Szczebrzeszyn: Miliony potrzebne na inwestycję w wieżę

  • 08.01.2020, 15:08
  • bn
Szczebrzeszyn: Miliony potrzebne na inwestycję w wieżę Ruiny zamku w Szczebrzeszynie.
XIV-wieczna wieża zamku w Szczebrzeszynie zostanie prawdopodobnie odbudowana. Według projektu będzie ona miała aż 12 metrów wysokości. Decyzja w sprawie jej odbudowy zapadła już szczebrzeszyńskim Urzędzie Miejskim. Zaakceptowali ją także miejscowi radni.

Działka, na której znajdują się ruiny szczebrzeszyńskiego zamku, jest własnością gminy – mówi Henryk Matej, burmistrz Szczebrzeszyna. – Koszt odbudowy zamkowej wieży został oszacowany na 3,8 mln zł. Złożyliśmy wniosek na dofinansowanie tej inwestycji ze środków unijnych. Mamy nadzieję, że uda się pozyskać na ten cel 2,9 mln zł. Resztę gmina dołoży ze środków własnych. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe