Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 13:54
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Artykuły

Reklama
Zamość: Pijany jechał oplem na "czołówkę" z radiowozem
Zamość: Pijany jechał oplem na "czołówkę" z radiowozem
Jechał swoim pasem ruchu, a nagle zjechał na przeciwległy i kierował się wprost w radiowóz. Gdy policjanci zatrzymali opla, okazało się, że kierujący nim 26-latek jest pijany. 02.04.2020 12:22
14 nowych zakażeń na Lubelszczyźnie, 79 w całej Polsce
14 nowych zakażeń na Lubelszczyźnie, 79 w całej Polsce
W środę wieczorem w Polsce było 2554 przypadków zakażenia koronawirusem i 43 ofiary śmiertelne, dziś już jest 2633 potwierdzonych badaniami zakażeń i 45 ofiar śmiertelnych.. Na Lubelszczyźnie sytuacja zmieniła się ze 133/5 przypadków zakażeń do 147. 02.04.2020 11:21
Reklama
Gm. Telatyn: Pamiętali o pomordowanych mieszkańcach Poturzyna
Gm. Telatyn: Pamiętali o pomordowanych mieszkańcach Poturzyna
1 kwietnia 2020 roku przypadła 76. rocznica mordu jakiego dokonali ukraińscy nacjonaliści spod znaku OUN - UPA na mieszkańcach Poturzyna. W związku z trudną sytuacją w kraju, uroczyste upamiętnienie pomordowanych mieszkańców nie było możliwe. Jednak o tragicznych wydarzeniach z kwietnia 1944 roku, jakie miały miejsce na poturzyńskiej ziemi nie zapomniano. 02.04.2020 11:12    2
Gm. Miączyn: Granat leżał w ogródku
Gm. Miączyn: Granat leżał w ogródku
Na niebezpieczne znalezisko natrafił mieszkaniec gminy Miączyn podczas prac ziemnych w swoim ogrodzie. Mężczyzna wykopał granat. 02.04.2020 09:57
Zamość: Wzięło ich na pogaduszki. Dostali za to mandaty
Zamość: Wzięło ich na pogaduszki. Dostali za to mandaty
Jest zakaz spotykania się w grupach większych niż dwie osoby? Jest. Ale trzej mieszkańcy Zamościa nie przejęli się tym specjalnie. I dostali za to mandaty. 02.04.2020 08:35    4    2
Hrubieszów: Ma być sterylnie. Ruszyła dezynfekcja miasta
Hrubieszów: Ma być sterylnie. Ruszyła dezynfekcja miasta
Sprzęt, który miasto kupiło do akcji odkomarzania teraz jest wykorzystywany w innym celu. Dezynfekowane są nim w Hrubieszowie różne miejsca. 02.04.2020 08:05    6    4
Krasnobród: Zamknięte ścieżki wokół zalewu, promenada i targowisko
Krasnobród: Zamknięte ścieżki wokół zalewu, promenada i targowisko
Trzeba do minimum ograniczyć wszelkie kontakty. Dlatego władze Krasnobrodu, podobnie jak wielu innych miejscowości postanowiły zamknąć miejsca, w których z reguły dochodziło do spotkań. Nie ma więc wstępu na trasy spacerowe wokół zalewu i promenadę na ulicy Młyńskiej, zamknięte jest również targowisko. 02.04.2020 08:00
Bądź Eko w Zamościu: Ogrody tlenowe na osiedlu Zamoyskiego
Bądź Eko w Zamościu: Ogrody tlenowe na osiedlu Zamoyskiego
Oxytree to drzewo rosnące wyjątkowo szybko, niewybredne w odniesieniu do warunków klimatycznych. Takie drzewa chce posadzić na swoim terenie Zarząd Osiedla Zamojskiego. 02.04.2020 07:03    1    5
Turysta na kwarantannie (TYLKO W GAZECIE)
Turysta na kwarantannie (TYLKO W GAZECIE)
Czy kwaterodawcom grozi plajta? Na razie wypoczywać chcą ci, których nie można przyjąć. 02.04.2020 07:00
Hrubieszowskie krawcowe jak silniki rakietowe (TYLKO W GAZECIE)
Hrubieszowskie krawcowe jak silniki rakietowe (TYLKO W GAZECIE)
Kapral Wioleta Skoczylas z Hrubieszowa jest żołnierzem 25 Batalionu Lekkiego Piechoty. Z koronawirusem postanowiła walczyć nie z karabinem, a przy pomocy maszyny do szycia. Jej inicjatywa szycia maseczek dla szpitala stale się poszerza. Wolontariusze potrzebują jednak materiałów, głównie gumek. 02.04.2020 06:08    5    2
Biłgoraj: Gdzie się chować i za ile? (TYLKO W GAZECIE)
Biłgoraj: Gdzie się chować i za ile? (TYLKO W GAZECIE)
Radni Biłgoraja ustalili wysokość opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych na terenie miasta. Wprowadzono dodatkowe formy usług. Zamiast grobowca na cmentarzu "Lapidarium" będzie można wykupić miejsce na grobowiec, a na "starym" cmentarzu przy tej samej ulicy grób ziemny przekształcić za opłatą na murowany. 02.04.2020 06:03    1
Nowy przypadek zakażenia na Lubelszczyźnie. Piąta ofiara śmiertelna
Nowy przypadek zakażenia na Lubelszczyźnie. Piąta ofiara śmiertelna
Mieszkaniec powiatu łęczyńskiego jest 133 osobą w województwie lubelskim zakażoną koronawirusem. Mężczyzna jest w przedziale wieku 41-60 lat, jego stan jest dobry. Zakaził się przez kontakt z osobą, u której wcześniej potwierdzono koronawirusa. 01.04.2020 19:36
Partner Pereł Biznesu: Gmina Krasnobród
Partner Pereł Biznesu: Gmina Krasnobród
Jednym z partnerów III edycji naszego plebiscytu Perły Biznesu jest gmina Krasnobród. Najwięcej o tej gminie mówią liczne inwestycje, które podnoszą jakość życia mieszkańców i wpływają na rozwój całej gminy. W roku 2019 zrealizowano projekty i pozyskano środki o łącznej wartości z wkładem własnym na kwotę około 15 mln zł. 01.04.2020 16:18    1
Hrubieszów: Po przerwie otwierają targowisko. Na trzy dni w tygodniu
Hrubieszów: Po przerwie otwierają targowisko. Na trzy dni w tygodniu
Na początku epidemii wiele samorządów zdecydowało o zamknięciu targowisk. W Hrubieszowie zapadła decyzja, że handel na bazarze Mój Rynek przy ul. Kruczej zostanie wznowiony. Ale będą ograniczenia. 01.04.2020 15:06    2    4
Koronawirus w Polsce. Są  73 nowe przypadki zakażeń. Kolejna ofiara śmiertelna
Koronawirus w Polsce. Są 73 nowe przypadki zakażeń. Kolejna ofiara śmiertelna
Do 2420 wzrosła w Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem. W szpitalu w Tychach zmarł 51-letni mężczyzna. Śmiertelnych ofiar jest więc już 36. 01.04.2020 14:44    1
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Benia Treść komentarza: 1...dają to biorę, proste... czepiacie sie tych co mu płacą bo sam sobie poborów nie dał. Tak czy nie Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:17 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Z Treść komentarza: Skoro jeden lekarz pełni tyle dyżurów w miesiącu, to - tak na chłopski rozum - chyba na oddziałach jest za mało lekarzy. A dlaczego ich brakuje? Czy tylko dlatego, że brak funduszy na rezydentów, czy może brak funduszy na rezydentów wynika z tego, że dzięki temu "starzy" mogą aż tyle zarabiać (tak, tak, nie przeczę, ciężko pracując) na dobrze płatnych dyżurach i praktyce prywatnej? Czy ktoś znający procedury i układy mógłby to naświetlić? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: RENIA Treść komentarza: lekarz który pracuje więcej niż osiem godzin tak jak kierowca prowadzący TIRa powinien być odsuwny od zawodu z ogromną karą pieniężną tu chodzi o zdrowie i życie chorych dzieci kobiet POLAKÓW Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: grodzki tomaszek Treść komentarza: Biedaczek zarobiony !!! 864,6 tys za dyrektorowanie , czyli puszczanie baków ! Bo jak można nazwać pracę dyrektora jak w tym czasie wykonuje się obowiązki lekarza na oddziale i się leczy pacjentów ?! Ludzie pracują za 4,8 tyś. czyli 3,5 tyś, neto ( na łapę ) ale tacy to nie kradną !!! O kopertach coś wspomniał ???! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:02 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Zdzisław Treść komentarza: Pokazać gębę na portalu aby zawstydzić. Niech sąsiedzi wiedzą jaką mają pijaczyne za sasiadke. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:38 Źródło komentarza: Wypadek w Łabuńkach Pierwszych. Ford zderzył się z motorowerem, 58-latek w szpitalu Autor komentarza: L11A Treść komentarza: Szacunek Panie Prezydencie Nawrocki. My we własnym kraju nie musimy przyjmować za dobra monetę pielęgnowania etosu banderowskiej formacji której pokłosiem jest nieprzyjazna decyzja Pana Zełenskiego. Uznanie za normalne i moralne nazwanie jednostki "im. bohaterów UPA" byłoby ostatecznym sponiewieraniem pamięci tych niewinnych, bezbronnych ofiar tej formacji. Nazywając bohaterami mordujących w okrutny sposób bez żadnych skrupułów swoich polskich sąsiadów (w tym wiele kobiet i niewinnych dzieciątek) , władze Ukrainy po części same uzasadniają narrację Rosji (bezsprzecznie agresora) o przyczynach własnej agresji. Wieczna pamięć polskich ofiar UPA. Młodzi nieście ten przekaz pamięci, bo są to jedne z najbardziej tragicznych i traumatycznych kart naszej historii. Sam w momencie rosyjskiej agresji czym mogłem pomagałem Ukraińcom (i tego nie żałuję), którzy się tutaj pojawili w tym dzieciom ewakuowanym z domów dziecka na Ukrainie, ale dla mnie była to najzwyczajniejsza humanitarna, ludzka potrzeba. Szanując innych nie zapominajcie o szacunku do własnego narodu i kraju. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:48 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców"
Reklama
Reklama
Reklama