Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 sierpnia 2022 13:43
Reklama

Dzieci – ofiary banderowców (TYLKO W GAZECIE)

Co to za armia, która walczy z niemowlętami? – pytają o Ukraińską Powstańczą Armię świadkowie rzezi wołyńskiej.
Dzieci – ofiary banderowców (TYLKO W GAZECIE)
Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej. Zofia Szwal z Orzeszyny (na zdjęciu: pierwsza z prawej) przeżyła rzeź, jej koleżanki nie miały tyle szczęścia.

Przybijanie nożem do stołu języczka małego dziecka, które później na nim wisiało. Rozbijanie główki niemowlęcia przez wzięcie go za nóżki i uderzenie o ścianę lub piec. Wbijanie dziecka na pal albo przybicie go – jak orła w godle Polski – gwoździami do drzwi.

To niektóre z tortur stosowanych przez nacjonalistów ukraińskich wobec polskich dzieci, które wymienia w pracy „Stosunek UPA do Polaków na ziemiach południowo-wschodnich II Rzeczypospolitej” Aleksander Korman.

Nie brakuje świadectw. „Bratowa miała na ciele 12 dziur od bagnetu albo noża i połamane nogi. Ich najstarsza córka Władzia (12 lat) miała rozciętą na pół głowę, Edzio (6) i Genia (3) najprawdopodobniej żyli, gdy wrzucano je do studni, bo mieli w garściach błoto. Palców nie można było rozprostować. Pewnie ratowały się przed utonięciem” – wspomina zamordowaną w Liniowie (pow. horochowski) bratową i jej dzieci Sabina Królikowska.

Więcej na ten temat przeczytacie w najnowszym papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Evelina 16.07.2020 16:48
Dziwi mnie to że teraz się mówi że Ukraińcy kiedyś tacy byli ale teraz już nie są Teraz to oni nas szanują i powinniśmy żyć z nimi za pan brat

BABCIA POLKA 16.07.2020 16:34
Nawet zwierzęta nie popełniają wobec swego gatunku takich zbrodni to byli zezwierzęceni bandyci ukraińscy POLACY nigdy nie wybaczą

pamiętamy 15.07.2020 18:40
Mama to przeżyła i do dzisiaj nosi traumę. 1/2 rodziny wymordowana. Przez całe lata wymowne milczenie władzy. Ale rodziny pamiętały. Szacunek dla wielu Tych, co utrwalali pamięć: w Zamościu, Hrubieszowie, Chełmie, a także w całej Polsce.

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaTreść komentarza: DokładnieData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:37Źródło komentarza: Hrubieszów: Remontują strategiczny oddział szpitala powiatowegoAutor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: "karać kierowców." - łżecie towarzyszeData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:31Źródło komentarza: Uwaga kierowcy! Jeszcze więcej punktów karnychAutor komentarza: hurtTreść komentarza: podobno poradnia dziecięca też już się kończyData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:23Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: HrubieszowianinTreść komentarza: Jak dzwonisz na SOR że potrzebujesz pomocy to mówią że karetki nie ma proszę przyjechać a tu takie pieniążki sa wypłacane.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:55Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Sytuacja finansowa miasta jest nieciekawa nie wiem skat taki pesymist przecierz miasto wyludnia się a w mieście dochodowego przemysłu brakData dodania komentarza: 18.08.2022, 07:47Źródło komentarza: Hrubieszów: Będą kolejne obligacjeAutor komentarza: JaTreść komentarza: Ja palę gazem i tylko tym !!! , Chyba mam dostać 500 dopłaty do gazu a w sumie to gazownia a nie ja gotówkę otrzyma i co będę siedział w domu w futrze z jutro i czapką uszatka.A sąsiad biznesmen ma kominek i łapy wyciągnie po kasę 😀a tak nazeka???Data dodania komentarza: 18.08.2022, 07:15Źródło komentarza: 3 tysiące złotych na węgiel. Już można składać wnioski [WZÓR]
Reklama
Reklama