Zakładał je we wtorek (24 kwietnia) prezydent miasta Andrzej Wnuk wraz z grupą dzieciaków. Gospodarza miasta wspierały maluchy ze Szkoły Podstawowej nr 10 oraz przedszkoli nr 4 i nr 5. Kwietne łączki mają zakwitnąć przed budynkiem Lunety (ul. Łukasińskiego 2E) i przy Galerii rzeźby profesora Mariana Koniecznego.
Skąd pomysł na tworzenie na terenach zielonych takich ukwieconych naturalnie miejsc? Zamojscy ekolodzy apelowali o to do władz miasta już od dawna. Samorząd dał się przekonać.
Według ekspertów, miejskie łąki to naturalny filtr powietrza, dom dla pszczół, miejsce schronienia i pokarmu dla motyli i zwierząt. To idealna lokalizacja do prowadzenia terenowych lekcji przyrody, gdzie przedszkolaki i uczniowie zamojskich szkół, będą poznawać różnorodne gatunki roślin i owadów. Łąki nie potrzebują pestycydów, podlewania i koszenia - korzysta na tym nie tylko budżet miasta,ale przede wszystkim środowisko.


![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze