Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 08:54
Reklama

Pytań o kredyt ciąg dalszy

Jakiś czas temu publikowaliśmy rozmowę naszych agentów z Północ Nieruchomości w Zamościu z ekspertem kredytowym, przedstawicielem grupy ANG S.A. Anną Bobko. Odpowiadała na pytania, jakie są możliwości uzyskania kredytu hipotecznego, jakie są warunki i koszty takiego kredytu oraz jak obliczyć ratę. W tej części rozmowy agent z Zamościa pyta m.in. o to, czy trzeba ubezpieczyć nieruchomość będącą zabezpieczeniem kredytu hipotecznego, kiedy kredytobiorca otrzymuje harmonogram spłaty kredytu, czy może swoje zobowiązanie wcześniej spłacić i ile kosztuje doradztwo eksperta kredytowego w zaciągnięciu kredytu hipotecznego.
Pytań o kredyt ciąg dalszy
W drugiej części rozmowy ekspert odpowiada między innymi na pytania, czy można wziąć kredyt, jeśli się bierze wypłatę "do ręki" i czy można wcześniej spłacić zobowiązanie.

Mam umowę o pracę na czas określony, czy mogę otrzymać kredyt hipoteczny?

Mając umowę na czas określony możemy starać się o kredyt hipoteczny. Istotne znaczenie dla banku będzie miał fakt, aby umowa rozpoczęła się co najmniej od 6 miesięcy i nie kończyła się w krótkim czasie po podpisaniu umowy kredytowej – zależnie od banku jest to czas od 6 do 12 miesięcy

Otrzymuję wynagrodzenie płatne gotówką do ręki, czy mogę wnioskować o kredyt hipoteczny?

W przypadku otrzymywania wynagrodzenia do ręki nie jest to przeszkodą w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Najczęściej trzeba dostarczyć zaświadczenie z pracy o dochodach oraz zaświadczenie z ZUS potwierdzające podstawę naliczenia składek i deklarację podatkową PIT za zakończony okres roczny.

Czy trzeba ubezpieczyć nieruchomość będącą zabezpieczeniem kredytu hipotecznego?

Wszystkie banki wymagają ubezpieczenia nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem kredytu hipotecznego. Taką polisę można wykupić w banku lub w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym oraz zawrzeć cesję z ubezpieczenia.

Kiedy otrzymam harmonogram spłaty kredytu hipotecznego?

Harmonogram spłaty kredytu hipotecznego dostępny jest po uruchomieniu kredytu lub pierwszej transzy kredytu i wysyłany jest na adres korespondencyjny Klienta lub na e-mail w terminie 7 dni od uruchomienia kredytu.

Jakie poniosę opłaty przy wcześniejszej spłacie kredytu hipotecznego?

W przypadku kredytów ze zmienną stopą procentową, po 3 latach spłacania bank nie może pobierać opłat za przedterminową spłatę. Jeśli zdecydujesz się na spłatę kredytu hipotecznego przed upływem 3 lat, to trzeba liczyć się z opłatą, w zależności od banku od 1% do 3% spłacanej kwoty (niektóre banki jednak nie pobierają opłaty za wcześniejszą spłatę).

W przypadku kredytów ze stałą stopą procentową banki nie pobierają opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego.

Ile kosztuje mnie jako kredytobiorcę usługa skorzystania z doradztwa i pomocy eksperta kredytowego przy zaciągnięciu kredytu hipotecznego?

Dobry doradca kredytowy to osoba, która otrzymuje wynagrodzenie od instytucji finansowych czyli od banków, zatem za jego usługi nie zapłacisz ani złotówki.

Doradca kredytowy to osoba, która posiada odpowiednie kwalifikacje, niezależny specjalista w dziedzinie kredytów. Głównym celem jego działalności jest pomaganie klientom w doborze najodpowiedniejszego kredytu.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Kobieta * Znasz facetów chyba. Do 20 z powołaniem a po tym wieku zaczyna działać instynkt. I nie ważne czy ksiądz czy policjant czy wojskowy jak nie uporządkuje sonie instynktów to ma zaburzeniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:56Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: KlerTreść komentarza: Znacie aferę a Kleszczewa na trasie Hrubieszów Zamoście. To jest wypadkowa trzymania celibatu dla księży, Chce być w celibacie to zakon a tak afera za aferąData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:51Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: Jak to w kabarecie byłoTreść komentarza: Hahaha nawet mój autorytet dopadli, Pewnie sprawa w Otwocku.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:46Źródło komentarza: Waszczykowski zakpił z materiału „Wiadomości”. Teraz się tłumaczyAutor komentarza: Państwo w PaństwieTreść komentarza: szpitaleData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Wpadka „Wiadomości” TVP. Rozszerzyli Unię Europejską
Reklama
Reklama