Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 04:23
Przeczytaj!
Reklama
Reklama baner reklamowy

Zamość

Reklama
Pierwsze posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.
Zamojskie: Rada ds. Osób Niepełnosprawnych już działa. Było pierwsze posiedzenie
8 września odbyło się pierwsze oficjalne posiedzenie nowo powołanej Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. 19.09.2023 12:15
Taki obiekt powstanie u zbiegu ul. Wyszyńskiego i Legionów w Zamościu.
W Zamościu powstanie nowoczesny biurowiec. Za tydzień wbicie łopaty
Zarządy spółek Fabryka Zamość oraz Operator ARP zainaugurują 27 września budowę nowoczesnego biurowca w ramach inwestycji „Fabryka Zamość”, będącej częścią programu Fabryka. 19.09.2023 11:34    10    1
Reklama
Samochodem kierowała 28-letnia mieszkanka gm. Izbica. Jechała od miejscowości Krasne w kierunku Zamościa.
Gmina Stary Zamość: 28-latka była tak pijana, że nie mogła dmuchnąć w alkomat
Straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w bariery ochronne. Mowa o kierującej audi 28-latce z gm. Izbica, która doprowadziła do kolizji w miejscowości Wierzba (gm. Stary Zamość). Kobieta znajdowała się pod wyraźnym działaniem alkoholu, a ponieważ nie była w stanie poddać się badaniu alkomatem, pobrano od niej krew do badań na zawartość alkoholu. 19.09.2023 11:12    1
Galeria Wizytówka – to przestrzeń na parterze Książnicy Zamojskiej pomiędzy Biblioteką dla Dzieci i Młodzieży a Wypożyczalnią Książki Mówionej i Zbiorów Multimedialnych.
Zamość: Galeria Wizytówka zaprasza. Wstęp jest wolny, ale weź ze sobą wizytówkę
Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu zaprasza na otwarcie nowej przestrzeni wystawienniczej połączone z prezentacją kart wizytowych z prywatnej kolekcji Stanisława Rudego. Wstęp jest wolny, ale warto ze sobą zabrać... wizytówkę. 19.09.2023 11:00
W ramach obchodów jednostka OSP w Czołkach została odznaczona „Złotym Znakiem Związku”.
Ochotnicza Straż Pożarna w Czołkach świętuje! Na liczniku setka!
Ochotnicza Straż Pożarna w Czołkach w gminie Sitno ma już 100 lat. Uroczystości jubileuszowe zorganizowano 10 września. 19.09.2023 10:15
Laureaci II Festiwalu Pieśni Powstania Zamojskiego.
Śpiewali piosenki o Powstaniu Zamojskim. Jury wybrało najlepszych wykonawców
Poznaliśmy laureatów II Festiwalu Pieśni Powstania Zamojskiego. Koncert finałowy odbył się 10 września br. w Klubie 3. Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. 19.09.2023 09:05
Mężczyzna przewrócił się podczas pobytu w placówce w Zwierzyńcu.
Zwierzyniec: Złamał nogę, bo zabrakło nadzoru. Uczestnik WTZ otrzyma zadośćuczynienie
Zadośćuczynienie w kwocie 45 tys. zł wraz z odsetkami ma przekazać firma ubezpieczeniowa uczestnikowi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zwierzyńcu, który 6 lat temu na terenie ośrodka złamał nogę. Jak ustalił sąd, niepełnosprawnego mężczyznę zostawiono bez nadzoru. 19.09.2023 06:00    1
Każdy z wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego sam ustala cenę za zajęcia.
W Gdańsku 900, w Warszawie 1000 zł, a w Zamościu? Ceny kursów zmniejszających punkty karne
Jest drożej. To pierwsza myśl, która przychodzi do głowy, kiedy patrzy się na cenny nowych kursów redukujących liczbę punktów karnych. 18.09.2023 13:20    2
Festiwal Nauki potrwa do 24 września.
Przetrwanie w warunkach ekstremalnych, symulacja rozprawy sądowej. Akademia Zamojska zaprasza na zajęcia
Przetrwanie w warunkach ekstremalnych, symulacja rozprawy sądowej, cyfryzacja płatności, przyczyny zmian klimatu czy wynalazki w dziejach świata – to tylko niektóre z zajęć, na jakie Akademia Zamojska zaprasza w ramach XIX Lubelskiego Festiwalu Nauki. 16.09.2023 14:00    2
W Złojcu II otwarto 9 września plac zabaw „Wesołe podwóreczko”.
Gmina Nielisz: Można się bawić. „Wesołe podwóreczko” otwarte!
W sołectwie Złojec II otwarto 9 września plac zabaw „Wesołe podwóreczko”, który powstał w ramach zainicjowanego przez wójta gm. Nielisz Adama Wala Gminnego Programu „Nowa Inicjatywa Dla Odnowy Wsi”. 16.09.2023 11:15    2    1
Stabrów pełnił rolę gospodarza tegorocznych Dożynek Gminnych.
Stabrów: Na dożynkach mieszkańcy wybrali Najlepszą Gospodynię i Najlepszego Gospodarza
Stabrów pełnił rolę gospodarza tegorocznych Dożynek Gminnych. Była msza święta i bardzo atrakcyjna część artystyczna z konkursami. 16.09.2023 09:10
Ideą festiwalu w Dubie było przypomnienie oraz odtworzenie dawnych wiejskich zwyczajów związanych z dożynkami.
Dub: Festiwal Obrzędów Dożynkowych. Było rewelacyjnie!
Nie zabrakło pokazu obrzędów dożynkowych, występów artystycznych i innych atrakcji. W miejscowości Dub (gm. Komarów) odbył się Festiwal Obrzędów Dożynkowych. Podczas imprezy prowadzono licytacje i zbiórki pieniędzy na ratowanie dubieńskiego kościoła z XVIII w. 15.09.2023 09:49
W dniach od 29 września do 1 października w ramach oferty BIESZCZADY na kolejowe szlaki Śląska, Kielecczyzny, Podkarpacia, Małopolski i Lubelszczyzny wyruszą specjalne pociągi pasażerskie rodem z epoki późnego PRL, czyli z lat 70. i 80. ub. wieku.
BIESZCZADY 2023: Starym pociągiem ku jesieni. Na trasie jest Zamość, Hrubieszów, Bełżec
„Bastionem” będzie można dojechać z Chełma do Zamościa, „Polesie” pojedzie z Zamościa do Hrubieszowa i z powrotem, a pociąg „Roztocze” pokona trasę z Zamościa do Krosna. Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaprasza na pokład specjalnych pociągów turystycznych, które zostaną uruchomione w ramach oferty BIESZCZADY 2023. 14.09.2023 13:40    1    2
Nowy mural na ul. Sikorskiego w Zamościu.
Nowy mural w Zamościu. Upamiętnia bohaterów powstania zamojskiego
Na ścianie jednego z bloków przy ul. Sikorskiego w Zamościu powstał monumentalny mural upamiętniający bohaterów Powstania Zamojskiego – żołnierzy AK i BCh. Dzięki nim udało się wstrzymać wysiedlenia. 14.09.2023 13:29    1
W Zamościu doszło do wypadku z udziałem motocykla i osobówki.
Zamość: 33-latek nie udzielił pierwszeństwa. Poszkodowany motocyklista trafił do szpitala
13 września na ulicy Lubelskiej w Zamościu doszło do wypadku z udziałem motocykla i osobówki. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że 33-letni kierujący Audi (mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn) nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocykliście, w następstwie czego doszło do zderzenia. 65-letni kierowca jednośladu z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 14.09.2023 12:55
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Drań niszczy nasze miasto. Nic się nie dzieje, scena nie była nawet ani razu rozłożona a on się chwali jakie to on inwestycje robi. Dokańcza tylko inwestycje zaczęte przed jego kadencją a osoby które nie mieszkają w tym mieście a tylko widzą jego osiągnięcia na znanym portalu widzą wielkie poczynania. Niestety mieszkańcy nie mają żadnej rozgrywki, miasto się sypie a on osiąga wykonanie budżetu gdzie wszelka promocja miasta ulega w gruzach. Ale rośnie nie turystyka i promocja miasta a jego pycha i brzuch. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 20:11 Źródło komentarza: "Czuje się pan jak Bóg Słońce". Burmistrz Szczebrzeszyna po raz drugi bez wotum zaufania Autor komentarza: donald trup, donald trump Treść komentarza: A czego można oczekiwać od Nawrockiego, "Pamiętajcie, że jestem jednym z was "!!!! ( cyt. do kiboli), dziwne ,że odebrał ten medal zaraz po powrocie z USA, czyżby Trump chciał zrobić przyjemność Putinowi ???? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:51 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Żurek Treść komentarza: Mundurek będzie ale w paski . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:37 Źródło komentarza: Wojna o tablice adresowe w Zadębcach. Dlaczego inwestycja z Funduszu Sołeckiego obrasta kurzem? Autor komentarza: Obserwatorka Treść komentarza: Naprawdę nie umiesz samodzielnie myśleć? To jest problem systemowy. W 2009 dyrektor ze szpitala w Krośnie wprowadził w szpitalu dla personelu (również lekarzy) czytnik wejść i wyjść personelu. Lekarze ! tak się wściekli, że będą kontrolowani kiedy zaczynają i kiedy kończą pracę, że wszyscy napisali wypowiedzenia i postawili warunek, że albo czytnik zniknie, albo oni odchodzą. Dyrektor tej placówki się poddał i odszedł ze szpitala a nowy dyrektor usunął czytnik. Twój pis oczywiście popierał protest lekarzy. Teraz ty zarzucasz Tuskowi, że to wina jego rządów? To głupi jesteś Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:54 Źródło komentarza: Pacjenci mieli być przyjmowani poza kolejką. Sprawa będzie wyjaśniana „do spodu” Autor komentarza: Franz Kafka Treść komentarza: Bo wyraził żal za grzechy, skruchę, podniósł dwa palce i dał słowo harcerza, że więcej już po pijaku nie będzie jeździć. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:42 Źródło komentarza: Trzeszczany: Jaguarem taranował radiowóz. Grozi mu wieloletnie więzienie Autor komentarza: Katastrofa Treść komentarza: Dlaczego Kronika Tygodnia boi się opisać największą aferę POKOmuny mafijną ministerialno- szpitalną to pytanie prowokacyjne odwagi jeśli jesteście NEO czy PALEO dziennikarzami Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:09 Źródło komentarza: Noc Świętojańska w Hrubieszowie. Wianki, ognisko i śpiew nad Huczwą [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama
Reklama