Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 09:13
Reklama

O mało nie straciła pieniędzy. Sprzedawała przez internet

27-letnia mieszkanka gminy Łabunie zgłosiła policji próbę internetowego oszustwa. Ktoś usiłował dostać się na jej bankowe konto, udając, że zamierza od kobiety kupić towar wystawiony na sprzedaż przez internet.
O mało nie straciła pieniędzy. Sprzedawała przez internet
Autor: Fot. pixabay.com

Kobieta zamierzała sprzedać adapter do parasolki do dziecięcego wózka. Wystawiła towar w internecie za 30 zł.

Podobnie jak to już bywało w przeszłości w podobnych przypadkach, z 27-latką skontaktowała się osoba zainteresowana zakupem. Kobieta otrzymała link, który posłużyć do odbioru pieniędzy. Kliknęła w niego i otworzył się formularz, w którym wpisała swoje dane, m.in. numer PESEL oraz karty płatniczej. Nie podejrzewając niczego 27-latka wpisała też swój login do bankowości mobilnej.

CZYTAJ TAKŻE: ZŁODZIEJSKI SMS. 42-LATEK Z ZAMOŚCIA STRACIŁ 1000 ZŁ

Przez pomyłkę wpisała błędne hasło. Bank to wychwycił i przesłał jej nowy kod dostępu. Kobieta wystukała go i znowu wróciła do formularza, wtedy zaczęła coś podejrzewać. Osobie zainteresowanej kupnem zaproponowała inną formę zapłaty, ta jednak nalegała na wcześniejszą formę, przesłała kolejny link. Mieszkanka gminy Łabunie zrezygnowała z transakcji, a kilka godzin później z banku dostała komunikat o dziwnych operacjach na rachunku: ktoś z jej konta usiłował przez BLIK wypłacić 1000 zł. Na szczęście kobieta nie straciła oszczędności.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: pasypasyTreść komentarza: "Pasy malowane w technologii cienkowarstwowej szybciej się zużywają, a co za tym idzie częściej trzeba je odnawiać." To po co stosować taką technologię? Nie można pomalować grubiej? Na Piłsudskiego już widziałem jakieś powycierane oznaczenia a dopiero co skończyli malować...Data dodania komentarza: 07.07.2022, 08:43Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama