Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 20 stycznia 2026 23:32
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Stwórz ogród, jakiego jeszcze w Zamościu nie było. Zaproszenie na warsztaty

Miasto zaprasza mieszkańców Zamościa do udziału w warsztatach z zakładania ogrodów deszczowych. Zajęcia odbędą się w sobotę (10 października), udział w nich jest bezpłatny.
  • Źródło: UM Zamość
Stwórz ogród, jakiego jeszcze w Zamościu nie było. Zaproszenie na warsztaty
Ogród deszczowy funkcjonujący w Gdyni.

Ogrody deszczowe są nie tylko piękne, ale i pożyteczne: gromadzą deszczową i sprawiają, że mniejsze jej ilości spływają z dachów czy ulic, wprost do kanalizacji- dzieje się to za sprawą specjalnych warstw filtracyjnych (żwir, piasek itd.). Specjalnie dobrane gatunki roślin oczyszczają wodę z zanieczyszczeń pochodzących z dróg czy chodników.  Ogrody mogą być zakładane zarówno na terenach miejskich, jak i na małych przestrzeniach, np. w przydomowych ogrodach.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 10 i potrwają ok. 5 godzin, spotykamy się przy głównym wejściu do hali tenisowej OSiR. Zajęcia poprowadzą przedstawiciele Fundacji Sendzimira z Warszawy. Dzień wcześniej, w piątek, w warsztatach wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Zamościa do udziału w warsztatach, a po wprowadzeniu teoretycznym, wspólnego założenia pierwszych ogrodów deszczowych w mieście!

Warsztaty zakładania ogrodów deszczowych to jeden z elementów edukacji ekologicznej jaką prowadzi miasto Zamość w ramach projektu BEACON (Bridging European and Local Climate Action). Projekt umożliwia wymianę doświadczeń związanych z adaptacją i działaniami na rzecz klimatu pomiędzy miastami/gminami w Polsce i europejskimi krajami takimi jak Niemcy, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Portugalia, Grecja.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: prącisławTreść komentarza: kiedy była parada księży w Zamościu? jakoś nie widziałem ich na ulicy manifestujących swoje zboczeniaData dodania komentarza: 20.01.2026, 16:37Źródło komentarza: Dzieci oglądają w sieci pornografię. Polska odpowie za to przed sądemAutor komentarza: prawda was wyzwoliTreść komentarza: mandatu nie wystawili za palenie w "kopciuchu" ? może sami popełnili wykroczenie? może niech się teraz mądrzy wypowiedzą w temacie pieców bezkalsowych? w niemczech piece kaflowe są legalne, po sprawdzeniu przez kominiarza a w Polsce nie są legalne, bo ktoś tak wymyślił.... czy jak wejdzie dyrektywa żeby na powitanie całować się w dupę, to będziecie to robić potulnie jak baranki?? pogonić folksdojczów z Polski!! może ktoś z pompą ciepła powie ile kilowatów dziennie ciągnie taka pompa w takie mrozy jak teraz?Data dodania komentarza: 20.01.2026, 16:30Źródło komentarza: Gm. Radecznica: Zdesperowana 89-latka zadzwoniła pod 112. Policjanci pomogli jej rozpalić w piecuAutor komentarza: oni teżTreść komentarza: Nie wspomniałeś o kościelnych pedofilach w sukienkach.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 15:35Źródło komentarza: Dzieci oglądają w sieci pornografię. Polska odpowie za to przed sądemAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Fotowoltaika też. Mówili w telewizji, nie oglądasz?Data dodania komentarza: 20.01.2026, 12:58Źródło komentarza: Byliśmy blisko blackoutu, cyberprzestępcy chcieli wyłączyć w Polsce prąd. Cyfrowe czołgi już tu sąAutor komentarza: małyTreść komentarza: Kto pozwala dzieciom na nieograniczony dostęp do internetu. Gdzie rodzice??Data dodania komentarza: 20.01.2026, 12:58Źródło komentarza: Dzieci oglądają w sieci pornografię. Polska odpowie za to przed sądemAutor komentarza: prącisławTreść komentarza: pornografię w internecie i kolorowych zboczeńców na ulicy podczas tęczowych parad, jedno jest be a drugie cacyData dodania komentarza: 20.01.2026, 11:21Źródło komentarza: Dzieci oglądają w sieci pornografię. Polska odpowie za to przed sądem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama