Program festiwalu otworzył pokaz filmu dokumentalnego „Mordechaj Gebirtig, czyli bądź zdrów mój Krakowie” w Tomaszowskim Domu Kultury – poruszająca opowieść o poecie i pieśniarzu, którego utwory przetrwały czas i wojenną zawieruchę. Tuż po nim publiczność wysłuchała niezwykłego recitalu „Pieśni i opowieści Joszy Cwika”, łączącego muzykę, słowo i subtelny humor z nutą nostalgii.
Kulminacją wieczoru był pełen emocji i magii spektakl plenerowy „Przyjaciele Sztukmistrza”, przygotowany przez Teatr NN z Lublina i wystawiony w Parku Miejskim. Artyści z Polski, Argentyny, Chile, Francji, Czech i USA zachwycili mieszkańców widowiskiem, które łączyło elementy cyrku, teatru i opowieści ulicznej. Szczególnym momentem dla lokalnej publiczności był występ skrzypaczki Amelii Wiatrak, pochodzącej z Tomaszowa Lubelskiego, która poruszyła serca widzów swoją grą.
PRZECZYTAJ TEŻ: 120 lat Ochotniczej Straży Pożarnej Bełżec I. Historia odwagi, wspólnoty i tradycji
Wydarzenie zorganizowano przy współpracy Burmistrza Tomaszowa Lubelskiego Wojciecha Żukowskiego i Tomaszowskiego Domu Kultury.
![Międzynarodowy Festiwal Śladami Singera po raz pierwszy w Tomaszowie Lubelskim [ZDJĘCIA] Międzynarodowy Festiwal Śladami Singera zawitał do Tomaszowa Lubelskiego.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/xl-miedzynarodowy-festiwal-sladami-singera-po-raz-pierwszy-w-tomaszowie-lubelskim-zdjecia-1753689341-full.jpg)
![Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA] Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-jarmark-susiecki-z-koncertem-zenka-martyniuka-zdjecia-1777385119-73.jpg)
![Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA] Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-pieklo-w-husynnem-zaczelo-sie-od-wypalania-traw-zdjecia-1777371087-0.jpg)
![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/27/sm-4x3-zachwycony-roztoczem-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293262-0.jpg)










![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zenek Martyniuk po koncercie na Jarmarku Susieckim poznawał uroki Roztocza.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293202.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze