Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych odbyły się 14 czerwca w Lubyczy Królewskiej. Organizatorami wydarzenia byli Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim, Oddział Powiatowy Związku OSP RP, Powiat Tomaszowski oraz miasto Lubycza Królewska.
W zawodach wystartowało sześć drużyn dziewcząt oraz dziewiętnaście drużyn chłopców. Rywalizacja obejmowała dwie konkurencje: rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy 400 metrów z przeszkodami.
CZYTAJ TEŻ: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców"
Najlepsze drużyny dziewcząt
W kategorii dziewcząt zwyciężyła MDP OSP Lubycza Królewska. Drugie miejsce zajęła MDP OSP Tarnoszyn, a trzecie MDP OSP Łaszczów.
W zawodach uczestniczyły także drużyny z OSP Nabróż, OSP Tyszowce i OSP Ulhówek.
Najlepsze drużyny chłopców
Wśród chłopców najlepsi okazali się reprezentanci MDP OSP Łaszczów. Drugie miejsce wywalczyła drużyna MDP OSP Wożuczyn, a na trzecim stopniu podium stanęła MDP OSP Tarnoszyn.
Kolejne miejsca zajęły drużyny z Majdanu Sopockiego, Szlatyna, Lubyczy Królewskiej, Majdanu Górnego, Tyszowiec, Grodysławic, Łuszczacza, Zimna, Tomaszowa Lubelskiego (dwie drużyny), Jarczowa, Tarnawatki, Gródka, Szarowoli, Ulhówka i Jezierni.
Puchary, medale i dyplomy dla najlepszych
Najlepsze zespoły zostały uhonorowane pucharami, medalami oraz dyplomami.
Zawody były nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale także sprawdzianem umiejętności młodych strażaków i elementem przygotowań do kolejnych etapów współzawodnictwa.
![Młodzi strażacy rywalizowali w Lubyczy Królewskiej. Znamy najlepsze drużyny powiatu [ZDJĘCIA] Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych odbyły się w tym roku w Lubyczy Królewskiej.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/xl-mlodzi-strazacy-rywalizowali-w-lubyczy-krolewskiej-znamy-najlepsze-druzyny-powiatu-zdjecia-1782131410.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze