Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 11:48
Reklama

Zamość: Radni budowie bloku mówią NIE

Inwestor, który przy ul. Prymasa Wyszyńskiego w Zamościu chce wybudować mieszkania i lokale usługowe, znowu poszedł do sądu.
Zamość: Radni budowie bloku mówią NIE
Inwestor chce postawić na swojej działce blok z maksymalnie 40 mieszkaniami i 7 lokalami usługowymi na parterze.

Po tym jak zamojscy radni po raz drugi nie zgodzili się na to, aby PR-BUD Development w trybie ustawy lex deweloper przy ul. Prymasa Wyszyńskiego wybudował blok z mieszkaniami i lokalami usługowymi, inwestor po raz drugi poszedł do sądu. Rada Miasta Zamość ma do 18 stycznia czas na przygotowanie i przyjęcie stosownej uchwały i przekazanie jej do WSA w Lublinie.

Otrzymaliśmy informację, że inwestor złożył 4 stycznia do sądu skargę na uchwałę Rady Miasta Zamość nr 38/560/2021, zarzucając radzie naruszenie przepisów specustawy – mówi Piotr Błażewicz, przewodniczący RM Zamość. – Mamy teraz 14 dni na przekazanie do WSA uchwały, nad którą pochyli się Komisja Skarg, Wniosków i Petycji, a następnie będzie procedowana na sesji, która zostanie zwołana prawdopodobnie na 17 bądź 18 stycznia.

Epopeja z działkami

Działka przy ul. Prymasa Wyszyńskiego, na której PR-BUD Development chce postawić blok z 36-40 mieszkaniami i 7 lokalami usługowymi na parterze, to jeden z najbardziej spornych terenów w Zamościu.

– W 2018 r. zaczęła się ta epopeja – przypomniał na przedostatnie sesji radny Franciszek Josik.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama