Głosowanie na kandydatów plebiscytu Perły Biznesu trwa. Przypominamy, że w znacznej mierze to od Was zależy, kto zostanie laureatem prestiżowej nagrody, jaką od pięciu już lat przyznaje redakcja "Kroniki Tygodnia". Przygotowania do finałowej gali idą pełną parą. Pora więc przedstawić gwiazdę wieczoru.
Małgorzata Wróbel to prezes Biłgorajskiego Stowarzyszenia Amazonek. Stowarzyszenie powstało w styczniu 2017 roku. Zamysłem jego założenia było pomaganie sobie nawzajem oraz wspieranie w trakcie choroby nowotworowej lub tuż po niej.
Kto w piątej edycji Pereł Biznesu otrzyma tytuł Dobroczyńczy Roku i Kobiety Sukcesu? Która inwestycja samorządowa będzie tą, którą nagrodzimy prestiżową statuetką? I które przedsiębiorstwa dostaną zaszczytny tytuł Perły Biznesu? Dowiemy się już za miesiąc.
KAM Studio – studio fotograficzne Aleksandry Strzelec – to kolejna nominacja do plebiscytu Perły Biznesu w kategorii Debiut Roku.
Krystyna Rybińska-Smyk. Z wykształcenia polonistka, animatorka kultury i dziennikarka, z zawodu nauczycielka, z zamiłowania koordynatorka działalności społecznej. Całe zawodowe życie uczyła języka polskiego i wiedzy o kulturze w zamojskich szkołach średnich, a także współpracowała z lokalnymi mediami (najdłużej z lubelskim oddziałem „Gazety Wyborczej”).
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to czym dzieli się bezinteresownie z innymi – mówi Jan Koman, honorowy dawca krwi, nominowany w plebiscycie Perły Biznesu w kategorii Darczyńca Roku.
Na co dzień jest prezesem zarządu Spółdzielni Socjalnej “Cisówka II” w Ulhówku, prywatnie prowadzi też własną firmę “Miło mi”. A nam miło powitać Justynę Chilimoniuk wśród nominowanych w plebiscycie Perły Biznesu, w kategorii Kobieta Sukcesu.
Wójt Gminy Ulhówek Łukasz Kłębek, dbając o mieszkańców gminy, pozyskał środki finansowe na instalacje wytwarzające energię elektryczną i cieplną.
Księżpol to ekologiczna gmina. Nic zatem dziwnego, że lokalnym władzom sprawy związane z ochroną środowiska leżą na sercu w sposób szczególny. Doskonale odzwierciedlają to gminne inwestycje, a jedna z nich znalazła się wśród nominowanych w naszym plebiscycie – Perły Biznesu – w kategorii Inwestycja Samorządowa Roku.
Andrzej Smyk od początku swojej pracy współdziałał z wieloma europejskimi organizacjami, które zajmowały się problematyką osób z mniejszymi szansami, wykluczonymi członkami społeczności lokalnej i ich potrzebami. Obecnie jest prezesem zamojskiego stowarzyszenia Heureka Generator, którego misją jest działanie na rzecz osób z mniejszymi szansami.
Piwo "Summer Ale" jest jednym z najnowszych rodzajów piw warzonych w Browarze Sulewski w Hrubieszowie. Jego produkcję rozpoczęto z myślą o lecie, jest to piwo wprost idealne na ciepłe dni, ma piękną słomkową barwę, a owocowo-przyprawowy aromat nadają temu piwu wyjątkowy charakter. Ten nowy rodzaj piwa z hrubieszowskiego browaru już docenili piwosze. "Summer Ale" sprzedaje się bardzo dobrze.
Studio Kobiet Katarzyny Kidaj to wyjątkowe miejsce tylko dla pań. Stworzone zostało z pasji i miłość od kobiecego piękna.
Browar "Sulewski" jest nowoczesnym browarem o docelowym potencjale produkcyjnym sięgającym ponad 5 mln litrów piwa rocznie. Wybudowano go w Hrubieszowie przy ul. Kolejowej. Inwestorem jest spółka Pryzmat, właściciel Browaru Sulewski, który od prawie dekady warzy i sprzedaje rzemieślnicze piwo.
Tomaszów Lubelski to jedno z tych miast, które bardzo mocno przykłada uwagę do pamięci historycznej, a jego przestrzeń jest nasycona historią Polski. – To ważne, bo bez niej człowiek traci tożsamość - mówi Jarosław Korzeń, prezes Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Tomaszowskiego, które jest inwestorem odsłoniętego niedawno Łuku Zwycięstwa upamiętniającego pobyt Marszałka Piłsudskiego na ziemi tomaszowskiej.
W 2021 roku na terenie powiatu tomaszowskiego zakończono rozbudowę dróg powiatowych na długości blisko 11 kilometrów. Inwestycja, na realizację której powiat tomaszowski w dużej mierze pozyskał środki finansowe z zewnątrz, przyczyniła się do rozwoju całego obszaru wiejskiego i do poprawy jakości życia mieszkańców.