W sobotę, 15 listopada na drodze krajowej numer 74 w miejscowości Płoskie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zamojskiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi.
Badanie trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili na miejscu mundurowi to nie było jedyne przewinienie kierującego.
– 50-latek łamał prawo w sposób rażący. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mieszkaniec gminy Zamość prowadził pojazd, pomimo obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów, który wydał wobec niego, na okres 48 miesięcy, Sąd Rejonowy w Zamościu oraz zatrzymania uprawnień przez Starostę – wyjaśnia podkomisarz Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.
W związku z popełnionymi przestępstwami na drodze, 50-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.
PRZECZYTAJ TEŻ: Sąd: Wojewoda Lubelski mógł zdjąć krzyż ze ściany. "Nie traktuję tego jako osobistego triumfu"
17 listopada trafił do sądu na rozprawę. Postępowanie odbyło się w trybie przyspieszonym.
– Sąd Rejonowy w Zamościu, po rozpatrzeniu materiałów sprawy, wydał wyrok 5 miesięcy bezwzględnej kary pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, 10 tysięcy grzywny oraz przepadek równowartości pojazdu w wymiarze ponad 7000 złotych – wylicza oficer prasowy KMP Zamość.
Jednocześnie przypomina, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pomimo sądowego zakazu to poważne przestępstwa, które mogą prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. To także lekceważenie prawa. Apelujemy do kierowców o rozwagę, odpowiedzialność i przestrzeganie przepisów.
PRZECZYTAJ: 25 lat za zabójstwo komorniczki z Łukowa

![Morsy spod Młyna morsowali dla WOŚP [ZDJĘCIA] Morsy spod Młyna morsowali dla WOŚP [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/19/sm-4x3-morsy-spod-mlyna-morsowali-dla-wosp-zdjecia-1768830220-47.jpg)
![128. zatrzymanych w dwa dni. Policyjna akcja w woj. lubelskim [ZDJĘCIA] 128. zatrzymanych w dwa dni. Policyjna akcja w woj. lubelskim [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/19/sm-4x3-128-zatrzymanych-w-dwa-dni-policyjna-akcja-w-woj-lubelskim-zdjecia-1768819124-4.jpg)



















Napisz komentarz
Komentarze