Zamość: W więzieniu się zbroją

  • 28.03.2018, 08:00
  • ak
Zamość: W więzieniu się zbroją Fot. st. chor. Jacek Szadkowski/ZK Zamość
Nowy i nowoczesny sprzęt trafił do Zakładu Karnego w Zamościu w ramach „Programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2017–2020”. Dzięki temu doposażeniu funkcjonariusze mają czuć się bezpieczniej i skutecznie pilnować w więzieniu porządku.

Przed kilkoma dniami do zamojskiego ZK trafiły kaski ochronne, celowniki holograficzne, strzelby, wyrzutniki pocisków obezwładniających, pasy taktyczne, kamizelki, nagolenniki i ochraniacze ochronne.

"Podstawowym zadaniem Służby Więziennej jest ochrona społeczeństwa przed sprawcami przestępstw oraz zapewnienie bezpieczeństwa na terenie jednostek penitencjarnych. Otrzymane składniki uzbrojenia i wyposażenia funkcjonariuszy, w sposób bezpośredni i znaczący pozwolą na realizację nałożonego obowiązku oraz poprawią sprawność i skuteczność naszego działania w codziennej służbie" - czytamy w komunikacie na stronie internetowej ZK Zamość.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe