Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 01:36
Reklama

Zamość: Kradzież figurek ze Starówki. Już mają złodzieja

Chyba nie był miłośnikiem sztuki, raczej chciał zarobić sprzedając rzeźby w skupie złomu. Na szczęście człowieka, który na Starym Mieście w Zamościu ukradł dwie figurki z brązu udało się zatrzymać. Pomogło to, że... zostawił bagaż z łupami na peronie.
Zamość: Kradzież figurek ze Starówki. Już mają złodzieja
Autor: Fot. KMP Zamość

Była czwartkowa (16 września) noc, gdy funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei dali znać policji, że jakiś podróżny zostawił na peronie bagaż. Mundurowi zajrzeli do toreb. Wewnątrz nie było żadnych dokumentów, ale m.in. telefon, elektronarzędzia oraz dwie figurki z brązu przedstawiające krasnala oraz jaszczurkę.

Czytaj także: Para złodziejaszków ukradła aniołka z szopki

Policjanci od razu zorientowali się, że to rzeźby z zamojskiej Starówki. w figurkach rozpoznali te, które stały na zamojskiej starówce. Krasnal Batiaryga był eksponowany na Rynku Solnym, zaś jaszczurka na parapecie zewnętrznym jednego z hoteli. Stało się jasne, że figurki zostały skradzione.

Policjanci zabezpieczyli wszystkie przedmioty i ponownie wybrali się na stację kolejową. Zastali tam człowieka, który... szukał swojego bagażu. 51-latek z Lublina został zatrzymany. Był nietrzeźwy. Miał promil alkoholu w organizmie. 

Czytaj także: Wpadka włamywacza. Jajecznica, komórka, zarzuty

Okazało się, że na koncie miał nie tylko kradzież wykonanych z brązu figur o wartości ok. 8 tys. zł. Znaleziony w jego torbach telefon komórkowy, klucze i portfel pochodziły z kradzieży dokonanej wcześniej w Lublinie.

Lublinianin odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Czytaj także: Bezczelny złodziej. Warszawiak ukradł aniołka

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AntypisTreść komentarza: Co za debilizm miliony wydawać na 20 metrowy beton wał na wale przeznaczycie te pieniądze na skate park będzie więcej atrakcjiData dodania komentarza: 01.07.2022, 22:56Źródło komentarza: Wolica Śniatycka: To będzie ogromny pomnik! Czy zostanie atrakcją turystyczną?Autor komentarza: SzwagierTreść komentarza: No niestety. Miączyn nie do ruszenia hahahaData dodania komentarza: 01.07.2022, 20:14Źródło komentarza: Kto odchodzi? Kto przychodzi? Zmiany w parafiach w regionie [LISTA]Autor komentarza: Mieszkaniec gminyTreść komentarza: Jestem bardzo Ciekaw kto stał za powstrzymaniem zamknięcia szkoły. Rodzice dzieci uczących się w łączonych klasach czy bardziej pracownicy szkoły. Nawiązując do informacji jakie zabrałem na ten temat najbardziej niezadowolony jest jeden Pan który miał w szkole 2 ( woźny, palacz) praca pod domem... Żyć nie umierać... Ale szkoda tych dzieci które były opóźnione poprzez łączone klasy. PozdrawiamData dodania komentarza: 01.07.2022, 19:22Źródło komentarza: W gminie Tarnawatka zostaje tylko jedna szkołaAutor komentarza: Waldek KusTreść komentarza: Artysta Łukasz kiedyś śpiewał na różny.ch scenach i dorobek ma bardzo bogaty, miło, że dotarł też do HrubieszowaData dodania komentarza: 01.07.2022, 17:03Źródło komentarza: Hrubieszów: Łukasz Zagrobelny zagra na powitanie wakacjiAutor komentarza: Waldek KusTreść komentarza: Teraz Złoci Jubilaci do godów Dębowych to już szybko zleci, Wszystkim zdrowia życzę.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 16:47Źródło komentarza: Gorajec/Dzielce: Złote pary na złotych godachAutor komentarza: Szkolny kabaretTreść komentarza: No właśnie. Dobry uczeń nauczy się bez korepetycji. Bo jest dobry.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 16:39Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieci
Reklama