Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 6 czerwca 2026 06:01
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Dużo sportu, sporo nauki, czyli trening i edukacja w zamojskiej SMS

Szkoła Mistrzostwa Sportowego stworzona przez Fundację Rozwoju Osobistego Narodowych Talentów w Zamościu umożliwia dzieciom i młodzieży z naszego regionu połączenie edukacji z profesjonalnym treningiem.
Dużo sportu, sporo nauki, czyli trening i edukacja w zamojskiej SMS

Zaangażowanie w proces kształcenia dzieci jest bardzo duże, mamy dodatkowo trzy godziny języka angielskiego zarówno w szkole podstawowej jak i liceum (co daje łącznie 5SP i 6LO), aby nasi absolwenci mogli się poruszać w świecie bez barier językowych.

Od nowego roku szkolnego w szkolnego w szkole podstawowej pragniemy wprowadzić dodatkowo:

  • - godzinę języka obcego nowożytnego dla klasy IV - VI;
  • - godzinę zajęć kreatywnych - szybkich metod uczenia się dla klas IV-VIII,

W Liceum Ogólnokształcącym kierunek dobiera się niezależnie od profilu sportowego. Planowane kierunki do utworzenia w naszym liceum to:

  1. ogólny
  2. medyczny (biologiczno-chemiczny z matematyką dla chętnych)
  3. europejsko-dziennikarsko-prawny (polski i WOS z historią dla chętnych)
  4. inżynierski (matematyczno-fizyczny)

Fundacja współpracuje z Klubami Sportowymi, aby wspomóc działanie Klubów w wychowaniu dzieci i młodzieży w duchu gry fair play i umożliwić połączenie sportowych pasji z nauką, a także wykształcić jak najwięcej jednostek doprowadzając je do mistrzowskiej formy zarówno intelektualnej jak i sportowej. Pragniemy też, aby dzieci miały zagwarantowany udział w treningu, a ze względów logistycznych często staje się to niemożliwym, gdyż rodzice nie zawsze mają możliwość dowieść dzieci na trening, co powoduje zatrzymanie rozwoju.

W regionie jest wielu utalentowanych młodych ludzi, którzy w wyniku niewłaściwej ścieżki edukacyjnej albo zatracają swoje talenty, lub też je zaprzepaszczają, a także je odnajdują. Jednak osoby, które zostały „odkryte” zostają przechwycone przez inne jednostki – kluby sportowe – bądź szkoły mistrzostwa i opuszczają region. Chcemy doprowadzić do zaprzestania migracji dzieci do innych jednostek z daleka od domu, aby zminimalizować ryzyko zachowań dysfunkcyjnych szczególnie w okresie adolescencji, a także pozwolić rodzicom cieszyć się rodzicielstwem w przeświadczeniu, że ich dzieci są zadbane i pomagają im - za naszą pomocą - realizować marzenia. Celem realizacji działania Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zamościu jest chęć stworzenia dzieciom i młodzieży optymalnie dobrych warunków zarówno do nauki jak i rozwoju sportowego.

Pragniemy też, aby nasi uczniowie nie musieli tracić czasu na dodatkowe zajęcia i z uwagi na wielość zajęć w szkole mogli wieczory i późne popołudnia spędzać w rodzinnym gronie. Nie zadajemy prac domowych z plastyki, techniki czy muzyki, gdyż pragniemy oceniać pracę dzieci i ich zaangażowanie. Mamy też dodatkowe zajęcia w postaci tańców, które mają przygotować do możliwości uczęszczania do szkoły tanecznej po zaakceptowaniu przez Ministerstwo odpowiedniego programu kształcenia dla szkół mistrzostwa sportowego. Niestety nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich zainteresowany ofertą z uwagi na fakt, iż w naszej szkole jest co najmniej 16 godzin zajęć sportowych (w których jest 2 godziny basenu, 2 godziny WFu i co najmniej 12 godzin specjalistycznych) i trzeba mieć predyspozycje do uprawiania sportu i kochać to.

Zainteresowanych ofertą zachęcamy do zapisów. Ilość miejsc ograniczona.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy CKZiU
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Rafal Treść komentarza: A już myślałem że burmistrz będzie robił lody Data dodania komentarza: 5.06.2026, 15:24 Źródło komentarza: Lody za czerwony pasek także w Szczebrzeszynie. Zapłaci burmistrz Autor komentarza: Hit Treść komentarza: On zrobił? No nie wydaje mi się że ze swojej kieszeni nie wyjął i nie zrobił, a przygotowało to wszystko KGW. Jaka dyrekcja GOKu taki dzień dziecka. My jako kolonia też się dolozylismy i co z tego jak większość było spoza wsi a nawet gminy. Obce dIeci latały, przywiezione. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 14:17 Źródło komentarza: Wojna o tablice adresowe w Zadębcach. Dlaczego inwestycja z Funduszu Sołeckiego obrasta kurzem? Autor komentarza: Dodo Treść komentarza: Wyjątkowo nieprzyjemna kreatura Data dodania komentarza: 5.06.2026, 13:26 Źródło komentarza: Biłgoraj: Dyrektor ZUS-u odwołany Autor komentarza: Taka prawda. Treść komentarza: Jaka jest różnica czlowieku ! Nie wiesz juz teraz ile bys jeden z drugim chciał na tym interesie zarobić! Co moze nie pryskasz przed chwastami bo Ci sie nie chce schylic i wyplenić ręcznie chwasty . Data dodania komentarza: 5.06.2026, 12:12 Źródło komentarza: Setki tysięcy martwych pszczół w gm. Tyszowce i Łaszczów. Pszczelarz podejrzewa opryski, policja bada zgłoszenia Autor komentarza: Mieszkaniec 46 L. Treść komentarza: PiSlamu atak w m. Zamosc . Patologia chce byc góra zażarcie . Ludzie bez ambicji w tych stronach ! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Zamość: Skandal w oświacie i dymisja wiceprezydenta miasta Marka Kudeli Autor komentarza: Zdrowa żywność . Treść komentarza: Nie maja kwiatów ale spojrz jak sie leje raz w tygodnie tego świństwa na porost i wydajność i tego na codzien wpierniczasz az Ci sie pozniej pieni w gebie ! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 10:51 Źródło komentarza: Setki tysięcy martwych pszczół w gm. Tyszowce i Łaszczów. Pszczelarz podejrzewa opryski, policja bada zgłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama