Mogiła milicjantów zamordowanych przez upowców w lesie pod Gozdowem znajduje się na cmentarzu parafialnym w Hrubieszowie. Na betonowe płyty mogiły nałożono granitowe płyty z napisem: "W tym miejscu spoczywają funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej z Hrubieszowa. Zamordowani 27 kwietnia 1945 roku w Gozdowie przez Ukraińską Powstańczą Armię". Pod napisem wymieniono imiona i nazwiska zamordowanych milicjantów: Mieczysław Buzowski, Witold Dylecki, Stefan Dylewski, Ferdynand Góra, Jan Kubiński, Kazimierz Nowak, Jacek Poliszczuk, Tadeusz Osak, Witold Siebielec i Jan Zezula.
Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

![Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął 72-latek [ZDJĘCIA] Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął 72-latek [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/05/sm-4x3-z-ostatniej-chwili-tragiczny-wypadek-w-wielaczy-na-miejscu-zginal-mieszkaniec-gm-szczebrzeszyn-z-1764922957-0.jpg)
![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)

![Z ostatniej chwili: Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn [ZDJĘCIA] 5 grudnia 2025. Wielącza. Potrącony pieszy zmarł na miejscu wypadku.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-z-ostatniej-chwili-tragiczny-wypadek-w-wielaczy-na-miejscu-zginal-mieszkaniec-gm-szczebrzeszyn-1764922905.jpg)

















Napisz komentarz
Komentarze