Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 14:11
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zamość

Reklama
Mecz Gryfa Gmina Zamość z Gromem Kąkolewnica zakończył się remisem 1:1.
Będzie więcej złości. Gryf Gmina Zamość – Grom Kąkolewnica
Mecz Gryfa Gmina Zamość z Gromem Kąkolewnica zakończył się remisem 1:1 (0:0). 11.04.2024 12:25
Kryminalni ustalili podejrzanego o włamanie do restauracyjnego ogrodu zimowego na zamojskiej starówce.
Zamość: Wiadomo kto włamał się do ogródka po alkohol
Kryminalni ustalili podejrzanego o włamanie do restauracyjnego ogrodu zimowego na zamojskiej starówce. Sprawca dostał się do wnętrza przez zadaszenie wiaty. Następnie z lodówki ukradł alkohol. 11.04.2024 12:22
Reklama
Wypadek z udziałem rowerzystki i kierującej volkswagenem miał miejsce w środę 10 kwietnia po godz. 16, na ulicy Wyszyńskiego w Zamościu.
Zamość: Nie ustąpiła pierwszeństwa i potrąciła rowerzystkę
Na ul. Wyszyńskiego w Zamościu kierująca volkswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu znajdującej się na przejeździe dla rowerów cyklistce, doprowadzając do zderzenia z jednośladem. 73-letnia rowerzystka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. 11.04.2024 12:15    3    1
Na scenie plenerowej na Rynku Wielkim w Zamościu zagrają w tym roku Mezo i Kayah.
Mezo i Kayah zagrają w Zamościu na Winograniu
V edycja Festiwalu "Zamojskie Winogranie" jest zaplanowana na 10 sierpnia. Na scenie plenerowej na Rynku Wielkim w Zamościu zagrają w tym roku Mezo i Kayah. 11.04.2024 09:12
Pożar w Płoskiem.
Płoskie: Pożar budynku z nawozami i narzędziami. 4-godzinna akcja straży
Do pożaru w Płoskiem w budynku, w którym składowane były środki ochrony roślin, nawozy sztuczne, narzędzia i akcesoria ogrodnicze, doszło 10 kwietnia. Właściciel budynku doznał poparzenia dłoni. 11.04.2024 08:56
Paluch wystąpi w klubie Gorzelnia Łabunie
Paluch wystąpi w klubie Gorzelnia Łabunie
Już w najbliższy piątek, 12 kwietnia w klubie Gorzelnia Łabunie wystąpi Paluch, jeden z czołowych reprezentantów polskiej sceny hip-hop. 11.04.2024 08:04
Po raz trzeci w rozgrywkach Hetman Zamość zakończył mecz bez kompletu punktów.
Doświadczenie kontra młodość, czyli Hetman Zamość – Błękitni Obsza
Po raz trzeci w rozgrywkach Hetman Zamość zakończył mecz bez kompletu punktów. W wyjazdowej potyczce z Błękitnymi Obsza musiał się zadowolić tylko jedną trzecią planowanej zdobyczy. Spotkanie zakończyło się niespodziewanym remisem 2:2 (1:1). 11.04.2024 08:00    2
Pomnik w Frankamionce
Gmina Miączyn: Pamięci ofiar masowego mordu sprzed 80 lat
W najbliższą niedzielę 14 kwietnia w Frankamionce (gmina Miączyn) zostanie uroczyście odsłonięta tablica upamiętniająca zdarzenia sprzed 80 lat. Pod koniec marca 1944 r. ponad 100-osobowy oddział ukraińskiej policji na niemieckiej służbie wraz z żołnierzami Wehrmachtu napadł na tę wieś. Zamordowano wówczas kilkunastu mieszkańców Frankamionki i spalono większość domów i zabudowań. 10.04.2024 14:22
Wiceprezydent Zamościa Piotr Orzechowski
Zamość: Ktoś zniszczył billboardy Andrzeja Wnuka. Policja szuka sprawcy
Policja próbuje ustalić sprawcę bądź sprawców zniszczenia dwóch dużych billboardów ubiegającego się o reelekcję prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka. 10.04.2024 14:03    6
9 kwietnia strażacy gasili pożar na parafialnym w m. Świdniki (gm. Miączyn). Udało im się ugasić ogień i uratować zająca.
Świdniki: Pożar śmieci na cmentarzu. Strażacy uratowali zajączka
We wtorek 9 kwietnia strażacy gasili pożar na cmentarzu parafialnym w m. Świdniki (gm. Miączyn). Udało im się ugasić ogień i uratować zająca. 10.04.2024 13:52
Ile będą zarabiać radni, burmistrzowie, prezydenci, wójtowie i radni?
Tyle będą zarabiać radni, burmistrzowie, prezydenci, wójtowie i radni
Wybór na radnego to nie tylko władza, prestiż, głosowania i przecinanie wstęg. To także pieniądze. Dla jednych znaczące, dla innych – nie. Na przykład dla burmistrza czy wójta. 10.04.2024 09:00
Remont trwał 8 miesięcy. Po zakończeniu prac odbyło się uroczyste otwarcie zamojskiego oddziału terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.
Oddział RCKiK w Zamościu po remoncie. Aż miło tam oddawać krew
Remont trwał 8 miesięcy. Po zakończeniu prac odbyło się uroczyste otwarcie zamojskiego oddziału terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. 09.04.2024 19:41
Wybuch gazu w dwupiętrowym bloku w Szczebrzeszynie.
Szczebrzeszyn: 74-latek podgrzewał farbę palnikiem. Nagle kartusz gazowy eksplodował
8 kwietnia po godz. 15 strażacy ze Szczebrzeszyna, Wielączy, Bodaczowa i Zamościa zostali zadysponowani do wybuchu gazu w dwupiętrowym bloku przy ul. Sportowej w Szczebrzeszynie. Na szczęście nikt z mieszkańców nie ucierpiał. 09.04.2024 19:25
Wybory do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Mulawa rozbił bank
Wybory do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Mulawa rozbił bank
Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrało wybory do Sejmiku Województwa Lubelskiego, zdobywając 21 mandatów. To oznacza, że w 33-osobowym samorządzie PiS będzie mogło rządzić samodzielnie. Zamojszczyzna będzie miała w sejmiku 6 swoich przedstawicieli: 4 z PiS i po jednym z Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi – Polska 2050 Szymona Hołowni i PSL. 09.04.2024 14:41    11    3
Przy ocenie prac w 47. Konkursie Wielkanocnym uwzględniono wartości artystyczne, staranność wykonania pod względem technicznym oraz kultywowanie ludowej tradycji wielkanocnej.
Zamość: Najpiękniejsze palmy i pisanki na 47. Konkursie Wielkanocnym
Dokładnie 25 twórców ludowych z Zamojszczyzny wzięło udział w 47. Konkursie Wielkanocnym, zorganizowanym przez Muzeum Zamojskie, Zamojski Dom Kultury oraz zamojski oddział Stowarzyszenia Twórców Ludowych. 09.04.2024 14:37
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Benia Treść komentarza: 1...dają to biorę, proste... czepiacie sie tych co mu płacą bo sam sobie poborów nie dał. Tak czy nie Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:17 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Z Treść komentarza: Skoro jeden lekarz pełni tyle dyżurów w miesiącu, to - tak na chłopski rozum - chyba na oddziałach jest za mało lekarzy. A dlaczego ich brakuje? Czy tylko dlatego, że brak funduszy na rezydentów, czy może brak funduszy na rezydentów wynika z tego, że dzięki temu "starzy" mogą aż tyle zarabiać (tak, tak, nie przeczę, ciężko pracując) na dobrze płatnych dyżurach i praktyce prywatnej? Czy ktoś znający procedury i układy mógłby to naświetlić? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: RENIA Treść komentarza: lekarz który pracuje więcej niż osiem godzin tak jak kierowca prowadzący TIRa powinien być odsuwny od zawodu z ogromną karą pieniężną tu chodzi o zdrowie i życie chorych dzieci kobiet POLAKÓW Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: grodzki tomaszek Treść komentarza: Biedaczek zarobiony !!! 864,6 tys za dyrektorowanie , czyli puszczanie baków ! Bo jak można nazwać pracę dyrektora jak w tym czasie wykonuje się obowiązki lekarza na oddziale i się leczy pacjentów ?! Ludzie pracują za 4,8 tyś. czyli 3,5 tyś, neto ( na łapę ) ale tacy to nie kradną !!! O kopertach coś wspomniał ???! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:02 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Zdzisław Treść komentarza: Pokazać gębę na portalu aby zawstydzić. Niech sąsiedzi wiedzą jaką mają pijaczyne za sasiadke. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:38 Źródło komentarza: Wypadek w Łabuńkach Pierwszych. Ford zderzył się z motorowerem, 58-latek w szpitalu Autor komentarza: L11A Treść komentarza: Szacunek Panie Prezydencie Nawrocki. My we własnym kraju nie musimy przyjmować za dobra monetę pielęgnowania etosu banderowskiej formacji której pokłosiem jest nieprzyjazna decyzja Pana Zełenskiego. Uznanie za normalne i moralne nazwanie jednostki "im. bohaterów UPA" byłoby ostatecznym sponiewieraniem pamięci tych niewinnych, bezbronnych ofiar tej formacji. Nazywając bohaterami mordujących w okrutny sposób bez żadnych skrupułów swoich polskich sąsiadów (w tym wiele kobiet i niewinnych dzieciątek) , władze Ukrainy po części same uzasadniają narrację Rosji (bezsprzecznie agresora) o przyczynach własnej agresji. Wieczna pamięć polskich ofiar UPA. Młodzi nieście ten przekaz pamięci, bo są to jedne z najbardziej tragicznych i traumatycznych kart naszej historii. Sam w momencie rosyjskiej agresji czym mogłem pomagałem Ukraińcom (i tego nie żałuję), którzy się tutaj pojawili w tym dzieciom ewakuowanym z domów dziecka na Ukrainie, ale dla mnie była to najzwyczajniejsza humanitarna, ludzka potrzeba. Szanując innych nie zapominajcie o szacunku do własnego narodu i kraju. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:48 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców"
Reklama
Reklama
Reklama