Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 09:48
Reklama

Pow. tomaszowski: 44-latka oszukana metodą na Blik. Pieniądze przepadły

Myślała, że dostała wiadomość od znajomego. Prosił o pożyczkę. Kobieta zdecydowała się mu pomóc. Niestety została oszukana.
Pow. tomaszowski: 44-latka oszukana metodą na Blik. Pieniądze przepadły
Oszuści włamują się na konta portali społecznościowych, podszywają się pod znajomych i proszą o szybką pożyczkę poprzez udostępnienie kodu Blik.

Osoba podszywająca się pod znajomego 44-latki z powiatu tomaszowskiego poprosiła w wiadomości o wygenerowanie kodu Blik na opłacenie przesyłki. Kobiecie nie przyszło do głowy, że może zostać okradziona. Postanowiła pomóc znajomemu. Wygenerowała dwa kody Blik, które przekazała mu za pośrednictwem komunikatora tekstowego. Z jej konta zniknęło 2 tys. złotych.

Jak się okazało oszust wypłacił pieniądze w bankomacie na terenie kraju. Kobieta ich nie odzyskała. O sprawie powiadomiła policję.

– Apelujemy o ostrożność przy udostępnianiu kodu Blik osobom proszącym o wsparcie finansowe. Decydując się na pomoc znajomemu i pożyczkę pieniędzy, skontaktujmy się z nią osobiście lub telefonicznie i dopytajmy czy faktycznie potrzebuje pomocy. Krótka rozmowa pozwoli uchronić nasze pieniądze przed oszustami – radzi sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Kobieta * Znasz facetów chyba. Do 20 z powołaniem a po tym wieku zaczyna działać instynkt. I nie ważne czy ksiądz czy policjant czy wojskowy jak nie uporządkuje sonie instynktów to ma zaburzeniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:56Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: KlerTreść komentarza: Znacie aferę a Kleszczewa na trasie Hrubieszów Zamoście. To jest wypadkowa trzymania celibatu dla księży, Chce być w celibacie to zakon a tak afera za aferąData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:51Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: Jak to w kabarecie byłoTreść komentarza: Hahaha nawet mój autorytet dopadli, Pewnie sprawa w Otwocku.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:46Źródło komentarza: Waszczykowski zakpił z materiału „Wiadomości”. Teraz się tłumaczyAutor komentarza: Państwo w PaństwieTreść komentarza: szpitaleData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Wpadka „Wiadomości” TVP. Rozszerzyli Unię Europejską
Reklama
Reklama