu aby zawstydzić. Niech sąsiedzi wiedzą jaką mają pijaczyne za sasiadke. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:38 Źródło komentarza: Wypadek w Łabuńkach Pierwszych. Ford zderzył się z motorowerem, 58-latek w szpitalu
Reklama
Reklama
Reklama