Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 13:24
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Artykuły

Reklama
Jak Ukraińcy wracali do domu
Jak Ukraińcy wracali do domu
Sytuacja spowodowana epidemią koronawirusa, a także zapowiedzi ukraińskich władz sugerujące wprowadzenie blokady granic wywołały falę wzmożonych powrotów Ukraińców do ojczyzny. W rezultacie na polsko-ukraińskiej granicy w Hrebennem utworzyły się gigantyczne kolejki. 31.03.2020 06:00    2    1
Łabunie: Gmina na kwarantannie
Łabunie: Gmina na kwarantannie
214 osób z powiatu zamojskiego znajdowało się dotychczas na kwarantannie. Większość z nich mieszka w gminie Łabunie i okolicach. 31.03.2020 05:17    93    4
Reklama
Mieszkaniec powiatu zamojskiego z koronawirusem. Jego stan jest ciężki. W Biłgoraju zmarł 60-latek
Mieszkaniec powiatu zamojskiego z koronawirusem. Jego stan jest ciężki. W Biłgoraju zmarł 60-latek
Mieszkaniec powiatu zamojskiego jest jedną z trzech osób zakażonych koronawirusem, o których kilkanaście minut temu poinformowały służby wojewody. Stan tego pacjenta jest ciężki. W biłgorajskim szpitalu zmarł 60-letni mężczyzna z infekcją COVID-19. Na dzień 30 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 114 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 4 osoby zmarłe. 30.03.2020 20:17    10    3
Kup nową Kronikę Tygodnia. W wersji papierowej lub e-wydania
Kup nową Kronikę Tygodnia. W wersji papierowej lub e-wydania
To już kolejny tydzień, kiedy musimy żyć w kraju ogarniętym epidemią koronawirusa. Zostajecie w domach, ale dzięki nam możecie być na bieżąco z informacjami z całego regionu. Znajdziecie je w Kronice Tygodnia, którą możecie kupić w wersji papierowej podczas robienia niezbędnych zakupów, ale też nie wychodząc z domu macie możliwość nabycia naszego tygodnika w formie e-wydania. 30.03.2020 17:48
Koronawirus w Polsce. Jest 79 nowych zakażeń
Koronawirus w Polsce. Jest 79 nowych zakażeń
O 79 nowych, potwierdzonych badaniami przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało właśnie ministerstwo zdrowia. 30.03.2020 14:56
Hrubieszów: Patrole z ziemi i z powietrza (ZDJĘCIA, FILM)
Hrubieszów: Patrole z ziemi i z powietrza (ZDJĘCIA, FILM)
Hrubieszowscy policjanci podczas weekendu do akcji związanej z uświadamianiem mieszkańców powiatu oprócz sprzętu nagłaśniającego w radiowozach wykorzystywali drony. Policjanci apelują o przestrzeganie ograniczeń i proszą mieszkańców, by pozostali w domach. 30.03.2020 13:56    1
Zamość: Kolizja na ul. Krasnobrodzkiej. Kierowca pijany, pasażer z narkotykami
Zamość: Kolizja na ul. Krasnobrodzkiej. Kierowca pijany, pasażer z narkotykami
32-latek z Zamościa odpowie za to, że po pijanemu doprowadził do kolizji. Jego pasażer musi się wytłumaczyć z posiadania narkotyków. Obaj wpadli w piątek (27 marca) w nocy po tym, jak volkswagen, którym jechali uderzył w płot na ulicy Krasnobrodzkiej. 30.03.2020 13:06    20    8
Gm. Krynice: Zdalny konkurs wielkanocny
Gm. Krynice: Zdalny konkurs wielkanocny
Świat w dobie epidemii jest zupełnie inny niż zwykle. Wszyscy musimy funkcjonować według nowych zasad. Także Wielkanoc będzie w tym roku nietypowa. Ale to nie oznacza, że trzeba ze wszystkiego rezygnować. Dlatego Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach zamierza przeprowadzić doroczny wielkanocny konkurs. Zmieniają się tylko nieco jego zasady. 30.03.2020 12:16    1
Gm. Księżpol: Pirat drogowy jechał przez wieś 132 km/h
Gm. Księżpol: Pirat drogowy jechał przez wieś 132 km/h
To już naprawdę gruba przesada, żeby w terenie zabudowanym jechać z prędkością przekraczającą 130 km/h. A tak właśnie zachował się kierowca BMW, mieszkaniec Rzeszowa, który w niedzielę przejeżdżał przez Płusy w gminie Księżpol. 30.03.2020 10:15    2    2
#zostańwdomu – policyjne patrole w najpopularniejszych miejscach rekreacji
#zostańwdomu – policyjne patrole w najpopularniejszych miejscach rekreacji
Pogoda w weekend była piękna, sprzyjała odpoczynkowi na świeżym powietrzu, ale w czasach epidemii takie wypady, zwłaszcza w grupach nie są wskazane. Zamojscy policjanci, wspierani przez inne służby sprawdzali, czy mieszkańcy powiatu stosują się do zakazów. 30.03.2020 09:51
Nowe przypadki zakażeń w powiecie hrubieszowskim
Nowe przypadki zakażeń w powiecie hrubieszowskim
Wśród 6 osób z województwa, u których badania potwierdziły obecność koronawirusa są mieszkańcy powiatu hrubieszowskiego. 30.03.2020 09:00    18    1
Policjanci z Lublina zakażeni koronawirusem
Policjanci z Lublina zakażeni koronawirusem
Jeden z lubelskich komisariatów policji został zamknięty. U funkcjonariuszy potwierdzono zakażenie koronawirusem. 30.03.2020 07:50
Przebój na czas epidemii - #zostańwdomu
Przebój na czas epidemii - #zostańwdomu
Mariusz Telicki z zespołu Yago nagrał piosenkę o obecnej sytuacji epidemiologicznej w naszym regionie, kraju i na świcie. Muzycy zachęcają swoich słuchaczy, by w czasach koronawirusa zostali w domach. Każdy może do tego utworu dołożyć coś od siebie. W akcję włączył się m.in. Marcin Pastuszak z zespołu Tex. Posłuchajcie tego utworu. Myślicie, że stanie się przebojem? 30.03.2020 07:12    2    1
Ofensywa Brunetów reaktywacja?
Ofensywa Brunetów reaktywacja?
Piosenka zamojskiego zespołu "Ofensywa Brunetów" trafiła wczoraj na trzecie miejsce 103 notowania Łagodnej Listy Przebojów. 30.03.2020 05:42    1    5
Kolejne zakażenie koronawirusem w powiecie zamojskim
Kolejne zakażenie koronawirusem w powiecie zamojskim
U czterech kolejnych osób z województwa lubelskiego potwierdzono badaniami zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Wśród tych pacjentów jest mężczyzna z powiatu zamojskiego w przedziale wieku między 21 a 40 lat. W szpitalach w Polsce zmarły kolejne dwie osoby. 29.03.2020 20:13
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Zdzisław Treść komentarza: Pokazać gębę na portalu aby zawstydzić. Niech sąsiedzi wiedzą jaką mają pijaczyne za sasiadke. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:38 Źródło komentarza: Wypadek w Łabuńkach Pierwszych. Ford zderzył się z motorowerem, 58-latek w szpitalu Autor komentarza: L11A Treść komentarza: Szacunek Panie Prezydencie Nawrocki. My we własnym kraju nie musimy przyjmować za dobra monetę pielęgnowania etosu banderowskiej formacji której pokłosiem jest nieprzyjazna decyzja Pana Zełenskiego. Uznanie za normalne i moralne nazwanie jednostki "im. bohaterów UPA" byłoby ostatecznym sponiewieraniem pamięci tych niewinnych, bezbronnych ofiar tej formacji. Nazywając bohaterami mordujących w okrutny sposób bez żadnych skrupułów swoich polskich sąsiadów (w tym wiele kobiet i niewinnych dzieciątek) , władze Ukrainy po części same uzasadniają narrację Rosji (bezsprzecznie agresora) o przyczynach własnej agresji. Wieczna pamięć polskich ofiar UPA. Młodzi nieście ten przekaz pamięci, bo są to jedne z najbardziej tragicznych i traumatycznych kart naszej historii. Sam w momencie rosyjskiej agresji czym mogłem pomagałem Ukraińcom (i tego nie żałuję), którzy się tutaj pojawili w tym dzieciom ewakuowanym z domów dziecka na Ukrainie, ale dla mnie była to najzwyczajniejsza humanitarna, ludzka potrzeba. Szanując innych nie zapominajcie o szacunku do własnego narodu i kraju. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:48 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Z TL . Treść komentarza: Bezszcelnosc pychota żerująca na codzien aby miec wypasione koryto nie zna granic jak PiSowski element na przykładzie w moich stronach . Ci ludzie nie mieli i nie maja wstydu za grosz . Perfidnosc czlowieka z tomaszowskiego szpitala dyrektora a zarazem lekarza felczera Dariusza Galeckiego nie ma wstydu zeby tyle zarabiać a zadłużając na ogromne milonowe straty szpital . Jak moze uczciwie w tych stronach ludziom spojżeć w oczy . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 21:11 Źródło komentarza: Podwyżki są obowiązkowe, ale nie ma na nie pieniędzy. Szpitale apelują o pilną pomoc Autor komentarza: Zorro Treść komentarza: Krętacz i pijaczyna Data dodania komentarza: 23.06.2026, 20:55 Źródło komentarza: "Czuje się pan jak Bóg Słońce". Burmistrz Szczebrzeszyna po raz drugi bez wotum zaufania Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Drań niszczy nasze miasto. Nic się nie dzieje, scena nie była nawet ani razu rozłożona a on się chwali jakie to on inwestycje robi. Dokańcza tylko inwestycje zaczęte przed jego kadencją a osoby które nie mieszkają w tym mieście a tylko widzą jego osiągnięcia na znanym portalu widzą wielkie poczynania. Niestety mieszkańcy nie mają żadnej rozgrywki, miasto się sypie a on osiąga wykonanie budżetu gdzie wszelka promocja miasta ulega w gruzach. Ale rośnie nie turystyka i promocja miasta a jego pycha i brzuch. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 20:11 Źródło komentarza: "Czuje się pan jak Bóg Słońce". Burmistrz Szczebrzeszyna po raz drugi bez wotum zaufania Autor komentarza: POlej na druga nóżkę ? Treść komentarza: Samochód zatrzymali pijaczce ? Powinien trafić na aukcję ! no chyba że dzidzia jest z PełO to jej oddali ! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 20:07 Źródło komentarza: Wypadek w Łabuńkach Pierwszych. Ford zderzył się z motorowerem, 58-latek w szpitalu
Reklama
Reklama
Reklama