Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 20:12
Reklama

Zamość: Na kaucję dała 40 tys. zł. Myślała, że pomaga w ten sposób bratanicy, a zrobiła niespodziankę oszustom

Mieszkanka Zamościa straciła 40 tys. zł oszczędności, bo uwierzyła w historyjkę o wypadku spowodowanym przez jej bratanicę. Żeby pomóc jej uniknąć więzienia, oddała oszustom podającym się za fałszywych policjantów pieniądze.
Zamość: Na kaucję dała 40 tys. zł. Myślała, że pomaga w ten sposób bratanicy, a zrobiła niespodziankę oszustom
Autor: Fot. KMP Zamość

Oszuści zadzwonili do 59-letniej zamościanki w czwartek 21 kwietnia rano. Rozmówczyni twierdziła, że spowodowała wypadek. Weszła na jezdnię na czerwonym świetle, przez nią auto wjechało w słup, pasażer w stanie ciężkim trafił do szpitala i jeśli umrze grozi jej 8 lat więzienia. Kobieta przestraszyła się. Pomyślała, że rozmawia ze swoją bratanicą, więc aby się upewnić, wskazała jej imię. Wtedy rozmówczyni potwierdziła i oznajmiła, że potrzebuje 40 tys. zł na kaucję. Kiedy 59-latka powiedziała, że wesprze ją, do rozmowy włączył się mężczyzna.

Twierdził, że jest policjantem. Omówili sposób przekazania pieniędzy. Pokrzywdzona miała je zapakować do reklamówki i przekazać kurierowi. Dodatkowo w oddzielną kopertę miała zapakować 1800 złotych i napisać na niej „opłata”.

 – Te pieniądze rzekomo miały trafić do sądu. Po kilkunastu minutach pod furtkę jej domu przyszedł mężczyzna, któremu wręczyła pieniądze. Po kilku godzinach od zdarzenia 59-latka poszła do domu swojego brata, gdzie spotkała bratanicę i jej matkę. Opowiedziała im o tym zdarzeniu. Zdziwiona bratanica powiedziała, że nie miała żadnego wypadku. 59-latka zrozumiała, że w perfidny sposób została oszukana, przyszła do komendy i zgłosiła policjantom dokonane na jej szkodę przestępstwo – streszcza całą historię starszy aspirant Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej komendy policji.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Wi 23.04.2022 09:18
Żeby stracić---to trzeba mieć.!!!Tragedia tyle się mówi uważać !!!!

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama