Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 lutego 2026 14:15
Przeczytaj!
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Zamość: Niemcy widzą u nas homofobię (TYLKO W GAZECIE)

Ostre słowa krytyki na temat Zamościa z partnerskiego miasta.
Zamość: Niemcy widzą u nas homofobię (TYLKO W GAZECIE)

Może gdyby odpowiedź z Zamościa została wysłana bez zwłoki, problemu by nie było. Ale się pojawił, a w ślad za nim bardzo krytyczny artykuł na temat miasta, który ukazał się w dużym niemieckim dzienniku "Haller Tagblatt". 

Homofobiczne tendencje także w Zamościu – grzmiał tytuł w głównym tekście na jednej ze stron czwartkowego (18 czerwca) wydania "Haller Tagblatt".

Temat poruszono w kontekście sytuacji panującej obecnie w polskim życiu politycznym. "Po tym, jak migranci najwyraźniej nie są już odpowiednim tematem, polska partia rządząca Prawo i Sprawiedliwość identyfikuje nowego wroga. Jest przeciwna osobom homoseksualnym, biseksualnym i transseksualnym. Kilka lokalnych władz, za które odpowiada PiS, ogłosiło się strefami wolnymi od LGBT. Zamość, oficjalny partner Schwäbisch Hall, również wśród nich jest" – czytamy w pierwszych akapitach publikacji.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Poniżej treść listu, jaki prezydent Zamościa wystosował do burmistrza Schwäbisch Hall.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

aga 23.06.2020 17:05
Zamość nigdy nie ogłosił się strefą wolną od LGBT. Donosicielom coś się pomyliło. Szkoda, że Partnerski Samorząd nie sprawdził tej nieprawdziwej informacji.

aa 23.06.2020 10:04
Nie będzie pluł nam w twarz!!! Moze niech zajmą sie tymi co im kobiety gwałca - biedni uchodźcy!!! Od Polski wara!!!

czytelnik 23.06.2020 09:58
niech szkopy zajmą się swoimi sprawami-a od nas wara.

głupota TOTALNA 23.06.2020 09:28
Nie rozumiem sensu wszystkich tych uchwał samorządowych w sprawie LGBT. Po co to? Znając historie, wszystkie akty prawne przeciwko tolerancji przynosiły tragedie dla społeczeństwa. Tak rodził się komunizm, nazizm !

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZTreść komentarza: Nie dość, że sama strzela, to jeszcze sama się załadowuje. Albo bawili się chcąc sprawdzić, o co chodzi, albo ten który "zabezpieczał" materiał dowodowy, nie nie zgadł, że trzeba ją rozładować (o ile to broń samopowtarzalna) .Data dodania komentarza: 31.01.2026, 21:07Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: PytamTreść komentarza: To jak sama strzela czy coData dodania komentarza: 31.01.2026, 16:01Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: Z Lublina .Treść komentarza: Ostatnio w Niemcach byłem !Data dodania komentarza: 31.01.2026, 13:39Źródło komentarza: S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA]Autor komentarza: mecenasTreść komentarza: Tylko tyle i jak głupio!co tu ma piernik do wiatraka? Uciekł na Węgry i słusznie !Dzisiaj w tym wymiarze ni esprawiedliwości siedziałby wiele miesiecy w areszcie bez wyroku i nawet aktu orkarzenai!Data dodania komentarza: 31.01.2026, 11:06Źródło komentarza: Stop bandytom drogowym. Nowe przepisy mają ich wyeliminować z ruchuAutor komentarza: pianaTreść komentarza: Boże, spuść nogę i kopnij w d..ę kolejno tych pieniaczy ,którzy mówią nie wiadomo w jakim języku.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:25Źródło komentarza: Lubelska Policja w 2025 roku: 1. miejsce w kraju w wykrywalności bójek i kradzieży samochodówAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ZOMO HAhaData dodania komentarza: 31.01.2026, 10:08Źródło komentarza: Rondziarze skutecznie polują na swoje ofiary i wyłudzają kasę
Reklama
Reklama
Reklama