Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 09:11
Reklama

O mało nie straciła pieniędzy. Sprzedawała przez internet

27-letnia mieszkanka gminy Łabunie zgłosiła policji próbę internetowego oszustwa. Ktoś usiłował dostać się na jej bankowe konto, udając, że zamierza od kobiety kupić towar wystawiony na sprzedaż przez internet.
O mało nie straciła pieniędzy. Sprzedawała przez internet
Autor: Fot. pixabay.com

Kobieta zamierzała sprzedać adapter do parasolki do dziecięcego wózka. Wystawiła towar w internecie za 30 zł.

Podobnie jak to już bywało w przeszłości w podobnych przypadkach, z 27-latką skontaktowała się osoba zainteresowana zakupem. Kobieta otrzymała link, który posłużyć do odbioru pieniędzy. Kliknęła w niego i otworzył się formularz, w którym wpisała swoje dane, m.in. numer PESEL oraz karty płatniczej. Nie podejrzewając niczego 27-latka wpisała też swój login do bankowości mobilnej.

CZYTAJ TAKŻE: ZŁODZIEJSKI SMS. 42-LATEK Z ZAMOŚCIA STRACIŁ 1000 ZŁ

Przez pomyłkę wpisała błędne hasło. Bank to wychwycił i przesłał jej nowy kod dostępu. Kobieta wystukała go i znowu wróciła do formularza, wtedy zaczęła coś podejrzewać. Osobie zainteresowanej kupnem zaproponowała inną formę zapłaty, ta jednak nalegała na wcześniejszą formę, przesłała kolejny link. Mieszkanka gminy Łabunie zrezygnowała z transakcji, a kilka godzin później z banku dostała komunikat o dziwnych operacjach na rachunku: ktoś z jej konta usiłował przez BLIK wypłacić 1000 zł. Na szczęście kobieta nie straciła oszczędności.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Kobieta * Znasz facetów chyba. Do 20 z powołaniem a po tym wieku zaczyna działać instynkt. I nie ważne czy ksiądz czy policjant czy wojskowy jak nie uporządkuje sonie instynktów to ma zaburzeniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:56Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: KlerTreść komentarza: Znacie aferę a Kleszczewa na trasie Hrubieszów Zamoście. To jest wypadkowa trzymania celibatu dla księży, Chce być w celibacie to zakon a tak afera za aferąData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:51Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: Jak to w kabarecie byłoTreść komentarza: Hahaha nawet mój autorytet dopadli, Pewnie sprawa w Otwocku.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:46Źródło komentarza: Waszczykowski zakpił z materiału „Wiadomości”. Teraz się tłumaczyAutor komentarza: Państwo w PaństwieTreść komentarza: szpitaleData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Wpadka „Wiadomości” TVP. Rozszerzyli Unię Europejską
Reklama
Reklama