Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 03:37
Reklama

Letni teatrzyk i policjant na scenie

Każda sposobność, aby dzieciom przypominać o zasadach bezpieczeństwa jest dobra. Wiedzą o tym policjanci z zamojskiej komendy. Tym razem o bezpieczeństwie mówili dzieciom i młodzieży podczas zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość małej formy plenerowej o nazwie „Letni Teatrzyk i Spółka …”.
Letni teatrzyk i policjant na scenie
Autor: Fot. KMP Zamość

Dzieci i młodzież uczestniczące w wydarzeniu obejrzały spektakl Teatru Objazdowego, były również gry i zabawy sportowo – rekreacyjne, animacje oraz konkursy – także o bezpieczeństwie.

Profilaktyk z zamojskiej komendy starszy aspirant Dariusz Kuropatnicki młodej publiczności opowiedział o zasadach bezpiecznych zachowań w domu, na wycieczkach oraz w czasie wakacyjnych wyjazdów i wypoczynku nad wodą. Wspomniał również o zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami obcymi. Dzieci z zainteresowaniem słuchały także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Policjant przypomniał im, w jaki sposób bezpiecznie i zgodnie z obowiązującymi przepisami należy jeździć na rowerze lub hulajnodze, również elektrycznej. Zwrócił uwagę na odblaski wskazując ich bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa pieszego. Dzieci mieszkające na terenach wiejskich niejednokrotnie pomagają dorosłym w pracach polowych. Policjant poruszył, więc i to zagadnienie apelując o ostrożność i rozwagę, zwłaszcza w sytuacji wykorzystywania do prac maszyn rolniczych.

Dzieciaki z entuzjazmem podeszły do spotkania z policjantem, miały do niego wiele pytań również związanych z codzienna służbą w Policji. Starszy aspirant Dariusz Kuropatnicki zainteresowanym przybliżył zawód policjanta opowiadając o specyfice pracy w naszej formacji.

W cyklu „Letni Teatrzyk i Spółka …” odbyły się spotkania w Białowoli oraz w miejscowości Płoskie. Kolejne zaplanowano na sierpieńOceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Może pora na inny zespół? To jakiś obowiązek gość z pracownikami TVP? Zbierano na jakoś cel charytatywny czy to była impreza dla Mili, Zewłakai i roboli z tvp?Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:38Źródło komentarza: Hrubieszów: Imprezowy początek wakacji. Mecz z TVP Sport i koncert Zagrobelnego
Reklama
Reklama