Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 11:29
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Artykuły

Reklama
Nowa Kronika już jest dla Was gotowa
Nowa Kronika już jest dla Was gotowa
Dzisiaj pojechała do drukarni, a jutro będzie w kioskach i punktach sprzedaży w całym regionie: nowa Kronik Tygodnia. Będziecie mieli znowu mnóstwo do czytania! 10.08.2020 17:39
Biszcza: Partyjka w plenerze, czyli wakacyjny turniej szachowy
Biszcza: Partyjka w plenerze, czyli wakacyjny turniej szachowy
Pod gołym niebem stanął wielki namiot, a w nim zasiedli pasjonaci królewskiej gry. Tak wyglądał zorganizowany po raz pierwszy w Biszczy plenerowy turniej szachowy. Impreza odbyła się nad zalewem. 10.08.2020 15:30
Reklama
Wypadek w Grabowcu Górze. Zderzyły się ford i renault
Wypadek w Grabowcu Górze. Zderzyły się ford i renault
50-letnia kobieta trafiła do szpitala po wypadku, który w sobotę (8 sierpnia) po południu wydarzył się w Grabowcu Górze. 10.08.2020 14:09
Szczebrzeszyn: Remont mostu na Wieprzu. Będą utrudnienia
Szczebrzeszyn: Remont mostu na Wieprzu. Będą utrudnienia
Trzeba się liczyć z co najmniej kilkunastominutowymi, ale również dobrze znacznie dłuższymi postojami. Od środy do piątku (12-14 sierpnia) planowana jest przebudowa mostu na Wieprzu w Szczebrzeszynie. 10.08.2020 13:16
Gm. Jarczów: Będą nowe latarnie w kilku wioskach
Gm. Jarczów: Będą nowe latarnie w kilku wioskach
Umowa o przyznaniu dotacji została podpisana w zeszłym tygodniu, inwestycja ruszy na początku 2021 roku. W kilku wioskach w gminie Jarczów pojawią się nowe latarnie, w innych miejscowościach oświetlenie zostanie zmodernizowane. 10.08.2020 11:56    2    2
Koronawirus na Lubelszczyźnie. Jest 17 zakażeń, m.in. w pow. biłgorajskim i hrubieszowskim
Koronawirus na Lubelszczyźnie. Jest 17 zakażeń, m.in. w pow. biłgorajskim i hrubieszowskim
W ciągu ostatniej doby w województwie lubelskim odnotowano 17 nowych zakażeń koronawirusem SARS CoV-2. W skali kraju przybyło ich 619. 10.08.2020 10:33    1
„Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa: recenzja książki
„Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa: recenzja książki
Nasza recenzja będzie dotyczyć książki, o której jak zdawać by się mogło powiedziano już wszystko. A jeśli jeszcze nie wszystko, to bardzo dużo. Powieść okrzyknięta mianem klasyki literatury rosyjskiej, przez wielu cały czas odkrywana jest na nowo. Powieść, którą naszym zdaniem powinien przeczytać każdy. Recenzowanie ponadczasowego dzieła, jakim bez wątpienia jest „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa to nie lada zadanie. O czym jest ta książka? O wszystkim i o niczym. Na czym więc polega fenomen ulubionej książki Rosjan? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule. 10.08.2020 10:00
Bezpieczne wakacje w Krasnobrodzie z policjantami
Bezpieczne wakacje w Krasnobrodzie z policjantami
„Bezpieczne wakacje 2020” – to hasło wczorajszej akcji zorganizowanej przez zamojskich policjantów. Mundurowi spotkali się z młodzieżą wypoczywającą na sportowym obozie, obecni byli też na plaży. 10.08.2020 09:00
Biskup Jan Mazur urodził się w Płoskiem. Będą pamiątkowe tablice
Biskup Jan Mazur urodził się w Płoskiem. Będą pamiątkowe tablice
Na nadchodzącą niedzielę (16 sierpnia) w parafii w Płoskiem (gm. Zamość) zaplanowano uroczystość odsłonięcia tablic upamiętniających fakt narodzin w tej miejscowości przyszłego duchownego, biskupa Jana Mazura. 10.08.2020 08:18
Sitno: Z biblioteki na emeryturę
Sitno: Z biblioteki na emeryturę
Przepracowała w bibliotece w Sitnie aż 23 lata i teraz będzie odpoczywać. Mowa o Danucie Wrotniak, wieloletniej kierowniczce miejscowej książnicy, która z końcem lipca przeszła na emeryturę. 10.08.2020 08:00
Susiec: Arcydzieła z odpadów. Konkurs w GOK rozstrzygnięty (LISTA LAUREATÓW)
Susiec: Arcydzieła z odpadów. Konkurs w GOK rozstrzygnięty (LISTA LAUREATÓW)
Jury zebrało się w sobotę, 8 sierpnia i zdecydowało, komu przyznać nagrody, a komu wyróżnienia w konkursie plastycznym "Arcydzieła z odpadów" zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Suścu. 10.08.2020 07:30
Gm. Zamość: Ruch to zdrowie. OSA w Sitańcu
Gm. Zamość: Ruch to zdrowie. OSA w Sitańcu
Powstanie zewnętrzna siłownia, a przy niej altana z grillem. Tak ma wyglądać Otwarta Strefa Aktywności w Sitańcu. 10.08.2020 07:00
Telatyn: Warsztaty plastyczne dla małych i dużych
Telatyn: Warsztaty plastyczne dla małych i dużych
Czwartek, 6 sierpnia był w gminie Telatyn dniem wyjątkowym. A wszystko za sprawą cudownej atmosfery, jaka panowała w Centrum Turystyki i Promocji Wsi Telatyn i zorganizowanym tam warsztatom plastycznym dla dzieci i dorosłych ,,Mój skarbiec na rodzinne pamiątki". 10.08.2020 06:21
Zamość: Zbiórka karmy dla psów i kotów w ZDK
Zamość: Zbiórka karmy dla psów i kotów w ZDK
Każdego dnia od dzisiaj do przyszłego poniedziałku (10-17 sierpnia) można przynosić do Zamojskiego Domu Kultury suchą lub mokrą karmę dla psów i kotów. Zbiórka jest prowadzona na rzecz grupy Adopcje-Zamość. 10.08.2020 06:03
Obsza: GOK zamknięty z powodu koronawirusa
Obsza: GOK zamknięty z powodu koronawirusa
U jednego z pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy stwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Placówka została zamknięta. 10.08.2020 05:20
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: myśl samodzielnie Treść komentarza: Ty na prawdę tak myślisz ? myślałem, że tylko stary kaczyński tak plecie, coś ,gdzieś, od kogoś usłyszał i głosi ploty na całą Polskę. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:52 Źródło komentarza: „Tam giną ludzie, bo ktoś się uczy”. Szokujące słowa byłego ordynatora szpitala w Warszawie Autor komentarza: wd Treść komentarza: Bo lekarzy jest za mało. A szpitali za dużo, choć dziwnie to brzmi. Stąd tak wysokie zarobki. Jest po prostu popyt, lekarze wybierają w ofertach. I coraz więcej nazwisk z Ukrainy i Białorusi. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:44 Źródło komentarza: Zarząd Powiatu nie przyjął rezygnacji dyrektora szpitala w Tomaszowie. Cenią jego pracę Autor komentarza: wad Treść komentarza: Słońce męczy. I nie trzeba szybko jechać. Sporo zależy od wypoczęcia i stanu zdrowia. Niejeden wypadek spowodował ktoś jadący spokojnie poniżej limitu autostradą, tyle że słońce go zmęczyło i monotonia. Czasem warto pojechać dynamiczniej, żeby nie dać się znużeniu. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:38 Źródło komentarza: Latem ginie na drogach najwięcej osób. Słońce usypia czujność kierowców Autor komentarza: ale jaja Treść komentarza: Kondolencje Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:32 Źródło komentarza: Burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska otrzymała zielone światło od rady miejskiej Autor komentarza: Haha Treść komentarza: Wody brak a wszystkie 3 tamy otwarte PATOLOGIA władzy Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:31 Źródło komentarza: Nasila się kryzys wodny w gminie Hrubieszów. "Krany mogą wyschnąć" Autor komentarza: HiPOkryzja Treść komentarza: Wcześniej za TFuSSka sprzedawali skórki teraz mordują na SORach. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 05:35 Źródło komentarza: „Tam giną ludzie, bo ktoś się uczy”. Szokujące słowa byłego ordynatora szpitala w Warszawie
Reklama
Reklama
Reklama