Z okazji 40. rocznicy powstania klubu piłkarskiego w Koniuchach, lokalne środowisko zorganizowało okolicznościową imprezę, której głównym punktem był mecz oldbojów tamtejszej Iskry i Hetmana Zamość. Goście z Zamościa wygrali 11:4 (6:2), a najskuteczniejszym uczestnikiem tych towarzyskich zawodów był Mariusz Kycko z ekipy oldbojów Hetmana – obecnie trener Andorii Mircze.
Zespoły grały w składach: Iskra – Piotr Biernacki, Adam Cencelewicz, Andrzej Dworak, Andrzej Hulanicki, Piotr Jabłoński, Krzysztof Krawczyk, Artur Kulesza, Piotr Lawenda, Piotr Madyniak, Piotr Nowak, Lucjan Płotnikiewicz, Waldemar Rafalski, Tomasz Różniatowski, Marcin Sobczak, Józef Tytoń, Czesław Wasilewicz, Mateusz Wasilewicz, Tomasz Wasilewicz, Ireneusz Wąsowicz, Piotr Welcz, Adam Załoga, Jacek Załoga i Mariusz Załoga; Hetman – Tomasz Goździuk, Andrzej Kozłowski, Robert Kulik, Mariusz Kycko, Piotr Lipczyński, Kazimierz Okoń, Mariusz Pliżga, Andrzej Rycak, Wojciech Rycak, Krzysztof Rysak, Piotr Trześniewski.
CZYTAJ TEŻ: Lekkoatletyka: Dominik Kopeć w wybornej formie
Obowiązki kierownika Iskry pełnił Adam Cencelewicz, kierownikiem Hetmana był Mariusz Bogdanowicz. Zamojscy oldboje zagrali pod wodzą trenera Wiesława Wieczerzaka.
Razem z byłymi piłkarzami Iskry świętowały miłe panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Koniuchach. Jubileuszowej imprezie towarzyszył festyn. Organizatorzy zaprezentowali ciągnik z przyczepą, który dla piłkarzy Iskry był pierwszym środkiem transportu na mecze. Przybyli mogli też obejrzeć liczne trofea, wywalczone na boiskach Zamojszczyzny.
Największym osiągnięciem Iskry Koniuchy był awans w 2003 r. na jeden sezon do klasy okręgowej. Grającym trenerem zespołu był wówczas Piotr Welcz – obecnie dyrektor zamojskiego Hetmana.
CZYTAJ: Avia Świdnik trzeci raz z rzędu zdobywa Puchar Polski. Hetman bez szans w Zamościu
Pierwszy mecz w „okręgówce” Iskra rozegrała 10 sierpnia 2003 r. (niedziela). Tego dnia przegrała na własnym boisku z Hetmanem II Zamość 1:2 (1:0). Bramkę dla Iskry zdobył Welcz (w 18 minucie z rzutu karnego, faulowany był wykonawca „jedenastki”), dwa trafienia dla gości zaliczył Piotr Kapłon (w 56 i 72 minucie). W tym pamiętnym meczu Iskra grała w składzie: Robert Suchodolski – Tomasz Wasilewicz, Mariusz Załoga, Waldemar Rafalski, Tomasz Różniatowski, Radosław Wasilewicz (68 Piotr Siostrzankowski) – Marcin Sobczak, Piotr Kot, Tomasz Kot (46 Sławomir Sobczak), Paweł Tor – Piotr Welcz. W Hetmanie II zagrał Kycko – wspomniany wcześniej najlepszy strzelec jubileuszowego meczu oldbojów. Spotkanie sędziował Roman Pupiec – były piłkarz Roztocza Szczebrzeszyn, a obecnie prezes tego klubu.
Trzy dni później Iskra odniosła jedyne w sezonie zwycięstwo. Sensacyjnie pokonała na wyjeździe Kryształ Werbkowice 3:1 (0:1). Dwie bramki zdobył Welcz. W 2004 r. po spadku z klasy okręgowej Iskra nie przystąpiła do rozgrywek w klasie A i do dziś nie została reaktywowana.


Napisz komentarz
Komentarze