Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 00:35
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zamość

Reklama
Lodowisko w Zamościu działa od 6 grudnia.
Zamość: Pod ratuszem czuć już święta. Dekorowanie rozpoczęte, lodowisko otwarte
Rozpoczęło się przystrajanie żywej choinki na Rynku Wielkim w Zamościu. Zajmują się tym uczniowie zamojskich szkół średnich. Zwieńczeniem dekoracji jest 40-metrowa girlanda, która będzie okalać poręcz zamojskiego ratusza. Ruszyło też lodowisko. 07.12.2023 13:10    4
Może w tym magicznym czasie okaże się, że możesz uratować czyjeś życie? Anita czeka na dawcę szpiku.
Zamość/Tomaszów Lub.: Pani Anita szuka dawcy, który uratuje jej życie. Będzie rejestracja potencjalnych dawców
Pochodząca z Tomaszowa Lubelskiego, mieszkanka powiatu zamojskiego Anita Rzeczkowska-Torbińska choruje na rzadki nowotwór krwi. Pilnie szuka dawcy szpiku. 07.12.2023 13:00
Reklama
29-letni zamościanin przed sądem odpowie za jazdę po pijaku na rowerze.
Zamość: Pijany 29-latek rower ukrył w zaspie. Będzie odpowiadał przed sądem
Policjanci z zamojskiej komendy na ul. Sadowej zauważyli rowerzystę, który jechał „wężykiem”. Dodatkowo na widok radiowozu nagle skręcił na pokrytą śniegiem ścieżkę rowerową. Mundurowi ruszyli w tym samym kierunku i odnaleźli go na terenie stadionu. Mężczyzna był pijany, w organizmie miał ponad 1,5 promila. Nie miał już przy sobie roweru, który jak się później okazało porzucił w śniegowej zaspie, w czasie ucieczki przed policjantami. 07.12.2023 09:58
Zespół Wójtowianie występuje na scenie od 30 lat.
Krasnobród: Wójtowianie grają i śpiewają już 30 lat
Było co wspominać… W Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyły się 25 listopada obchody jubileuszu 30-lecia działalności zespołu folklorystycznego Wójtowianie. 06.12.2023 13:00
I Gala Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej odbyła się w Zamościu.
Zamość: I Gala Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej
I Gala Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej odbyła się w Zamościu. Podczas dwudniowych uroczystości nie zabrakło prelekcji, koncertów, filmów oraz wystaw. 06.12.2023 12:57
Uczniowie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernardo Moranda w Zamościu sportretowali 20 seniorów.
Zamość: Uczniowie Plastyka portretowali seniorów. Jak im poszło?
W ramach konkursu na inicjatywę na rzecz społeczności lokalnej, którą ogłosiło Zamojskie Centrum Wolontariatu, uczniowie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernardo Moranda w Zamościu sportretowali 20 seniorów. 06.12.2023 12:49    1
Szpital w Radecznicy powstał w 1950 r. i zatrudnia ponad 350 pracowników. Posiada fachową i doskonale przygotowaną kadrę lekarską i pielęgniarską.
Radecznica: To najlepszy szpital! Niedawno groziła mu fuzja z Abramowicami i Celejowem
Trzy placówki z województwa lubelskiego znalazły się wśród najlepiej zarządzanych szpitali publicznych w kraju. Wśród nich jest Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Radecznicy, któremu nie tak dawno groziła fuzja z Abramowicami i Celejowem. 06.12.2023 06:09    6    1
5 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie 14 autobusów elektrycznych marki MAN zakupionych przez MZK.
Zamość: Prezentacja elektrycznych autobusów. W styczniu wyjadą na miasto [ZDJĘCIA]
Pracują cicho i nie emitują spalin, co ma ogromne znaczenie dla środowiska. Do Zamościa trafiło 14 autobusów o napędzie elektrycznym marki MAN: dziesięć 12-metrowych i cztery 18-metrowe. 5 grudnia odbyła się ich prezentacja. Zakupione pojazdy będą stopniowo wprowadzane do eksploatacji. W styczniu wszystkie będą jeździć po Zamościu. 05.12.2023 14:33    13    2
Starosta powiatu zamojskiego podpisał umowę na dofinansowanie przebudowy dwóch dróg powiatowych.
Starosta podpisał umowę na przebudowę dwóch dróg powiatowych
Starosta powiatu zamojskiego podpisał umowę na dofinansowanie przebudowy dwóch dróg powiatowych. 05.12.2023 14:19
Klub Seniora Legenda i Anna Pawliszak dołączyli do grona laureatów tytułu „Człowiek Roku Gminy Komarów-Osada”.
Gm. Komarów: Klub Seniora Legenda i Anna Pawliszak z tytułami „Człowieka Roku"
Klub Seniora Legenda i Anna Pawliszak dołączyli do grona laureatów tytułu „Człowiek Roku Gminy Komarów-Osada”. 05.12.2023 12:25
Łada 1945 Biłgoraj z przytupem powróciła do IV ligi, z której w fatalnym stylu spadła do klasy okręgowej w 2021 r.
Łada 1945 Biłgoraj z przytupem powróciła do IV ligi
Łada 1945 Biłgoraj z przytupem powróciła do IV ligi, z której w fatalnym stylu spadła do klasy okręgowej w 2021 r. Zaczęła sezon od wyjazdowego zwycięstwa nad drugą w poprzednim sezonie Tomasovią Tomaszów Lubelski. 05.12.2023 11:56
Według zamojskich radnych, znaki poziome na wykonanej z kostki brukowej nawierzchni są niewidoczne.
Niewidoczne oznakowanie poziome ul. Łukasińskiego w Zamościu. Radni apelują do władz
Oznakowanie poziome, czyli linie rozdzielające pas ruchu oraz znajdujące się na przejściach dla pieszych są niewidoczne. Zamojscy radni po raz kolejny apelują do władz miasta, aby jak najszybciej rozwiązać ten problem. Chodzi o ul. Łukasińskiego, która jest obecnie jednym z głównych ciągów komunikacyjnych i turystycznych w mieście. 04.12.2023 21:56    5
W gm. Sitno kierujący audi wjechał pod pociąg.
Gm. Sitno: Kierujący audi wjechał pod pociąg!
25-latek kierując audi na jednym z przejazdów kolejowych w gminie Sitno doprowadził do zderzenia z pociągiem towarowym. Kierującemu samochodem oraz maszyniście na szczęście nic się nie stało. Obaj uczestnicy kolizji byli trzeźwi. 04.12.2023 12:57
Za zimowe utrzymanie dróg w Zamościu odpowiada Zakład Usług Komunalnych.
Zamość: Służby nie nadążały z uprzątnięciem śniegu z ulic i chodników
W Zamościu najgorzej było w sobotę, bo śnieg sypał cały dzień, a służby nie nadążały z jego uprzątnięciem z ulic i chodników. W niedzielę też padało, ale już mniej. 04.12.2023 12:42    4
Do tragicznego w skutkach pożaru domu doszło w nocy 4 grudnia w jednej z miejscowości gminy Zamość.
Gm. Zamość: Śmierć w ogniu. Drugi mężczyzna trafił do szpitala [ZDJĘCIA]
Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tragicznego w skutkach pożaru domu, do którego doszło dzisiejszej nocy (4 grudnia) w jednej z miejscowości gminy Zamość. W pożarze zginął 51-letni mężczyzna, prawdopodobnie właściciel posesji, a jego znajomy w wieku 68 lat trafił do szpitala. 04.12.2023 11:42
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Drań niszczy nasze miasto. Nic się nie dzieje, scena nie była nawet ani razu rozłożona a on się chwali jakie to on inwestycje robi. Dokańcza tylko inwestycje zaczęte przed jego kadencją a osoby które nie mieszkają w tym mieście a tylko widzą jego osiągnięcia na znanym portalu widzą wielkie poczynania. Niestety mieszkańcy nie mają żadnej rozgrywki, miasto się sypie a on osiąga wykonanie budżetu gdzie wszelka promocja miasta ulega w gruzach. Ale rośnie nie turystyka i promocja miasta a jego pycha i brzuch. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 20:11 Źródło komentarza: "Czuje się pan jak Bóg Słońce". Burmistrz Szczebrzeszyna po raz drugi bez wotum zaufania Autor komentarza: donald trup, donald trump Treść komentarza: A czego można oczekiwać od Nawrockiego, "Pamiętajcie, że jestem jednym z was "!!!! ( cyt. do kiboli), dziwne ,że odebrał ten medal zaraz po powrocie z USA, czyżby Trump chciał zrobić przyjemność Putinowi ???? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:51 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Żurek Treść komentarza: Mundurek będzie ale w paski . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:37 Źródło komentarza: Wojna o tablice adresowe w Zadębcach. Dlaczego inwestycja z Funduszu Sołeckiego obrasta kurzem? Autor komentarza: Obserwatorka Treść komentarza: Naprawdę nie umiesz samodzielnie myśleć? To jest problem systemowy. W 2009 dyrektor ze szpitala w Krośnie wprowadził w szpitalu dla personelu (również lekarzy) czytnik wejść i wyjść personelu. Lekarze ! tak się wściekli, że będą kontrolowani kiedy zaczynają i kiedy kończą pracę, że wszyscy napisali wypowiedzenia i postawili warunek, że albo czytnik zniknie, albo oni odchodzą. Dyrektor tej placówki się poddał i odszedł ze szpitala a nowy dyrektor usunął czytnik. Twój pis oczywiście popierał protest lekarzy. Teraz ty zarzucasz Tuskowi, że to wina jego rządów? To głupi jesteś Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:54 Źródło komentarza: Pacjenci mieli być przyjmowani poza kolejką. Sprawa będzie wyjaśniana „do spodu” Autor komentarza: Franz Kafka Treść komentarza: Bo wyraził żal za grzechy, skruchę, podniósł dwa palce i dał słowo harcerza, że więcej już po pijaku nie będzie jeździć. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:42 Źródło komentarza: Trzeszczany: Jaguarem taranował radiowóz. Grozi mu wieloletnie więzienie Autor komentarza: Katastrofa Treść komentarza: Dlaczego Kronika Tygodnia boi się opisać największą aferę POKOmuny mafijną ministerialno- szpitalną to pytanie prowokacyjne odwagi jeśli jesteście NEO czy PALEO dziennikarzami Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:09 Źródło komentarza: Noc Świętojańska w Hrubieszowie. Wianki, ognisko i śpiew nad Huczwą [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama
Reklama