Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 11:13
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Wiadomości

Reklama
Tomaszowscy kryminalni zatrzymali 19- i 20-latka, którzy wielokrotnie dokonywali włamań do maszyn budowlanych z których kradli paliwo. Ich działalność przestępcza sięgała powiatu tomaszowskiego, biłgorajskiego i zamojskiego.
Cała szajka stanie przed sądem
Tomaszów Lub.: Już wiadomo dlaczego z budowy S17 znikało paliwo. 19- i 20-latek zatrzymani [ZDJĘCIA]
Tomaszowscy kryminalni zatrzymali 19- i 20-latka, którzy wielokrotnie dokonywali włamań do maszyn budowlanych, z których kradli paliwo. Robili to na terenie trzech powiatów, w tym na budowie S17. Teraz młodzi panowie, którzy zadarli z prawem, staną przed sądem. 05.06.2026 11:40
Przez 25 lat uczniowie za świadectwo z czerwonym paskiem dostawali lodziarni darmowe lody. Po piśmie Rzecznika Praw Dziecka ta tradycja stanęła pod znakiem zapytania.
Rzeczniczka odpowiada na krytykę
Afera o lody za czerwony pasek. Przez pismo urzędniczki
Przez 25 lat uczniowie za świadectwo z czerwonym paskiem dostawali lodziarni darmowe lody. Po piśmie Rzecznika Praw Dziecka ta tradycja stanęła pod znakiem zapytania. 05.06.2026 11:10
Reklama
Podpisanie umowy o objęcie klasy II Liceum Ogólnokształcącego patronatem przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
UMCS w Lublinie obejmuje patronatem klasę w II LO w Tomaszowie Lubelskim
Nowe możliwości rozwoju, kontakt z nauką akademicką i udział w międzynarodowych projektach otwierają się przed uczniami II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim. 05.06.2026 08:00
Oto przegląd najciekawszych wiadomości, które opublikowaliśmy 4 czerwca 2026 na stronie internetowej Kroniki Tygodnia.
Przegląd wiadomości, 4 czerwca 2026. Zamość, Tomaszów Lubelski, Hrubieszów, Biłgoraj
Szukasz najnowszych informacji z Zamościa, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja i okolic? Oto przegląd najciekawszych wiadomości, które opublikowaliśmy 4 czerwca 2026 na stronie internetowej Kroniki Tygodnia. Dzisiaj polecamy między innymi artykuł „Historyczny dzwon odkryty podczas budowy drogi w Hostynnem. Może to ślad po cerkwi”. 04.06.2026 21:30
Autobusy „Autonaprawy” codziennie przecinały ulice Zamościa, dowoziły mieszkańców do pracy, szkół i domów, a ich charakterystyczne kursy stały się częścią rytmu życia regionu.
Historia
Legendarna „Autonaprawa”. Przez 7 dekad była elementem krajobrazu Zamojszczyzny
Przez niemal siedem dekad była jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów krajobrazu komunikacyjnego Zamojszczyzny. Autobusy „Autonaprawy” codziennie przecinały ulice Zamościa, dowoziły mieszkańców do pracy, szkół i domów, a ich charakterystyczne kursy stały się częścią rytmu życia regionu. Dziś po spółdzielni pozostały już tylko wspomnienia, archiwalia i pamięć pasażerów. 04.06.2026 16:00    3
XX Jubileuszowa Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 6 czerwca, pod hasłem: „Ze Świętym Antonim wielbimy Boga za dar pielgrzymowania do Uhnowa”.
Jubileuszowa pielgrzymka z Dynisk do Uhnowa. W tym roku po raz 20.
Po raz dwudziesty pielgrzymi z Polski i Ukrainy wyruszą szlakiem prowadzącym z Dynisk do Uhnowa. XX Jubileuszowa Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 6 czerwca, pod hasłem: „Ze Świętym Antonim wielbimy Boga za dar pielgrzymowania do Uhnowa”. 04.06.2026 14:00
Wiktoria Głuszczak z klubowym szkoleniowcem Andrzejem Strzałką. Fot. LKS Znicz Biłgoraj (Facebook)
Podnoszenie ciężarów: Srebrny medal Wiktorii Głuszczak na mistrzostwach Polski U23
Wiktoria Głuszczak zdobyła srebro Mistrzostw Polski U23 w Ciechanowie. 04.06.2026 14:00
Bartosz Kitliński nieźle pobiegł w piątek, w 8. Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, a wybornie spisał się dwa dni później w mityngu Goldenes Oval 2026 w Dreźnie.
Lekkoatletyka: Wnuk trenera Marka Kitlińskiego zachwycił w Dreźnie
Wnuk trenera Marka Kitlińskiego z Hrubieszowa, Bartosz Kitliński nieźle pobiegł w piątek, w 8. Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, a wybornie spisał się dwa dni później w mityngu Goldenes Oval 2026 w Dreźnie. 04.06.2026 13:09
Niezwykłego odkrycia dokonano w miejscowości Hostynne w gminie Werbkowice. Podczas prac związanych z budową drogi gminnej robotnicy natrafili na zabytkowy dzwon cerkiewny lub kościelny.
Gmina Werbkowice
Historyczny dzwon odkryty podczas budowy drogi w Hostynnem. Może to ślad po cerkwi
Niezwykłego odkrycia dokonano w miejscowości Hostynne w gminie Werbkowice. Podczas prac związanych z budową drogi gminnej robotnicy natrafili na zabytkowy dzwon cerkiewny lub kościelny. Znalezisko może mieć związek z dawną cerkwią istniejącą niegdyś w tej miejscowości. 04.06.2026 13:00
Do placówki w Hrubieszowie trafiły już m.in. aparaty USG, łóżka i wyposażenie sal chorych, sprzęt komputerowy, wózki kuchenne oraz urządzenia do utrzymania czystości.
Zastrzyk gotówki dla szpitala w Hrubieszowie. Będzie nowy sprzęt i więcej łóżek
Nowy sprzęt, więcej łóżek i lepsze warunki dla pacjentów – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie realizuje projekt rozwoju opieki długoterminowej współfinansowany z pieniędzy Krajowego Planu Odbudowy. Placówka poinformowała 26 maja, że rozpoczęła już odbiory wyposażenia i sprzętu medycznego dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. 04.06.2026 11:06
„Ludzie i parowozy. Z historii kolei na Zamojszczyźnie” – to tytuł wystawy przygotowanej przez Muzeum Fotografii w Zamościu.
Zamość: Ludzie i parowozy. Zobacz unikalne zdjęcia
„Ludzie i parowozy. Z historii kolei na Zamojszczyźnie” – to tytuł wystawy przygotowanej przez Muzeum Fotografii w Zamościu. Opowiada ona nie tylko o maszynach, ale także o ludziach kolei. Zdjęcia można oglądać w dwóch miejscach: na zamojskich podcieniach w sieni kamienicy przy ul. Staszica 19 oraz w dawnej poczekalni dworca kolejowego przy ul. Szczebrzeskiej 11 (bar Peron). 04.06.2026 10:54    1
Radny Rady Miejskiej w Szczebrzeszynie Stanisław K. został prawomocnie skazany na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. 20 maja Sąd Okręgowy w Zamościu utrzymał w mocy wyrok sąd pierwszej instancji.
Był jednym z oskarżonych w głośnej sprawie
Szczebrzeszyn: Radny skazany, mandat wygaszony. Odbędą się wybory uzupełniające
Radny Rady Miejskiej w Szczebrzeszynie Stanisław K. został prawomocnie skazany na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego, dlatego Komisarz Wyborczy w Zamościu I wydał 27 maja obwieszczenie w sprawie wygaśnięcia jego mandatu. W gminie Szczebrzeszyn odbędą się wybory uzupełniające. 04.06.2026 09:00
Na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu odbyła się XVI edycja Dnia Motoryzacji
Pod patronatem "Kroniki Tygodnia"
Zamość: Motoryzacyjne święto w „Mechaniku”
Miłośnicy czterech i dwóch kółek nie mogli narzekać na brak atrakcji. Na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu odbyła się XVI edycja Dnia Motoryzacji – wydarzenia, które na stałe wpisało się już w kalendarz lokalnych imprez. 04.06.2026 08:00
– Wójt zrobił ze mnie słupa. Ja bym nie dopuściła, żeby mieć jakiś dług – mówi Agnieszka Gajda, sołtys i radna z Korczmina, która w sądzie udowodniła, że były wójt Ulhówka podrobił podpis.
Koniec wieloletniej batalii sądowej
Były wójt Ulhówka skazany za fałszerstwo. Sołtyska i radna z Korczmina odetchnęła z ulgą
Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim uznał byłego wójta gminy Ulhówek za winnego podrobienia faktury, która miała uczynić z sołtyski Korczmina „słupa” w prywatnych rozgrywkach finansowych. Po 10 latach od zdarzenia i kilku latach procesu sołtys, a obecnie także radna, Agnieszka Gajda, odetchnęła z ulgą. 04.06.2026 07:00
Oto przegląd najciekawszych wiadomości, które opublikowaliśmy 3 czerwca 2026 na stronie internetowej Kroniki Tygodnia.
Przegląd wiadomości, 3 czerwca 2026. Zamość, Tomaszów Lubelski, Hrubieszów, Biłgoraj
Szukasz najnowszych informacji z Zamościa, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja i okolic? Oto przegląd najciekawszych wiadomości, które opublikowaliśmy 3 czerwca 2026 na stronie internetowej Kroniki Tygodnia. Dzisiaj polecamy między innymi artykuł „Nauka, technologia i inspiracja – uczniowie z Chełma poznają przemysł przyszłości”. 03.06.2026 21:00
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja Treść komentarza: Słuchajcie barany Czy wy nie widzicie że to reżim Tuska niszczy Polskę?Wypisujecie takie idiotyzmy że szok Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:07 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Z Treść komentarza: Szpital to nie biuro, ani fabryka gwoździ, a praca lekarza to nie jest taka zwykła praca, tylko rodzaj służby. Tak, tak, przecież to Służba Zdrowia. A tam, gdzie jest służba, 24-godzinne dyżury to normalna rzecz. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 19:35 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Emerytka . Treść komentarza: Taka jest prawda bo widze to na codzien w mojej rodzinie ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:38 Źródło komentarza: Debata w SP7 w Zamościu: czy szkoła bez telefonów jest możliwa? Autor komentarza: Miejscowy 48L. Treść komentarza: PiSuaru patologia reka ,reke myje nie dadza sie sprzedac . Jak takie dranstwo moze tyle zarabiać ! Wytłumaczenie bezszczelne patologi bo brakuje lekarzy ! Cała mafia oszustow w tych stronach pozostała i sie panoszą na wysokich stanowiskach . Wstyd i hanba ludzi bez ambicji na ścianie wschodniej skad pochodze i nie da sie na to patrzec ze narod ich tutaj jeszcze popiera . Zrobiono im pranie mozgu i zachowuja sie jak sekta . Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:33 Źródło komentarza: Zarząd Powiatu nie przyjął rezygnacji dyrektora szpitala w Tomaszowie. Cenią jego pracę Autor komentarza: Ocena . Treść komentarza: Truteń patologi 8- letniej mafii jaka pastwiła sie oszustwami na niespotykana skale szukaja oszczerstw aby tylko wygrac wybory , gdyż brakuje im wypasionego koryta i powrotu oszustow z zagranicy . A czlowiek z tv . Zero to blazen propagandy pisowskiej jak Republika i w Polsce 24 pod dyktatura czlowieka z Żoliborza . Hipokryto hańby ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:06 Źródło komentarza: „Tam giną ludzie, bo ktoś się uczy”. Szokujące słowa byłego ordynatora szpitala w Warszawie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Brak słów na obecne zarządzanie ...nic się nie da bo to bo tamto a kasa na stołki leci a co mają powiedzieć mieszkańcy którzy nie mają tu pracy??? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:35 Źródło komentarza: Zamość: TBS w ogniu krytyki. Przez impas w budownictwie radni rozważają likwidację spółki
Reklama
Reklama
Reklama