Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 12:47
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Opalasz się na własnym balkonie? Za to możesz słono zapłacić

Własny balkon nie zawsze chroni przed mandatem. Za opalanie się w nieodpowiedni sposób można nieźle dostać po kieszeni. Sprawdź, kiedy grozi ci kara.
Własny balkon nie zawsze chroni przed mandatem. Za opalanie się w nieodpowiedni sposób można nieźle dostać po kieszeni. Sprawdź, kiedy grozi ci kara.
Własny balkon nie zawsze chroni przed mandatem. Za opalanie się w nieodpowiedni sposób można nieźle dostać po kieszeni. Sprawdź, kiedy grozi ci kara.

Autor: Canva

W pewnych sytuacjach za opalanie się na balkonie można dostać nawet 1500 zł mandatu. Nie chodzi jednak o samo opalanie, ale o sposób, w jaki się to robi. Dobrze to wiedzieć już na początku lata. 

Nie wszystko ci wolno na twoim balkonie

Polskie prawo nie zabrania opalania się na własnym balkonie w stroju kąpielowym. Problem pojawia się wtedy, gdy zachowanie może zostać uznane za tzw. nieobyczajny wybryk. Co to znaczy?

Dotyczy to przede wszystkim opalania się nago, topless w miejscu widocznym dla sąsiadów lub przechodniów albo w sposób, który wywołuje publiczne zgorszenie. 

PRZECZYTAJ TEŻ: Zamość: Radni alarmują: „Znikające pasy” i przejście wymagające „zeza rozbieżnego”

Podstawą jest – przypomina Interia Biznes – art. 140 Kodeksu wykroczeń, zgodnie z którym osoba dopuszczająca się publicznie nieobyczajnego wybryku podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 zł albo nagany.

Policja nie zawsze musi sięgać po karę finansową. Może także poprzestać na pouczeniu albo skierować sprawę do sądu. Ocena zależy m.in. od stopnia widoczności balkonu, zachowania osoby opalającej się i reakcji otoczenia.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: moja rada Treść komentarza: tylko zacytuje co niedawno powiedział były premier Miler Wole byc ruską onucą niz banderowskim pampersem Do takich i jak ZMC JanekDamian Emeryt i podobni do których nie dociera jak wielkim zagrożeniem jest banderowska Ukraina Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:53 Źródło komentarza: Strzały, śledztwo i zatrzymanie. Kulisy akcji służb po zabójstwie Rosjanina Autor komentarza: uspokójcie się Treść komentarza: Masz rację, pamiętajmy też o Burym, o Łupaszko ale " NIE ROZPAMIĘTUJMY!!!!!! bo to nikomu nie służy, chyba ,że "brunatnym". Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:28 Źródło komentarza: Zamość: Modlili się za pomordowanych na Wołyniu Autor komentarza: Totalna Treść komentarza: Komuna wiecznie żywa jak widać z wpisów Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:04 Źródło komentarza: Wrzucisz butelkę, a pieniądze pojawią się na karcie. Rewolucja w systemie kaucyjnym Autor komentarza: Haha Treść komentarza: Pytanie retoryczne jaki starosta mieszka w Prechoryłym hahaaaaaaaaaaa Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:02 Źródło komentarza: Prawie 2 mln zł dla gminy Mircze na przebudowę drogi w Prehoryłem Autor komentarza: asdd Treść komentarza: Likwidacja świateł na skutek budowy w wielu wypadkach niepotrzebnych i bardzo kosztownych rond to ogromny błąd. W zasadzie, kto ma pierwszeństwo na rondzie - i tutaj robi się ciekawie i absurdalnie. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 23:52 Źródło komentarza: Zamość: Radni alarmują: „Znikające pasy” i przejście wymagające „zeza rozbieżnego” Autor komentarza: JAN Treść komentarza: Takich mankamentów w Zamościu jest ogrom np. przejście na ul Ogrodowa wejście za rogu budynku prosto na przejście to tylko jeden przykład a jest ich mnóstwo za taki stan rzeczy odpowiedzialność ponoszą władze miasta planiści i inne służby którzy co dzień widzą a nie reagują gdzie są wybrani radni z miasta Data dodania komentarza: 21.06.2026, 15:56 Źródło komentarza: Zamość: Radni alarmują: „Znikające pasy” i przejście wymagające „zeza rozbieżnego”
Reklama
Reklama
Reklama