Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 5 lutego 2026 21:32
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Węgiel trzyma cenę. Na Śląsku wierzą, że zima będzie sroga

Mimo słabej sprzedaży ceny węgla nie spadają. Górnicy ze Śląska spodziewają się srogiej zimy i nagłego przypływu klientów.
Mimo słabej sprzedaży ceny węgla nie spadają.
Mimo słabej sprzedaży ceny węgla nie spadają.

Autor: Canva

Teraz węgiel powinien tanieć. Bo na hałdach zalega 5,5 mln ton surowca. 

PRZECZYTAJ: Mieszkańców Zamościa czeka kolejna podwyżka. Radni podnieśli podatek od nieruchomości

Górnośląskim kopalniom udało się we wrześniu sprzedać3,43 mln ton węgla  – wynika z danych Agencji Rozwoju Przemysłu w Katowicach. 

„To o 18 proc. mniej niż w analogicznym miesiącu rok temu, a nawet o 2 proc. mniej niż w sierpniu. Choć zima coraz bliżej, to sprzedaż jednak spadła – raportuje businessinsider.pl.

Węgiel nie tanieje, chociaż powinien, bo zapasy cały czas rosną

Wydawałoby się, że taka sytuacja musi sprawić, że ceny surowca spadną. Tymczasem tak się nie dzieje. 

„Ceny węgla stanęły, choć kopalnie mają ważny powód, by je obniżyć, czyli olbrzymie zapasy. Mogłyby zatrzymać produkcję, a i tak węgla na hałdach starczyłoby na prawie dwa miesiące sprzedaży” – czytamy.

Ślązacy spodziewają się, że wkrótce sytuacja się zmieni. Że nadejdzie sroga zima i wrócą klienci. I to nie tylko indywidualni. Że zaczną kupować także elektrownie i elektrociepłownie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TomaszowianinTreść komentarza: Nie napinaj się, szkoda nerw 😮‍💨 Idiota nie czyta ze zrozumieniem to nie pojmie tego co mu wyłuszczasz 🤣Data dodania komentarza: 5.02.2026, 15:03Źródło komentarza: Głośna sprawa prywatyzacji PKS-u w Tomaszowie Lubelskim. Biznesmen z wyrokiemAutor komentarza: TomaszowianinTreść komentarza: Co 3ci komentujący jest tak ograniczony, że nie potrafi czytać ze zrozumieniem i wyśmiewa autorkę że plac stoi pusty, a na placu po bazie PKS o którym mowa w artykule stoi Lidl, pusty plac jest po dworcu PKS I co się dziwić że golą baranów jak ciemnogród nawet nie rozumie co czytaData dodania komentarza: 5.02.2026, 14:58Źródło komentarza: Głośna sprawa prywatyzacji PKS-u w Tomaszowie Lubelskim. Biznesmen z wyrokiemAutor komentarza: TomaszowianinTreść komentarza: Paniusi kto jest pusty to sprawa dyskusyjna, jedno jest pewne że czytać ze zrozumieniem to Ty nie potrafisz, na placu bazy PKS o której mowa w artykule stoi Lidl, to taki duży kioseczek spożywczy jak byś nie wiedzialaData dodania komentarza: 5.02.2026, 14:53Źródło komentarza: Głośna sprawa prywatyzacji PKS-u w Tomaszowie Lubelskim. Biznesmen z wyrokiemAutor komentarza: TomaszowianinTreść komentarza: Pusto to masz w głowie Nawet czytać ze zrozumieniem nie umiesz, dla twojej wiedzy w miejscu bazy PKS stoi lidl. To taki większy kiosk spożywczy -wyjaśniam na wszelki wypadek jak byś nie widziałData dodania komentarza: 5.02.2026, 14:48Źródło komentarza: Głośna sprawa prywatyzacji PKS-u w Tomaszowie Lubelskim. Biznesmen z wyrokiemAutor komentarza: antyAITreść komentarza: Co to za zgadywanka pisana przez AI ? A - B = C albo C + A = B czy jakoś takData dodania komentarza: 5.02.2026, 14:47Źródło komentarza: Lekkoatletyka: Joanna Fus w dobrej formieAutor komentarza: RiotTreść komentarza: Zgadzam się ze Stefanem. Do tego przy wszystkich błędach i patologiach PRL-u jednak poczucie zabezpieczenia socjalnego ułatwiało podjęcie decyzji o posiadaniu dziecka. A ile zakładów pracy powstawało, teraz w Zamościu to się prawie nic z tego nie ostało.Data dodania komentarza: 5.02.2026, 14:26Źródło komentarza: Trzy miasta, jeden problem. Demografia Chełma, Zamościa i Białej Podlaskiej w 2025 roku
Reklama
Reklama
Reklama