Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 02:51
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Artykuły

Reklama
Koronawirus w Polsce. Najwięcej nowych zakażeń na Śląsku
Koronawirus w Polsce. Najwięcej nowych zakażeń na Śląsku
Aż 78 spośród 158 nowych zakażeń w Polsce odnotowano u mieszkańców województwa śląskiego - informuje ministerstwo zdrowia. W najświeższym komunikacie nie ma mowy o woj. lubelskim. 07.05.2020 10:07
Zamość: Migał się przed więzieniem
Zamość: Migał się przed więzieniem
Ma na koncie przestępstwo przeciwko wymiarowi sprawiedliwości. Został za to skazany i miał trafić za kratki, ale nie zamierzał dobrowolnie stawić się do więzienia. Za 34-latkiem z Zamościa wystawiono więc list gończy. Policjanci namierzyli mężczyznę we wtorek, 5 maja. 07.05.2020 09:00
Reklama
Inwestycja Komunalna Roku: Dom Seniora w Bukowej i remizo-świetlica w Nadrzeczu
Inwestycja Komunalna Roku: Dom Seniora w Bukowej i remizo-świetlica w Nadrzeczu
7 października 2019 r. miało miejsce uroczyste otwarcie Domu Seniora w Bukowej oraz ośrodka edukacyjno-muzealnego w Nadrzeczu. To dwie ważne i wyczekiwane inwestycje gminy Biłgoraj, które nominowano w kategorii Inwestycja Komunalna 2019 r. 07.05.2020 08:00
Zamość: Dzieci wracają do przedszkoli. Tylko do czterech
Zamość: Dzieci wracają do przedszkoli. Tylko do czterech
Nie zostaną uruchomione wszystkie, ale tylko cztery z kilkunastu publicznych przedszkoli w Zamościu. Ich otwarcie miasto zaplanowało na poniedziałek, 11 maja. Dzisiaj (7 maja) do godz. 15 rodzice mają czas na wypełnienie formalności. A jak to wygląda w innych miastach powiatowych regionu? 07.05.2020 07:53
Zamość: Wszyscy musimy oszczędzać wodę
Zamość: Wszyscy musimy oszczędzać wodę
Susza daje się we znaki wszystkim. Dlatego Zamość, wzorem innych miast, także będzie oszczędzać wodę. W jaki sposób? 07.05.2020 07:09
Hrubieszów: Piękna budowa
Hrubieszów: Piękna budowa
Wybudowana w 2019 roku siedziba Nadleśnictwa Strzelce uczestniczy w ogólnopolskim konkursie "Modernizacja Roku&Budowa XXI wieku". 07.05.2020 07:00    8
Kiedy susza, to się pali
Kiedy susza, to się pali
Ktoś specjalnie podpalił, ktoś zaprószył ogień. Efekt ten sam – pożar. Mniejszy, większy, mniej lub bardziej groźny. Pożarów ostatnio w powiecie tomaszowskim jest dużo. Zbyt dużo. Najgorszą zmorą są pożary traw. 07.05.2020 06:09
Piłka nożna: Dziesięć lat temu (TYLKO W GAZECIE)
Piłka nożna: Dziesięć lat temu (TYLKO W GAZECIE)
W 2010 r. Spartakus Szarowola świętował aż trzy sukcesy – pierwsze miejsce w III lidze oraz zdobycie okręgowego i wojewódzkiego Pucharu Polski. W tomaszowskich derbach dwa razy przegrał z Tomasovią, która zakończyła trzecioligowe rozgrywki na szóstym miejscu, a o awans do II ligi walczyła bez powodzenia trzy lata później pod wodzą twórcy osiągnięć Spartakusa, trenera Bohdana Bławackiego. W klasie okręgowej najlepsza była Huczwa Tyszowce. 07.05.2020 06:02    1
Przejechał się cudzym autem. Grozi mu więzienie
Przejechał się cudzym autem. Grozi mu więzienie
Zabrał samochód z podwórka bez zgody właściciela, a kilkanaście kilometrów dalej porzucił. Wkrótce 43-latek usłyszy zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu. Za coś takiego grozi nawet do 5 lat więzienia. 07.05.2020 05:18
Koronawirus na Lubelszczyźnie: 379 zakażeń i 220 ozdrowieńców
Koronawirus na Lubelszczyźnie: 379 zakażeń i 220 ozdrowieńców
Każdego dnia w naszym województwie ktoś wygrywa walkę z koronawirusem. Z danych służb wojewody wynika, że spośród 379 osób, u których badaniami potwierdzono SARS-CoV-2 już 220 wyzdrowiało! 06.05.2020 17:42
Trzy rundy w ciągu roku (TYLKO W GAZECIE)
Trzy rundy w ciągu roku (TYLKO W GAZECIE)
Sześćdziesiąt lat temu piłkarze ligi okręgowej i niższych klas rozgrywkowych w ciągu roku musieli rozegrać trzy rundy – cały sezon 1960 i połowę 1960/1961. A to dlatego, że polska piłka nożna ligowa przechodziła z systemu rozgrywek "wiosna-jesień" na "jesień-wiosna". W lidze okręgowej, która była trzecim poziomem rozgrywkowym, po I i II lidze, występowały trzy zespoły z Zamojszczyzny – Technik i Hetman z Zamościa oraz debiutująca na tym szczeblu Łada Biłgoraj. 06.05.2020 15:17
Hrubieszów: Miasto na pomoc szpitalowi
Hrubieszów: Miasto na pomoc szpitalowi
Miasto Hrubieszów przekaże 50 tys. zł zamiast na promocję, na zakup sprzętu medycznego dla miejscowego szpitala. 100 tys. zł dorzucił powiat. Po kilka tysięcy złotych hrubieszowskie gminy na zakup środków ochrony i płynów do dezynfekcji. 06.05.2020 14:41    4
Ulhówek: Extra paczki dla seniorów
Ulhówek: Extra paczki dla seniorów
100 seniorów ma na jakiś czas zakupy z głowy. Wójt i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ulhówku postarali się o paczki żywnościowe dla nich, mimo że ci nie spełniają warunków dochodowych. 06.05.2020 13:02
Miliony na lokalne drogi (TYLKO W GAZECIE)
Miliony na lokalne drogi (TYLKO W GAZECIE)
Ponad 280 mln zł otrzymało województwo lubelskie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na ten rok. Dzięki temu wybudowanych, przebudowanych lub wyremontowanych zostanie ponad 440 km dróg lokalnych. Lwią część wsparcia otrzymają samorządy z naszego regionu. 06.05.2020 11:08
Zamość: Nie dał pijanemu jechać
Zamość: Nie dał pijanemu jechać
Zobaczył jak dwaj mężczyźni chwiejnym krokiem podchodzą do samochodu, wsiadają do niego i chcą ruszyć z miejsca. Nie mógł na to pozwolić. Funkcjonariusz straży granicznej uniemożliwił pijanemu kierowcy i jego kompanowi jazdę. Wezwał policję. 06.05.2020 10:38    2
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Z Treść komentarza: A co by było, gdyby powiedzieli: nie damy! Kto by wyleciał? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 15:28 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Hero Treść komentarza: You glorify the warcrimes of Basaj and say smth about UPA lol. Those who glorifies Basaj warcrimes deserves the revenge of UPA heroes. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 15:16 Źródło komentarza: Historia: Na tropie Stanisława Basaja „Rysia”. Czy zagadka zostanie rozwiązana? Autor komentarza: Z Treść komentarza: I co w tym niebezpiecznego? Jeśli leżał ileś tam lat, to i dalej by sobie spokojnie leżał. A jeśli ktoś niedawno (co bardziej prawdopodobne - pozbył się akurat w tym miejscu kłopotliwego rekwizytu, to tym bardziej jest niegroźny. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:38 Źródło komentarza: Niebezpieczne zdarzenie nad Jeziorem Białym. Nurek natknął się na niewybuch Autor komentarza: Benia Treść komentarza: 1...dają to biorę, proste... czepiacie sie tych co mu płacą bo sam sobie poborów nie dał. Tak czy nie Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:17 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Z Treść komentarza: Skoro jeden lekarz pełni tyle dyżurów w miesiącu, to - tak na chłopski rozum - chyba na oddziałach jest za mało lekarzy. A dlaczego ich brakuje? Czy tylko dlatego, że brak funduszy na rezydentów, czy może brak funduszy na rezydentów wynika z tego, że dzięki temu "starzy" mogą aż tyle zarabiać (tak, tak, nie przeczę, ciężko pracując) na dobrze płatnych dyżurach i praktyce prywatnej? Czy ktoś znający procedury i układy mógłby to naświetlić? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: RENIA Treść komentarza: lekarz który pracuje więcej niż osiem godzin tak jak kierowca prowadzący TIRa powinien być odsuwny od zawodu z ogromną karą pieniężną tu chodzi o zdrowie i życie chorych dzieci kobiet POLAKÓW Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich
Reklama
Reklama
Reklama