Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 22:49
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Artykuły

Reklama
Oczekiwanie na pomyślne wieści (TYLKO W GAZECIE)
Oczekiwanie na pomyślne wieści (TYLKO W GAZECIE)
W miniony weekend Padwa Zamość rozgrywałaby derby z AZS AWF Biała Podlaska, a walka o awans do Superligi rozgrzewałaby kibiców do czerwoności. Z powodu epidemii pierwszoligowe rozgrywki zostały jednak zakończone. Fanów żółto-czerwonych zainteresują z pewnością najnowsze informacje dotyczące ich ulubieńców. 29.04.2020 06:00
Gm. Zamość: Pożar w Wierzchowinach wybuchł nocą
Gm. Zamość: Pożar w Wierzchowinach wybuchł nocą
Prawie cztery godziny walczyli z ogniem strażacy, gasząc pożar budynków gospodarczych w Wierzchowinach pod Zamościem. 29.04.2020 05:12
Reklama
Tomaszów Lubelski: Policjanci honorowo oddawali krew
Tomaszów Lubelski: Policjanci honorowo oddawali krew
Dawcy krwi często postrzegani są jako bohaterowie. Oni sami uważają jednak, że jest to ich obowiązek wobec drugiego człowieka. Robią to, gdyż mają potrzebę ochrony najcenniejszego daru jaki posiadamy, daru życia. W akcje oddawania krwi włączają się także tomaszowscy policjanci. I tym razem, podczas poniedziałkowej akcji można było na nich liczyć. 28.04.2020 16:36
Zamość: Miasto wyemituje obligacje (TYLKO W GAZECIE)
Zamość: Miasto wyemituje obligacje (TYLKO W GAZECIE)
Rada Miasta zgodziła się na emisję obligacji na kwotę 51 milionów złotych. Pozyskane tą drogą pieniądze zostaną przeznaczone na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w związku z realizacją inwestycji oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. 28.04.2020 15:46    1
Gm. Werbkowice: Podpalacz recydywista zatrzymany
Gm. Werbkowice: Podpalacz recydywista zatrzymany
Podłożył ogień, a chwilę później już telefonował po strażaków. I patrzył, jak walczą z pożarem. Kara nie minie 31-latka z gminy Werbkowice, bo śledczy są przekonani, że to jego sprawka. Zresztą mężczyzna był już w przeszłości karany za podpalenia. 28.04.2020 15:00    1
Nie jest dobrze, może być gorzej (TYLKO W GAZECIE)
Nie jest dobrze, może być gorzej (TYLKO W GAZECIE)
Jak sytuacja związana z epidemią koronawirusa odbije się na gminnych finansach, tego jeszcze dokładnie nie oszacowano ani w Lubyczy Królewskiej, ani w Łaszczowie. Jedno jest pewne, trzeba będzie oszczędzać. 28.04.2020 14:40
Hrubieszów: Radni trenują na sucho (TYLKO W GAZECIE)
Hrubieszów: Radni trenują na sucho (TYLKO W GAZECIE)
Miejscy radni z Hrubieszowa od tygodnia przygotowują się do zdalnego udziału w obradach miejskiego samorządu. Tuż po najbliższej sesji (29 kwietnia) przejdą sprawdzian, który zdecyduje czy w kolejnych obradach będą debatować i głosować w domu za pomocą laptopa. 28.04.2020 13:00    1    1
Biłgoraj: Zamówiona komórka nie dotarła
Biłgoraj: Zamówiona komórka nie dotarła
To nie był tani telefon. Kosztował 1000 złotych. Mieszkaniec Biłgoraja zamówił go przez internet, ale nie doczekał się dostawy. 28.04.2020 12:00    2
Zamojskie ulice. Miejsce, gdzie nadal jest sielsko (TYLKO W GAZECIE)
Zamojskie ulice. Miejsce, gdzie nadal jest sielsko (TYLKO W GAZECIE)
Niewiele pozostało zakątków, w których wyczuwa się jeszcze atmosferę dawnych przedmieść Zamościa. Jednym z nich jest ulica Zacisze i jej okolice. Nadal stoją tam drewniane domy o spadzistych dachach, można zobaczyć płotki z pomalowanych sztachet oraz snujące się leniwie koty. Ciekawostką jest również zabytkowa, drewniana wieża ciśnień. 28.04.2020 11:20    2    8
Jak i czym usunąć silikon z płytek ceramicznych – domowe sposoby?
Jak i czym usunąć silikon z płytek ceramicznych – domowe sposoby?
Silikon służy do spoinowania i uszczelniania, znalazł swoje zastosowanie m.in. w łazience przy pracach wykończeniowych. Wykorzystujemy go do łączenia płytek ceramicznych oraz uszczelniania brodzików, wanien i umywalek. Niekorzystne warunki w łazience, częsty kontakt z wodą, a także wysokie temperatury powodują, że silikon nie tylko zmienia swój kolor na żółty, ale też pojawia się na nim pleśń. Wszystko to wpływa na utratę szczelności. Należy wtedy go wymienić, nakładając nową warstwę silikonu. Istnieje jednak duże ryzyko, że podczas prac silikon zabrudzi kafle w łazience. Zaschnięty trudniej jest usunąć. Jak to zrobić skutecznie i bezpiecznie? 28.04.2020 11:00
Pijany 40-latek z Zamościa równał asfalt pod Krasnymstawem
Pijany 40-latek z Zamościa równał asfalt pod Krasnymstawem
Nie wiadomo czy pijany przyszedł do pracy, czy spożył coś w trakcie. Tak czy inaczej równając asfalt w jednej z wiosek w gminie Krasnystaw, 40-letni mieszkaniec Zamościa miał promil alkoholu w organizmie. 28.04.2020 10:42    1
Koronawirus na Lubelszczyźnie. 3 nowe zakażenia
Koronawirus na Lubelszczyźnie. 3 nowe zakażenia
Dwóch mężczyzn i kobieta to mieszkańcy Lubelszczyzny, u których badaniami potwierdzono SARS-CoV-2. W kraju przybyło 187 nowych zakażeń koronawirusem. 28.04.2020 10:03    2
Zamość: Akcja dekontaminacja (TYLKO W GAZECIE)
Zamość: Akcja dekontaminacja (TYLKO W GAZECIE)
Oddziały chemiczne wkroczyły do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Żdanowskiej w Zamościu, gdzie wykryto ognisko koronawirusa. Dezynfekcji i czyszczeniu poddano cały budynek. Akcja była utrudniona, bo w placówce przebywały chore pensjonariuszki, które z uwagi na stan zdrowia nie mogły zostać przeniesione poza ośrodek. 28.04.2020 09:06
Pow. tomaszowski: Prosto w wirusa (TYLKO W GAZECIE)
Pow. tomaszowski: Prosto w wirusa (TYLKO W GAZECIE)
Kolejne gminy decydują się na walkę z niewidzialnym wrogiem. Atakują go w miejscach, w których może on wyrządzić najwięcej złego, czyli w przestrzeni publicznej. Akcja "dezynfekcja" potrwa zapewne do odwołania epidemii. 28.04.2020 08:34
Świadectwa czekają w sejfach (TYLKO W GAZECIE)
Świadectwa czekają w sejfach (TYLKO W GAZECIE)
Ostatnie tygodnie spędzili na zdalnej nauce. I zdalnie też w większości przypadków pożegnali się ze swoimi szkołami. Rok szkolny dla maturzystów zakończył się w piątek, 24 kwietnia. Ale takiego końca roku szkolnego maturzyści jeszcze nie mieli. 28.04.2020 08:03
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Z Treść komentarza: A co by było, gdyby powiedzieli: nie damy! Kto by wyleciał? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 15:28 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Hero Treść komentarza: You glorify the warcrimes of Basaj and say smth about UPA lol. Those who glorifies Basaj warcrimes deserves the revenge of UPA heroes. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 15:16 Źródło komentarza: Historia: Na tropie Stanisława Basaja „Rysia”. Czy zagadka zostanie rozwiązana? Autor komentarza: Z Treść komentarza: I co w tym niebezpiecznego? Jeśli leżał ileś tam lat, to i dalej by sobie spokojnie leżał. A jeśli ktoś niedawno (co bardziej prawdopodobne - pozbył się akurat w tym miejscu kłopotliwego rekwizytu, to tym bardziej jest niegroźny. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:38 Źródło komentarza: Niebezpieczne zdarzenie nad Jeziorem Białym. Nurek natknął się na niewybuch Autor komentarza: Benia Treść komentarza: 1...dają to biorę, proste... czepiacie sie tych co mu płacą bo sam sobie poborów nie dał. Tak czy nie Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:17 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Z Treść komentarza: Skoro jeden lekarz pełni tyle dyżurów w miesiącu, to - tak na chłopski rozum - chyba na oddziałach jest za mało lekarzy. A dlaczego ich brakuje? Czy tylko dlatego, że brak funduszy na rezydentów, czy może brak funduszy na rezydentów wynika z tego, że dzięki temu "starzy" mogą aż tyle zarabiać (tak, tak, nie przeczę, ciężko pracując) na dobrze płatnych dyżurach i praktyce prywatnej? Czy ktoś znający procedury i układy mógłby to naświetlić? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: RENIA Treść komentarza: lekarz który pracuje więcej niż osiem godzin tak jak kierowca prowadzący TIRa powinien być odsuwny od zawodu z ogromną karą pieniężną tu chodzi o zdrowie i życie chorych dzieci kobiet POLAKÓW Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich
Reklama
Reklama
Reklama