Zamość: Zamoyscy na starych fotografiach

  • 04.05.2022, 11:00
  • lew
Zamość: Zamoyscy na starych fotografiach Album powstał w 110. rocznicę urodzin i 20. rocznicę śmierci Jana Zamoyskiego.
„Czar starej fotografii z albumów Róży i Jana Zamoyskich” – to tytuł najnowszej publikacji Adama Gąsianowskiego i Anny Rudy. Można o nią pytać w zamojskich księgarniach.

To kolejny album związanego z naszą redakcją Adama Gąsianowskiego, który na co dzień prowadzi na zamojskich podcieniach Galerię Starej Fotografii. Tym razem zaangażował do współpracy zamojską dziennikarkę Annę Rudy. – Oboje mieliśmy okazję znać śp. Jana Zamoyskiego, a Ania przeprowadzała z nim wywiady w Warszawie – opowiada Adam Gąsianowski. – Po śmierci ostatniego ordynata, rodzina odnalazła w jego domu szklane negatywy, błony cięte. Przekazał mi je do skopiowania syn pana Jana, Marcin Zamoyski, który przez wiele lat był prezydentem Zamościa. Doszły do tego jeszcze inne negatywy, które pan Marcin Zamoyski otrzymał od rozsianej po całym świecie rodziny. 

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
J
J 04.05.2022, 22:51
Więcej i więcej takich starych pięknych
zdjec ,starówki ,parku.....itd.

Edward
Edward 15.05.2022, 08:23
Obecnie Zamość to przykład kostkozy, asfaltozy i najgorszej brukozy po której jadąc moim wnukom mleczaki wypadają.

Pozostałe