Uroczystości Złotych Godów w Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach odbyły się 27 lutego. Poprzedziła je msza św. w intencji Jubilatów. W tamtejszym kościele parafialnym koncelebrowali ją ks. Dariusz Bajwoluk, proboszcz miejscowej parafii, oraz ks. Karol Stolarczyk, proboszcz parafii w Teratynie. Oficjalna część święta „Złotych Godów” odbyła się w GOK w Uchaniach.
PRZECZYTAJ TEŻ: Gmina Uchanie: Kamień węgielny pod salę sportową w Teratynie wmurowany
Wójt gminy Uchanie Leszek Czerwonka udekorował pary jubilatów medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Prezydent RP Andrzej Duda nadał te medale pamiątkowe: Urszuli i Andrzejowi Bałagom, Mariannie i Janowi Blicharzom, Barbarze i Piotrowi Wrzyszczom ze Staszica, Annie i Romanowi Maciejczykom z Uchań, Wandzie i Ryszardowi Mazurkom z Glinisk, Elżbiecie i Janowi Podgórskim z Jarosławca, Zofii oraz Andrzejowi Sulewskim z Mojsławic, Teresie i Ryszardowi Wilkosom z Aurelina, a także Danucie i Krzysztofowi Tomasiakom oraz Barbarze i Stanisławowi Greniukom z Chyżowic.
Wójt gminy Uchanie Leszek Czerwonka oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Uchanie Robert Bodziacki złożyli jubilatom życzenia kolejnych wspólnych lat w zdrowiu i pomyślności. Do życzeń przyłączyli się kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Swatowska-Chmielowiec oraz księża proboszczowie. Oprócz życzeń były gratulacje, kwiaty oraz gromkie „Sto lat” dla jubilatów.
Dla uczestników uroczystości wystąpił zespół „Staszicowska Zorza” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach.

![Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA] Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-jarmark-susiecki-z-koncertem-zenka-martyniuka-zdjecia-1777385119-73.jpg)
![Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA] Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-pieklo-w-husynnem-zaczelo-sie-od-wypalania-traw-zdjecia-1777371087-0.jpg)
![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/27/sm-4x3-zachwycony-roztoczem-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293262-0.jpg)










![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zenek Martyniuk po koncercie na Jarmarku Susieckim poznawał uroki Roztocza.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293202.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze