Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 01:08
Reklama

Rozdzwoniły się telefony od oszustów. Nikt nie dał się nabrać

Czasem rozmówca podawał się za wnuka, kiedy indziej za syna albo jeszcze innego krewnego. Pięcioro mieszkańców Zamościa w sobotę odebrało telefony od takich osób. Na szczęście, wszyscy wykazali się czujnością i nikt oszustom nie dał się nabrać.
Rozdzwoniły się telefony od oszustów. Nikt nie dał się nabrać
Autor: Fot. pixabay.com

91-letnia zamościanka odebrała telefon od mężczyzny podającego się za jej wnuka. Rozmówca stwierdził, że spowodował wypadek. Mówił, że zdoła uniknąć konsekwencji, jeśli wpłaci 160 tys. zł. Gdy babcia pytała o szczegóły, udzielał wymijających odpowiedzi i tym wzbudził podejrzenia kobiety. 91-latka skontaktowała się z prawdziwym wnukiem i miała już pewność, że ktoś usiłował ją oszukać.

Podobny telefon odebrał 65-latek z Zamościa. Tym razem telefonował "syn". Opowiedział podobną historię i poprosił o 40 tysięcy złotych. Chcąc się uwiarygodnić przekazał telefon rzekomemu policjantowi, który potwierdził jego udział w wypadku. Na szczęście zamościanin nie uwierzył i żadnych pieniędzy nie przekazał.

Takich sytuacji było w Zamościu więcej.

– Za każdym razem oszuści podawali się za członków rodziny i prosili o pomoc finansową. Wszyscy wykazali się czujnością. Nikt nie stracił oszczędności. Łącznie dyżurny zamojskiej komendy otrzymał 5 tego takich zgłoszeń – podsumowuje asp. Katarzyna Szewczuk z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Apeluje przy tej okazji o ostrożność i rozsądek.

– Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy przechowywanych w domu lub tych zgromadzonych na koncie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów i nie decydujmy się na finansowe wsparcie osób, które w rozmowie telefonicznej proszą nas o pomoc. Zawsze weryfikujmy otrzymywane informacje poprzez kontakt z członkiem rodziny, za którego podaje się rozmówca. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń należy zadzwonić na numer alarmowy 112 – podpowiada.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Może pora na inny zespół? To jakiś obowiązek gość z pracownikami TVP? Zbierano na jakoś cel charytatywny czy to była impreza dla Mili, Zewłakai i roboli z tvp?Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:38Źródło komentarza: Hrubieszów: Imprezowy początek wakacji. Mecz z TVP Sport i koncert Zagrobelnego
Reklama
Reklama