Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 28 kwietnia 2026 12:31
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

"Operacja Hrubieszów" na Ukrainie

Na Ukrainie jest realizowany film "Operacja Hrubieszów" o wspólnej akcji żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego i bojowników UPA.
"Operacja Hrubieszów" na Ukrainie

Jedną z kluczowych scen tego filmu będzie wspólny atak żołnierzy WiN i strzelców UPA na siedzibę bezpieki i sowiecki garnizon w Hrubieszowie. Twórcy filmu usiłują dowieść, że żołnierzy AK i bojowników UPA wiązało prawdziwe braterstwo broni. W październiku tego roku film trafi na ekrany kin na Ukrainie.

Co o filmie "Operacja Hrubieszów" mówią jego ukraińscy twórcy, przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

obywatel 10.01.2018 23:14
POSEL SLAWOMIR ZAWISLAK NA PEWNO ZAPROTESTUJE. WIERZYMY W PANA BO PAN ZAWSZE BRONI PRAWDY. POTRZEBNA JEST KONFERENCJA I LIST PROTESTACYJNY.

Dur 25.01.2018 12:25
Jasne on nic nie robi tylko ludziom pomaga...

miks 10.01.2018 19:19
To nie było żadne braterstwo broni tylko zawieszenie broni na czas przeprowadzenia akcji . Jak wiemy z historii akcja ta była przeprowadzona dość nieudolnie do tego stopnia że nie ma czym się chwalić i nigdy więcej nie powtórzono takich działań . Nie wiem jak z epizodu chcą nakręcić film ?

jp3 10.01.2018 17:01
nie było żadnych bojowników... to byli bANDYCI z upa

kresowy lechita 10.01.2018 15:28
To ci sami towarzysze broni co wymordowali Tarnoszyn ! Bojownicy z upa czy mordercy?! Nie wiem jak Polacy mogli pójść na ten układ ? Hańba i wstyd dla polskiego podziemia!

oun 25.07.2018 22:39
Ci sami co mordowali polaków od 39 wspólnie z niemcami hahaha. Teraz są bohaterami.

kresowiak 10.01.2018 14:15
UKRAINIEC NIGDY NIE JEST MOIM BRATEM !!!! p.s dlaczego nic nie powstaje podobnego/zwiaza ego z wegierskim narodem ? chcecie na sile zrobic pojednanie, ktorego nigdy nie bylo - nie ma - i nie bedzie. Ludzie myslecie samodzielnie, a nie to co kaze Wam brukowiec czy inna propagadna medialna.

jj 10.01.2018 13:49
Tylko,że dowódca WiN odesłał przed akcją żołnierzy z kresów wschodnich bo wiedział ,że nie odpuszcza upowcom i wyślą ich do krainy wiecznych łowów w

Coś wam sie w głowach poprzewracało. 09.01.2018 22:23
"Za pierwszą masową zbrodnię na polskiej ludności Wołynia uznaje się napad UPA we wsi Parośla I w powiacie sarneńskim. Do zbrodni doszło 9 lutego 1943 roku, a w jej wyniku śmierć poniosło ok. 150 Polaków. Mordu dokonał oddział (sotnia) UPA pod rozkazami Hryhorija Perehijniaka "Dowbeszki-Korobki". "

jasiek 09.01.2018 12:48
Odwracanie historii coś w rodzaju polskie obozy zagłady

Reklama
Dom z 7 oddzielnymi apartamentami wysokiej klasy Cena: 2600000 PLNGotowy biznes inwestycyjny w sercu Roztocza – KrasnobródCena - 2 600 000 zł brutto (w tym 23% Vat)Na sprzedaż dochodowa nieruchomość położona w atrakcyjnej turystycznie miejscowości Krasnobród, w regionie Roztocze. To idealna propozycja dla inwestora szukającego gotowego biznesu pod wynajem krótkoterminowy.Najważniejsze atuty nieruchomości:dom w konstrukcji szkieletowej, wybudowany przez właściciela – specjalistę w tej dziedziniewykonanie w wysokim standardzie, z dbałością o detale i trwałośćbudynek zaprojektowany od początku jako obiekt pod wynajem (odkurzacz centralny, oddzielna pralnia)7 niezależnych apartamentów o zróżnicowanej powierzchnikażdy apartament wyposażony w aneks kuchenny i prywatną łazienkęsprzedaż obejmuje pełne, wysokiej klasy wyposażenienieruchomość gotowa do generowania dochodu od pierwszego dniaUdogodnienia dla gości:przestronna, zadbana działkaaltana wypoczynkowaboisko do siatkówkistoły i ławki zewnętrzneklimatyczny leśny zakątekhamaki i strefy relaksuDodatkowy potencjał inwestycyjny:możliwość dokupienia ok. 20 arów działki budowlanejopcja rozbudowy (np. dodatkowe domki pod wynajem) lub powiększenia części rekreacyjnejInformacje formalne:sprzedaż jako gotowy biznesfaktura VAT 23%To nieruchomość, która łączy świetną lokalizację, przemyślany projekt i realny potencjał dochodowy — idealna inwestycja w rozwijającym się regionie turystycznym.Działka i budynek posiadają wszystkie media.Zainteresowany? Zapraszam na prezentację, w trakcie której można zobaczyć potencjałnieruchomości.Bezpłatnie pomagamy w formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu na zakupnieruchomości.Nasz doradca kredytowy bezpłatnie sprawdzi Twoją zdolność kredytową i przedstawi najlepszeoferty z ponad 10 banków.Posiadasz podobną nieruchomość? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji – odpowiemy na pytaniadotyczące ceny, procesu sprzedaży oraz możliwości poprawy atrakcyjności oferty.Oferujemy również:• Pośrednictwo w kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości• Pomoc w sprzedaży nieruchomości o skomplikowanej sytuacji prawnej• Rzetelne oceny wartości nieruchomości• Uzyskanie świadectwa energetycznegoNie zwlekaj – zadzwoń już dziś!Paweł WyszyńskiDoradca ds. nieruchomościtel. 781 812 827e-mail: [email protected]ółnoc Nieruchomości ZamośćData dodania ogłoszenia: 24.04.2026Dom z 7 oddzielnymi apartamentami wysokiej klasy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MichałTreść komentarza: I gęby pijanych kierowców tu na portalu. Aby każdy z sasiadów wiedział, że dany delikwent jeździ po alko.Data dodania komentarza: 28.04.2026, 07:30Źródło komentarza: Polacy chcą jawnej listy kierowców z sądowym zakazem jazdyAutor komentarza: OoTreść komentarza: Elegancko,👍👍👍Data dodania komentarza: 28.04.2026, 07:11Źródło komentarza: Gm. Nielisz: Kierownik posterunku po służbie też czuwał. Pijana kierująca zatrzymanaAutor komentarza: sdsadTreść komentarza: Zapraszamy Z SYNEM.Data dodania komentarza: 28.04.2026, 00:18Źródło komentarza: Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA]Autor komentarza: WNUCZEKTreść komentarza: Babciu emerytko nie obrażaj innych grozi za to wysoka kara grzywny a nawet więzieniemData dodania komentarza: 27.04.2026, 18:03Źródło komentarza: Był jak anioł dla zwierząt, chorych i nękanych. Poseł Łukasz Litewka zginął w wypadkuAutor komentarza: blejkTreść komentarza: Przez ten płyn Lugola jest duzo chorych na Hashimoto, nadczynność tarczycy czy niedoczynność ,bo faktycznie już było po ptokach i ten płyn tylko nam zaszkodził.Data dodania komentarza: 27.04.2026, 14:00Źródło komentarza: 40 lat po Czarnobylu. Pamięć czy produkt popkultury?Autor komentarza: Joanna SawaTreść komentarza: 9 maja w godzinach 11.00-14.00 w Lublinie oraz w 14 dużych miastach Polski odbędzie się protest, na którym zostanie podjęty temat z tego artykułu. To bardzo chwalebna inicjatywa, po której widać, że ludzie nie tylko litują się nad słabszymi i zależnymi od siebie istotami, ale też myślą, co zrobić by płacone przez nich podatki byly wydatkowane w przemyślany sposób, czyli na zapobieganie bezdomności, a nie utrzymywanie bezdomnych zwierząt w schroniskach. Będę na proteście i zachęcam wszystkich do udziału.Data dodania komentarza: 27.04.2026, 11:59Źródło komentarza: System opieki nad bezdomnymi zwierzętami? Drogi i nieskuteczny
Reklama
Reklama
Reklama