Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 września 2022 09:12
Reklama

Dzieci – ofiary banderowców (TYLKO W GAZECIE)

Co to za armia, która walczy z niemowlętami? – pytają o Ukraińską Powstańczą Armię świadkowie rzezi wołyńskiej.
Dzieci – ofiary banderowców (TYLKO W GAZECIE)
Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej. Zofia Szwal z Orzeszyny (na zdjęciu: pierwsza z prawej) przeżyła rzeź, jej koleżanki nie miały tyle szczęścia.

Przybijanie nożem do stołu języczka małego dziecka, które później na nim wisiało. Rozbijanie główki niemowlęcia przez wzięcie go za nóżki i uderzenie o ścianę lub piec. Wbijanie dziecka na pal albo przybicie go – jak orła w godle Polski – gwoździami do drzwi.

To niektóre z tortur stosowanych przez nacjonalistów ukraińskich wobec polskich dzieci, które wymienia w pracy „Stosunek UPA do Polaków na ziemiach południowo-wschodnich II Rzeczypospolitej” Aleksander Korman.

Nie brakuje świadectw. „Bratowa miała na ciele 12 dziur od bagnetu albo noża i połamane nogi. Ich najstarsza córka Władzia (12 lat) miała rozciętą na pół głowę, Edzio (6) i Genia (3) najprawdopodobniej żyli, gdy wrzucano je do studni, bo mieli w garściach błoto. Palców nie można było rozprostować. Pewnie ratowały się przed utonięciem” – wspomina zamordowaną w Liniowie (pow. horochowski) bratową i jej dzieci Sabina Królikowska.

Więcej na ten temat przeczytacie w najnowszym papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Evelina 16.07.2020 16:48
Dziwi mnie to że teraz się mówi że Ukraińcy kiedyś tacy byli ale teraz już nie są Teraz to oni nas szanują i powinniśmy żyć z nimi za pan brat

BABCIA POLKA 16.07.2020 16:34
Nawet zwierzęta nie popełniają wobec swego gatunku takich zbrodni to byli zezwierzęceni bandyci ukraińscy POLACY nigdy nie wybaczą

pamiętamy 15.07.2020 18:40
Mama to przeżyła i do dzisiaj nosi traumę. 1/2 rodziny wymordowana. Przez całe lata wymowne milczenie władzy. Ale rodziny pamiętały. Szacunek dla wielu Tych, co utrwalali pamięć: w Zamościu, Hrubieszowie, Chełmie, a także w całej Polsce.

Reklama
Reklama
Reklamaeko zywnosc
KOMENTARZE
Autor komentarza: TKTreść komentarza: Ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw do max 40 %. W ciagu 2 tygodni od jej ukazania się prezesi spółdzielni powinni złożyć oświadczenie do ciepłowni. Dziwne, że prezesi o tym nie wiedzą - a może nie chcą wiedzieć !Data dodania komentarza: 28.09.2022, 06:32Źródło komentarza: Zamość: Będzie 90-procentowa podwyżka ciepła? Mieszkańcy są w strachuAutor komentarza: arekTreść komentarza: I jedynie 42,9% poparcia dla pisu w poprzednich wyborach.Data dodania komentarza: 27.09.2022, 21:50Źródło komentarza: Zamość: Będzie 90-procentowa podwyżka ciepła? Mieszkańcy są w strachuAutor komentarza: NormalnieTreść komentarza: Ciebie nic nie obchodzi, mieszkańców tak, więc otwórz piwo włącz tv i nie myśl za dużo..Data dodania komentarza: 27.09.2022, 20:51Źródło komentarza: Gmina Werbkowice: Komu zawinił sołtys?Autor komentarza: KrzyśTreść komentarza: Tak śpiewała patronka. https://www.youtube.com/watch?v=eSs_Pwtusss&t=10sData dodania komentarza: 27.09.2022, 20:46Źródło komentarza: Bełżec: Na ludową nutęAutor komentarza: KrzyśTreść komentarza: Tak śpiewała patronka. https://www.youtube.com/watch?v=eSs_Pwtusss&t=10sData dodania komentarza: 27.09.2022, 20:27Źródło komentarza: Bełżec: Na ludową nutęAutor komentarza: XxXTreść komentarza: I dalej mamy ślepo wierzyć w to ,że "sądowy zakaz prowadzenia " uczyni nasze drogi lepszymi pod względem bezpieczeństwa ? Czy naprawdęamy czekać aż dojdzie do tragedii, żeby sąd się wziął za poważniejsze kary dla takich "pseudo kierowców?" Zamiast zamiatać chodniki ,wysłać na miesiąc prac w ramach wolontariatu do ośrodka rehabilitacji dla ofiar pijanych kierowców ..Data dodania komentarza: 27.09.2022, 19:55Źródło komentarza: Józefówka: Pijany kierowca był uwięziony w samochodzie
Reklama
Reklama