Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 11:26
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Sitno: Wystawa nie tylko dla rolników

W pierwszy weekend lipca (5-7) warto wybrać się do Sitna. Swoje stoiska zaprezentuje tam 400 wystawców z całej Polski, będą targi maszyn, pokaz sprawności ułańskiej, konkurs zaprzęgów i wiele innych atrakcji dla odwiedzających XXXIII Wystawę Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
Sitno: Wystawa nie tylko dla rolników

Autor: Fot. ODR Sitno

Wystawa Zwierząt Hodowlanych i towarzyszące jej targi rolnicze są najstarszą i jedną z największych imprez rolniczych w kraju. Odzwierciedla to, co aktualnie dzieje się w rolnictwie. Co roku przyciąga tysiące ludzi nie tylko z Polski, ale i zza granicy. 

Trzydniowa wystawa rozpocznie się w piątek 5 lipca, a zakończy się w niedzielę 7 lipca. Swoje stoiska zaprezentuje około 400 wystawców z całej Polski. Będą m.in. to firmy produkujące i handlujące maszynami oraz narzędziami rolniczymi. Będzie sporo ciągników i samochodów. Produkty wystawią firmy oferujące pasze, dodatki paszowe i nawozy. Nie zabraknie firm budowlanych, handlujących wyposażeniem budynków inwentarskich. Swoje oferty zaproponują bankowcy i firmy edukacyjne. Jak co roku będzie też można kupić kwiaty doniczkowe, sadzonki drzew i krzewów, dzieła twórców ludowych i rzemieślników. Wiele stoisk zajmą drobni kupcy. Będą też stoiska gastronomiczne.

Podczas wystawy swoje zwierzęta podda ocenie około 150 hodowców. 

 – W tym roku zobaczymy bydło mleczne, bydło mięsne, 5 ras owiec, 2 rasy kóz, konie, króliki w 20 rasach – nowości hodowlane, drób ogólnoużytkowy, drób ozdobny i gołębie. Członkowie Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych wystawią 150 ptaków w 6 kategoriach: kanarek kolorowy, kanarek lipochromowy, kanarek melaninowy, kanarek kształtny, mała egzotyka i papugi – wylicza Grażyna Różycka, kierownik ODR w Sitnie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

PEŁNY PROGRAM WYSTAWY W NASZYM INFORMATORZE CO? GDZIE? KIEDY?


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Rolnik 05.07.2019 21:11
Czy w ostatnim dniu czyli 7 lipca w niedzielę warto jeszcze się wybrać czy już na koniec nic nie ma? Chodzi mi przeważnie o maszyny rolnicze i firmy czy jeszcze można oglądać i ewentualnie coś kupić, zamówić?

Lkw 01.07.2019 16:32
Warto pojechać . Warto zobaczyć jest plac zabaw dla dzieci . Dla kazdego coś jest

Justyna 30.06.2019 19:28
A sa jakies konkursy dla dzieci?

Lwk 01.07.2019 16:33
Tak . Jesr plac zabawa

Zbychu 29.06.2019 21:16
Warto tam pojechać, jest co zwiedzać

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: emerytka Treść komentarza: do mniam droga otwarta na ukrainę jedz i próbuj do woli Data dodania komentarza: 17.06.2026, 08:32 Źródło komentarza: Koniec z anonimowym miodem. Nowe przepisy ujawnią kraj pochodzenia Autor komentarza: HiPOkryzja Treść komentarza: ACHTUNG ACHTUNG oszuści w rządzie Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:20 Źródło komentarza: Zamość: Prokuratura ostrzega mieszkańców przed oszustami Autor komentarza: Haha Treść komentarza: Pinindzy jast za dużo szpitale zatrudniają NEO lekarzy WIDMA nikt ich nie widział a kasa leci Kacprzak PO 1 rok PORSCHE PANAMERA i kamienica w WAWie i mamy to, robimy nie gadamy, tłuste koty KOMUNY SB. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:18 Źródło komentarza: Podwyżki są obowiązkowe, ale nie ma na nie pieniędzy. Szpitale apelują o pilną pomoc Autor komentarza: Perfidia czasu Treść komentarza: GestaPO niemieckie PObiło Polaków patriotów niosących krzyż a niemiecki rząd w POlsce milczy Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:10 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: Komuna pierze mózgowinę Data dodania komentarza: 17.06.2026, 04:36 Źródło komentarza: Koniec z anonimowym miodem. Nowe przepisy ujawnią kraj pochodzenia Autor komentarza: Klaudia 52L . Treść komentarza: Ich nic nie obraza IKAR bo tym bezwstydnym i bezszczelnym ludziom pluc w oczy a powiedza ze pada deszcz . Z niewinności uciekli jeden z drugim za granice jak szczury . Mafia patologi oszustow . Tyle o tych ludziach mozna tylko powiedziec ! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 22:26 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta
Reklama
Reklama
Reklama