Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 14:33
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Piłka nożna

Iskra Koniuchy wciąż rozpala. Byli piłkarze tego LZS świętowali 40. rocznicę powstania klubu

Założona w 1986 r. Iskra Koniuchy miała swoje jubileuszowe święto w niedzielę na boisku i terenie byłej Szkoły Podstawowej w Koniuchach (gm. Miączyn). Byli piłkarze tego LZS słusznie wyszli z założenia, że „choć Iskra Koniuchy od dawna nie występuje już na piłkarskich boiskach, to w pamięci wielu mieszkańców wciąż zajmuje wyjątkowe miejsce”.
Zespoły oldbojów Iskry Koniuchy i Hetmana Zamość na wspólnej fotografii.
Zespoły oldbojów Iskry Koniuchy i Hetmana Zamość na wspólnej fotografii.

Autor: Kamil Gac

Z okazji 40. rocznicy powstania klubu piłkarskiego w Koniuchach, lokalne środowisko zorganizowało okolicznościową imprezę, której głównym punktem był mecz oldbojów tamtejszej Iskry i Hetmana Zamość. Goście z Zamościa wygrali 11:4 (6:2), a najskuteczniejszym uczestnikiem tych towarzyskich zawodów był Mariusz Kycko z ekipy oldbojów Hetmana – obecnie trener Andorii Mircze.

Zespoły grały w składach: Iskra – Piotr Biernacki, Adam Cencelewicz, Andrzej Dworak, Andrzej Hulanicki, Piotr Jabłoński, Krzysztof Krawczyk, Artur Kulesza, Piotr Lawenda, Piotr Madyniak, Piotr Nowak, Lucjan Płotnikiewicz, Waldemar Rafalski, Tomasz Różniatowski, Marcin Sobczak, Józef Tytoń, Czesław Wasilewicz, Mateusz Wasilewicz, Tomasz Wasilewicz, Ireneusz Wąsowicz, Piotr Welcz, Adam Załoga, Jacek Załoga i Mariusz Załoga; Hetman – Tomasz Goździuk, Andrzej Kozłowski, Robert Kulik, Mariusz Kycko, Piotr Lipczyński, Kazimierz Okoń, Mariusz Pliżga, Andrzej Rycak, Wojciech Rycak, Krzysztof Rysak, Piotr Trześniewski.

CZYTAJ TEŻ: Lekkoatletyka: Dominik Kopeć w wybornej formie

Obowiązki kierownika Iskry pełnił Adam Cencelewicz, kierownikiem Hetmana był Mariusz Bogdanowicz. Zamojscy oldboje zagrali pod wodzą trenera Wiesława Wieczerzaka.

Razem z byłymi piłkarzami Iskry świętowały miłe panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Koniuchach. Jubileuszowej imprezie towarzyszył festyn. Organizatorzy zaprezentowali ciągnik z przyczepą, który dla piłkarzy Iskry był pierwszym środkiem transportu na mecze. Przybyli mogli też obejrzeć liczne trofea, wywalczone na boiskach Zamojszczyzny.

Największym osiągnięciem Iskry Koniuchy był awans w 2003 r. na jeden sezon do klasy okręgowej. Grającym trenerem zespołu był wówczas Piotr Welcz – obecnie dyrektor zamojskiego Hetmana.

CZYTAJ: Avia Świdnik trzeci raz z rzędu zdobywa Puchar Polski. Hetman bez szans w Zamościu

Pierwszy mecz w „okręgówce” Iskra rozegrała 10 sierpnia 2003 r. (niedziela). Tego dnia przegrała na własnym boisku z Hetmanem II Zamość 1:2 (1:0). Bramkę dla Iskry zdobył Welcz (w 18 minucie z rzutu karnego, faulowany był wykonawca „jedenastki”), dwa trafienia dla gości zaliczył Piotr Kapłon (w 56 i 72 minucie). W tym pamiętnym meczu Iskra grała w składzie: Robert Suchodolski – Tomasz Wasilewicz, Mariusz Załoga, Waldemar Rafalski, Tomasz Różniatowski, Radosław Wasilewicz (68 Piotr Siostrzankowski) – Marcin Sobczak, Piotr Kot, Tomasz Kot (46 Sławomir Sobczak), Paweł Tor – Piotr Welcz. W Hetmanie II zagrał Kycko – wspomniany wcześniej najlepszy strzelec jubileuszowego meczu oldbojów. Spotkanie sędziował Roman Pupiec – były piłkarz Roztocza Szczebrzeszyn, a obecnie prezes tego klubu.

Trzy dni później Iskra odniosła jedyne w sezonie zwycięstwo. Sensacyjnie pokonała na wyjeździe Kryształ Werbkowice 3:1 (0:1). Dwie bramki zdobył Welcz. W 2004 r. po spadku z klasy okręgowej Iskra nie przystąpiła do rozgrywek w klasie A i do dziś nie została reaktywowana.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Benia Treść komentarza: 1...dają to biorę, proste... czepiacie sie tych co mu płacą bo sam sobie poborów nie dał. Tak czy nie Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:17 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Z Treść komentarza: Skoro jeden lekarz pełni tyle dyżurów w miesiącu, to - tak na chłopski rozum - chyba na oddziałach jest za mało lekarzy. A dlaczego ich brakuje? Czy tylko dlatego, że brak funduszy na rezydentów, czy może brak funduszy na rezydentów wynika z tego, że dzięki temu "starzy" mogą aż tyle zarabiać (tak, tak, nie przeczę, ciężko pracując) na dobrze płatnych dyżurach i praktyce prywatnej? Czy ktoś znający procedury i układy mógłby to naświetlić? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: RENIA Treść komentarza: lekarz który pracuje więcej niż osiem godzin tak jak kierowca prowadzący TIRa powinien być odsuwny od zawodu z ogromną karą pieniężną tu chodzi o zdrowie i życie chorych dzieci kobiet POLAKÓW Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: grodzki tomaszek Treść komentarza: Biedaczek zarobiony !!! 864,6 tys za dyrektorowanie , czyli puszczanie baków ! Bo jak można nazwać pracę dyrektora jak w tym czasie wykonuje się obowiązki lekarza na oddziale i się leczy pacjentów ?! Ludzie pracują za 4,8 tyś. czyli 3,5 tyś, neto ( na łapę ) ale tacy to nie kradną !!! O kopertach coś wspomniał ???! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:02 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Zdzisław Treść komentarza: Pokazać gębę na portalu aby zawstydzić. Niech sąsiedzi wiedzą jaką mają pijaczyne za sasiadke. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:38 Źródło komentarza: Wypadek w Łabuńkach Pierwszych. Ford zderzył się z motorowerem, 58-latek w szpitalu Autor komentarza: L11A Treść komentarza: Szacunek Panie Prezydencie Nawrocki. My we własnym kraju nie musimy przyjmować za dobra monetę pielęgnowania etosu banderowskiej formacji której pokłosiem jest nieprzyjazna decyzja Pana Zełenskiego. Uznanie za normalne i moralne nazwanie jednostki "im. bohaterów UPA" byłoby ostatecznym sponiewieraniem pamięci tych niewinnych, bezbronnych ofiar tej formacji. Nazywając bohaterami mordujących w okrutny sposób bez żadnych skrupułów swoich polskich sąsiadów (w tym wiele kobiet i niewinnych dzieciątek) , władze Ukrainy po części same uzasadniają narrację Rosji (bezsprzecznie agresora) o przyczynach własnej agresji. Wieczna pamięć polskich ofiar UPA. Młodzi nieście ten przekaz pamięci, bo są to jedne z najbardziej tragicznych i traumatycznych kart naszej historii. Sam w momencie rosyjskiej agresji czym mogłem pomagałem Ukraińcom (i tego nie żałuję), którzy się tutaj pojawili w tym dzieciom ewakuowanym z domów dziecka na Ukrainie, ale dla mnie była to najzwyczajniejsza humanitarna, ludzka potrzeba. Szanując innych nie zapominajcie o szacunku do własnego narodu i kraju. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:48 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców"
Reklama
Reklama
Reklama