Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 18 sierpnia 2022 12:02
Reklama

Fałszywy bankowiec okradł kobietę

Zapewniał, że ta "wtyczka" pomoże zabezpieczyć konto kobiety. Mieszkanka powiatu biłgorajskiego zgodziła się więc, aby mężczyzna podający się za pracownika banku zainstalował w jej komputerze aplikację dającą dostęp do urządzenia. Niestety, to było oszustwo, w efekcie którego 23-latka straciła pieniądze.
Fałszywy bankowiec okradł kobietę
Autor: Fot. policja.pl

Działo się to w miniony piątek, 21 maja. 23-letnia mieszkanka powiatu biłgorajskiego odebrała telefon od mężczyzny, który przedstawił się jako pracownik banku. Powiedział, że z jej konta, w innym mieście ktoś dokonał przelewu. Pytał czy kobieta zlecała tę transakcję. Zaprzeczyła. Wtedy mężczyzna polecił, aby zalogowała się do bankowości internetowej i sprawdziła stan rachunku. Kobieta tak zrobiła, ale w historii nie znalazła żadnych podejrzanych transakcji.

Wówczas oszust powiedział jej, że zainstaluje „wtyczkę” do aplikacji, której zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa jej konta. Uzyskał w ten sposób możliwość zdalnego sterowania systemem operacyjnym, następnie zmienił hasło dostępu do konta kobiety i dodał dwa telefony jako urządzenia zaufane. W efekcie z konta 23-latki z użyciem kodu BLIK „zniknęły” 3 000 złotych.

Policja przypomina, że oszuści w większości przypadków wykorzystują nieuwagę, pośpiech i zwykłą naiwność, a nie zaawansowane oprogramowanie czy nowe technologie.

– Bardzo ważna jest ochrona swoich danych personalnych! Nigdy nie należy logować się z komputera obcego na przykład w kafejce internetowej czy u znajomego, gdyż nie mamy pewności, że na danym komputerze nie jest uruchomione oprogramowanie do pozyskiwania informacji, które powinny być znane tylko nam. Nie instalujmy dodatkowego oprogramowania na polecenie nieznanych nam osób, nie przekazujmy nikomu loginów, haseł czy kodów aktywujących! – podkreśla Joanna Klimek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: HrubieszowianinTreść komentarza: Jak dzwonisz na SOR że potrzebujesz pomocy to mówią że karetki nie ma proszę przyjechać a tu takie pieniążki sa wypłacane.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:55Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Sytuacja finansowa miasta jest nieciekawa nie wiem skat taki pesymist przecierz miasto wyludnia się a w mieście dochodowego przemysłu brakData dodania komentarza: 18.08.2022, 07:47Źródło komentarza: Hrubieszów: Będą kolejne obligacjeAutor komentarza: JaTreść komentarza: Ja palę gazem i tylko tym !!! , Chyba mam dostać 500 dopłaty do gazu a w sumie to gazownia a nie ja gotówkę otrzyma i co będę siedział w domu w futrze z jutro i czapką uszatka.A sąsiad biznesmen ma kominek i łapy wyciągnie po kasę 😀a tak nazeka???Data dodania komentarza: 18.08.2022, 07:15Źródło komentarza: 3 tysiące złotych na węgiel. Już można składać wnioski [WZÓR]Autor komentarza: OjojTreść komentarza: Jeszcze chwila takiego zarządzania i to miasto zostanie zlicytowane. Tak się kończy budowanie zamków na piasku. Coraz więcej ludzi przegląda na oczy i dowiaduje się, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej niż to co wypisuje się na fejsbuczku.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 23:28Źródło komentarza: Hrubieszów: Będą kolejne obligacjeAutor komentarza: lepsza zmianaTreść komentarza: O masz żyć nie umierać. a nawet chyba 5 lat nie rządziData dodania komentarza: 17.08.2022, 22:53Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: NeonowkaTreść komentarza: Tutaj leży pewien Jerzy. Pokój jego duszy. W prawo metr w lewo metr leżą jego uszy.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 21:49Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitala
Reklama
Reklama