Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 11:54
Reklama

PERŁY BIZNESU 2022: Montaż odnawialnych źródeł energii na terenie gminy Sułów (Inwestycja Samorządowa Roku)

Gmina Sułów co roku stara się pozyskiwać dotacje do montażu odnawialnych źródeł energii, ponieważ jednym z jej priorytetów jest dbałość o środowisko naturalne i podnoszenie wygody życia mieszkańców. W ubiegłym roku dzięki pozyskanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pieniądzom zamontowano 353 OZE.
PERŁY BIZNESU 2022:  Montaż odnawialnych źródeł energii na terenie gminy Sułów (Inwestycja Samorządowa Roku)
Z programu OZE skorzystały 353 gospodarstwa domowe.

Projekt o nazwie ,,Montaż odnawialnych źródeł energii na terenie Gminy Sułów” był dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Jego całkowita wartość wyniosła ponad 4 miliony 384 tysiące złotych. Dofinansowanie pokryło ponad 2 miliony 910 tysięcy złotych. 

Z programu OZE skorzystały 353 gospodarstwa domowe i nie tylko. Zamontowano 134 zestawy instalacji kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych, 171 zestawów instalacji fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych, w tym 18 zestawów, każdy składający się z 7 szt. paneli o łącznej mocy 2,17 kWp, 61 zestawów, każdy składający się z 10 szt. paneli o łącznej mocy 3,1 kWp i 92 zestawów, każdy składający się z 13 szt. paneli o łącznej mocy 4,03 kWp. 

Ponadto w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej (chodzi o Ośrodek Zdrowia w Tworyczowie i remizo-świetlicę w Sułowie) wymieniono 48 sztuk kotłów centralnego ogrzewania na biomasę.

– Cieszymy się, że kolejni mieszkańcy naszej gminy skorzystali z projektu. Wiemy, że ta inwestycja będzie odczuwalna dla nas wszystkich, ponieważ przyczyni się do poprawy stanu środowiska, w szczególności wpłynie na jakość powietrza. Dla nas to bardzo ważne, bo dążymy do tego, by gmina Sułów stała się w przyszłości gminą turystyczną. Mamy wielki potencjał, duże plany, na których realizację będziemy się starali pozyskać unijne środki. Dalej będziemy też stawiać na OZE, bo ważne jest dla nas miejsce, w którym żyjemy – mówi Leon Bulak, wójt gminy Sułów.

Samorząd gminy Sułów zgłosił inwestycję w OZE do piątej edycji naszego plebiscytu Perły Biznesu. Doceniamy ją i dołączamy do listy kandydatów do nagrody głównej w kategorii Inwestycja Samorządowa Roku.

Polecamy: Perły Biznesu już po raz piąty. Zapraszamy do udziału w naszym plebiscycie!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama