Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 10 sierpnia 2026 08:46
Reklama
Reklama baner reklamowy

Wszystkich Świętych na Lubelszczyźnie. Były kolizje i wypadki, ale nikt nie zginął na drogach

Podczas okresu „Wszystkich Świętych” policjanci czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy podróżowali na groby swoich bliskich. kierowali ruchem, pomagali kierowcom i pieszym poruszać się w okolicach cmentarzy, wskazywali także miejsca parkingowe. Od początku działań, 31.10 - 3.11 nikt nie zginął na lubelskich drogach. Odnotowano łącznie 9 wypadków drogowych, w których 9 osób zostało rannych.
Podsumowanie akcji Wszystkich Świętych na drogach Lubelszczyzny
Podsumowanie akcji Wszystkich Świętych na drogach Lubelszczyzny.

Autor: Policja Lubelska

Od minionego czwartku (31.10) w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa w okresie Wszystkich Świętych na Lubelszczyźnie służbę pełniło więcej patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy.

- Funkcjonariusze pomagali kierowcom poruszać się w okolicach nekropolii, wskazywali miejsca parkingowe. Na bieżąco monitorowali nasilenie ruchu i reagowali na pojawiające się utrudnienia. W wielu miejscach kierowali ruchem ręcznie - przypomina nadkomisarz Anna Kamola, rzecznik prasowy KWP Lublin. 

Mundurowych nie zabrakło również na głównych ciągach komunikacyjnych regionu, szczególnie podczas wyjazdów na święta oraz powrotów. Policjanci sprawdzali między innymi prędkość kierujących, stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, sposób przewożenia pasażerów.

- W ciągu tych minionych dni w województwie lubelskim doszło łącznie do 9 wypadków drogowych, w których 9 osób odniosło obrażenia. W tym czasie nie odnotowaliśmy żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W tych dniach doszło także 200 kolizji drogowych, zatrzymaliśmy 56 nietrzeźwych kierujących - wylicza nadkom. Kamola. 

Dzięki licznej obecności na drogach oraz w rejonach cmentarzy policyjnych patroli, tegoroczny okres Wszystkich Świętych upłynął bezpiecznie.

Dla przypomnienia, w 2023 roku od 27.10 do 5.11 podczas Wszystkich Świętych także nikt nie zginął na lubelskich drogach. Odnotowano łącznie 39 wypadków drogowych, w których 46 osób odniosły obrażenia.

CZYTAJ TEŻ: Zrzutka.pl z zarzutami. Czy darowizna na pewno jest dobrowolna?

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Niezastąpiona Treść komentarza: Tyłka ta pani w czerwonym niewiem poco tam jest. Zamknęła obserwatorium, chce zwalniać pracowników GOK. To jest szukanie oszczędności tam gdzie nie trzeba kosztem ludzi. A Radni patrzą i klaszczą. Data dodania komentarza: 8.08.2026, 08:48 Źródło komentarza: Pożegnanie Zofii Żyły w Trzeszczanach. Bibliotekarka z sercem na dłoni odchodzi na emeryturę Autor komentarza: Gucio Treść komentarza: Podziękujcie Trumpowi. Data dodania komentarza: 7.08.2026, 14:32 Źródło komentarza: Diesel najdroższy w historii. Rząd rozważa powrót osłon, ale stawia warunek Autor komentarza: Z Treść komentarza: Towarzysze, dajcie po dysze! A towarzyszki, po dwie dyszki! Data dodania komentarza: 7.08.2026, 14:11 Źródło komentarza: Towarzyszki i Towarzysze! W Michalowie Mariolka i Zenek robią poprawiny Autor komentarza: Kondolencje Treść komentarza: żar paliwowy 8.35 diesel KOMUNA nas dobija indlacją POnad 50% i KIT wyrównania 3% zakłamanie TOTALNE Data dodania komentarza: 7.08.2026, 12:03 Źródło komentarza: Po upałach i burzach chwila oddechu, ale... na krótko Autor komentarza: zniszczyli serial Treść komentarza: Nie oglądamy Rancza z tym Menelem Danielem !!! Data dodania komentarza: 7.08.2026, 11:43 Źródło komentarza: Ekipa „Rancza” w Radzyniu. Pałac Potockich na planie 11. sezonu Autor komentarza: Z Treść komentarza: Nie słyszałeś o czymś takim jak tranzyt? Data dodania komentarza: 7.08.2026, 11:01 Źródło komentarza: S17 między Tomaszowem a Hrebennem na półmetku. Kiedy pojedziemy nową trasą?
Reklama
Reklama
Reklama