Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 00:41
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zamość

Reklama
Pojazdy trafiły do OSP w Płoskiem i OSP w Bortatyczach.
Renault midlum zastąpił 34-letni wóz OSP Płoskie
Jednostka OSP z Płoskiego może pochwalić się średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym, który dotąd był na wyposażeniu Ośrodka Szkoleniowego Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie. 12.09.2023 10:39
Oxynet Jarosław – Akademia Zamojska 2:3
Trener Piotr Kostrubiec: Sprawiliśmy sensację!
Spora niespodzianka w Jarosławiu – pisały ogólnopolskie media po wtorkowym zwycięstwie Akademii Zamojskiej nad tamtejszym zespołem 3:2 w Superlidze mężczyzn. – Sprawiliśmy niemałą niespodziankę, a niektórzy mówią – że sensację – mówi trener zespołu z Zamościa Piotr Kostrubiec, okrzyknięty po tym meczu „mistrzem taktyki”. 12.09.2023 09:00
Reklama
Policjanci zatrzymali 43-latka z Białej Podlaskiej. Mężczyzna "złapał gumę", ale nie chciało mu się wymieniać koła. Jechał więc po dk2 na samej feldze.
"Złapał gumę" i jechał dalej na samej feldze. Miał ponad 2 promile
Policjanci zatrzymali 43-latka. Mężczyzna "złapał gumę", ale nie chciało mu się wymieniać koła. Jechał więc po dk2 na samej feldze. Okazało się, że jest pijany. 11.09.2023 22:19
Mieszkaniec gminy Grabowiec wykonując prace polowe znalazł pocisk.
Ślady II wojny światowej na polu w Grabowcu
Na polu w jednej z miejscowości gmina Grabowiec odnaleziono wystający z ziemi prawdopodobnie pocisk moździerzowy. 11.09.2023 13:43
Ks. płk Bogusław Romankiewicz (1959-2023).
Zamość/Teratyn: Zmarł ks. Bogusław Romankiewicz
7 września zmarł ks. płk Bogusław Romankiewicz, wielki przyjaciel zamojskich Wołyniaków, który przez dwie dekady był proboszczem parafii wojskowej w Zamościu. Pogrzeb kapelana odbędzie się 12 września w Teratynie (gm. Uchanie). 11.09.2023 12:00    1
W trwającej prawie 2 godziny akcji gaśniczej uczestniczyły 3 zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ze Szczebrzeszyna oraz trzy jednostki OSP – z Bodaczowa, Niedzielisk i Wielączy.
Bodaczów: Drewniany budynek spłonął wraz z wyposażeniem
Zaprószenie ognia było prawdopodobną przyczyną pożaru drewnianego budynku krytego papą w Bodaczowie (gm. Szczebrzeszyn). Pustostan spłonął wraz z wyposażeniem, ale na szczęście nikt nie ucierpiał. 11.09.2023 11:27
Międzynarodowe widowisko Mavka Show będzie w Zamościu
Międzynarodowe widowisko Mavka Show będzie w Zamościu
Mavka Show dla Całej Rodziny. Teraz także w teatralnym wydaniu! Przepiękną historię dziewczynki o imieniu MAVKA, która ukochała las i jego mieszkańców, będzie można podziwiać na największych scenach teatralnych naszego kraju już tej jesieni. Także w Zamościu, już 3 listopada w Zamojskim Domu Kultury. 10.09.2023 10:30
Karatecy na Rynku Wielkim w Zamościu
Wojownicy z Twierdzy Zamość. Karatecy walczyli na Rynku Wodnym
Około 100 zawodników wzięło udział w pierwszym turnieju Yosai Cup w Zamościu. Zmagania karateków odbyły się 3 września na Rynku Wodnym w Zamościu. 08.09.2023 14:57
Cukrownia Werbkowice planuje wyprodukować około 163 tys. ton cukru. Fot. Cukrownia Werbkowice
Cukrownia Werbkowice jako pierwsza zaczęła kampanię cukrowniczą. Chce skupić 1,1 mln ton buraków
Ponad 7 milionów ton buraków od przeszło 13 tysięcy plantatorów planuje skupić Krajowa Grupa Spożywcza S.A. – Wyprodukujemy z tego ponad milion ton cukru! – informuje KGS. Kampania cukrownicza, która potrwa 115 dni, została właśnie zainaugurowana. Jako pierwsza krojenie surowca rozpoczęła Cukrownia Werbkowice, świętująca w tym roku 60-lecie działalności. 08.09.2023 13:50    28    4
W Jarosławcu na DK 74 kierujący Oplem 45-latek wyprzedzając jadące przed nim dwa pojazdy zderzył się z kierującą Peugeotem, która w tym czasie skręcała w lewo na posesję.
Wypadek na krajowej 74. Kierowca wyprzedzał, ale nieostrożnie. Trafił do szpitala
Policjanci przedstawiają tę sytuację jasno: to nieprawidłowe wyprzedzanie było przyczyną wypadku w Jarosławcu. Najbardziej poszkodowany został 45-letni mieszkaniec gminy Zamość. 08.09.2023 12:05
Do Komendy Miejskiej Policji w Zamościu przyszedł 37-latek. W rozmowie z dyżurnym stwierdził, że jest osobą poszukiwaną.
Zamość: Najpierw unikał kary więzienia, teraz dobrowolnie zgłosił się do policjantów
Niemałe zaskoczenie czekało policjantów zamojskiej komendy w środę 6 września. Przyszedł do nich 37-latek, który twierdził, że jest poszukiwany przez sąd. Był. Trafił do więzienia. 08.09.2023 11:25
Widok na dziedziniec Akademii Zamojskiej. fot. WUOZ Zamość
Rewitalizacja Akademii Zamojskiej. Konserwator zabytków pokazał wnętrza [ZDJĘCIA]
Dobiegają końca prace przy rewitalizacji Akademii Zamojskiej. Jaki jest ich zakres i na czym one polegały, a także o tym, kiedy uczniowie I LO wrócą do odnowionego budynku pisaliśmy przed tygodniem. Dzisiaj przedstawiamy rewitalizację z perspektywy konserwatorów zabytków. 08.09.2023 11:01    4    2
Inauguracja roku szkolnego w Wielączy.
Wielącza: Przedszkolaki są jeszcze w starym drewnianym budynku, ale budują im nowy
Podczas inauguracji nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Wielączy (gm. Szczebrzeszyn) odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego i kapsuły czasu pod nowe przedszkole. 08.09.2023 10:00    2
Na zdjęciu Wojciech Adamczyk.
Pracował w szpitalu, w WTZ, Pływalni, teraz jest kanclerzem Akademii Zamojskiej
1 września rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski powołał Wojciecha Adamczyka na stanowisko kanclerza uczelni. 08.09.2023 09:20    2    1
11 par z gminy Łabunie świętowało złote gody.
11 par z gminy Łabunie świętowało złote gody
Gdy ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską zakończyła się wojna w Wietnamie, a Polacy zremisowali na Wembley z Anglikami, co dało im awans na mundial. Pięć dekad później 11 par z gminy Łabunie świętowało złote gody. 08.09.2023 09:10    1
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Drań niszczy nasze miasto. Nic się nie dzieje, scena nie była nawet ani razu rozłożona a on się chwali jakie to on inwestycje robi. Dokańcza tylko inwestycje zaczęte przed jego kadencją a osoby które nie mieszkają w tym mieście a tylko widzą jego osiągnięcia na znanym portalu widzą wielkie poczynania. Niestety mieszkańcy nie mają żadnej rozgrywki, miasto się sypie a on osiąga wykonanie budżetu gdzie wszelka promocja miasta ulega w gruzach. Ale rośnie nie turystyka i promocja miasta a jego pycha i brzuch. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 20:11 Źródło komentarza: "Czuje się pan jak Bóg Słońce". Burmistrz Szczebrzeszyna po raz drugi bez wotum zaufania Autor komentarza: donald trup, donald trump Treść komentarza: A czego można oczekiwać od Nawrockiego, "Pamiętajcie, że jestem jednym z was "!!!! ( cyt. do kiboli), dziwne ,że odebrał ten medal zaraz po powrocie z USA, czyżby Trump chciał zrobić przyjemność Putinowi ???? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:51 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Żurek Treść komentarza: Mundurek będzie ale w paski . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:37 Źródło komentarza: Wojna o tablice adresowe w Zadębcach. Dlaczego inwestycja z Funduszu Sołeckiego obrasta kurzem? Autor komentarza: Obserwatorka Treść komentarza: Naprawdę nie umiesz samodzielnie myśleć? To jest problem systemowy. W 2009 dyrektor ze szpitala w Krośnie wprowadził w szpitalu dla personelu (również lekarzy) czytnik wejść i wyjść personelu. Lekarze ! tak się wściekli, że będą kontrolowani kiedy zaczynają i kiedy kończą pracę, że wszyscy napisali wypowiedzenia i postawili warunek, że albo czytnik zniknie, albo oni odchodzą. Dyrektor tej placówki się poddał i odszedł ze szpitala a nowy dyrektor usunął czytnik. Twój pis oczywiście popierał protest lekarzy. Teraz ty zarzucasz Tuskowi, że to wina jego rządów? To głupi jesteś Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:54 Źródło komentarza: Pacjenci mieli być przyjmowani poza kolejką. Sprawa będzie wyjaśniana „do spodu” Autor komentarza: Franz Kafka Treść komentarza: Bo wyraził żal za grzechy, skruchę, podniósł dwa palce i dał słowo harcerza, że więcej już po pijaku nie będzie jeździć. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:42 Źródło komentarza: Trzeszczany: Jaguarem taranował radiowóz. Grozi mu wieloletnie więzienie Autor komentarza: Katastrofa Treść komentarza: Dlaczego Kronika Tygodnia boi się opisać największą aferę POKOmuny mafijną ministerialno- szpitalną to pytanie prowokacyjne odwagi jeśli jesteście NEO czy PALEO dziennikarzami Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:09 Źródło komentarza: Noc Świętojańska w Hrubieszowie. Wianki, ognisko i śpiew nad Huczwą [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama
Reklama